Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért mindig hozzám fordulnak...

Miért mindig hozzám fordulnak ha segítségre van szükségük amikor nem én vagyok amúgy a listájuk elején?

Figyelt kérdés

Amikor társaság kell a "barátaimnak" akkor általában én amolyan vészmegoldás vagyok, vagy esetleg létszám kiegészítő, amikor pedig megszorulnak pénz felöl vagy akár érzelmileg, akkor mindig hozzám fordulnak segítségért.

Miért nem a nagy pajtikhoz mennek, akikkel folyón együtt lógnak és azt sugározzák mennyire egy hullámhosszon vannak és mennyire odavannak egymás társaságáért?


Szerintetek nemet kellene mondanom mindig amikor segítséget kérnek? Amúgy amikor velem vannak akkor más arcukat mutatják, általában jól elbeszélgetünk, gyakran mélyebb dolgokról is, csak amikor buli van, nagyon társaság meg ilyenek, akkor elég nehezen jutok az eszükbe.

Igazából én sem tudom ,hogy mi van, mert egyrészt jókat tudunk beszélgetni, másrészt zavar, hogy nem hívnak fel amikor valami nagyobb dolog van.


Hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet?


2017. ápr. 14. 01:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak, akiket tényleg a társaságuk miatt keresnek, mert olyan egyéniségek, hogy többet ér mindennél.

Azért meg ne tarts fent egy kapcsolatot, hogy csak legyen, pláne, hogy anyagi ellenszolgáltatással is jár.

Inkább keress hozzád hasonló barátokat, később észre fogod venni, kik voltak az igazi barátaid.

2017. ápr. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon megértem a helyzetedet nekem is van ilyen ún."barátnőm",aki ha ne is anyagi de érzelmi támogatástvár tőlem,meg atermék forgalmazásaiba is megpróbált beszervezni,célozgatott rá.Ahhoz,hogy a lelkét kiüresitse jó voltam,de pl.a születésnapi összejöveteleire,a kisgyerekei keresztelőjére és egyéb összejöveteleire már nem tart elég jónak vagy elitnek,hogy meghivjon.Nem is köszöntött a születésnapomon, én őt igen magamtól.Már tavaly is csak ugy érzem kényszerből köszöntött.De midezek ellenére volt bőr a képén jelentkezni, mondván igényli a társaságomat és már rég beszélgettünk egy jót.

Elkezdtem hanyagolni a társasgát,és mostmár annyira nem érdekel,hogy bármit tenne is nem hatna rám.Már átlátom,hogy szinjáték az egész,és mostmár ezt ő is érzi a viselkedésmeből.Szerintem te is igy kezeld a helyzetet,ignoráld őket.Nem vagy köteles mindenkinek segiteni,mindenkit meghallgatni,ha egy alapvető tiszteletet nem képesek megadni.Segitsenek nekik azok a barátaik,akik az összejöveteleiken is részt vesznek.

2017. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!