Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyszerű emberek szerint...

Az egyszerű emberek szerint az miért lenne megoldás, hogy ha valaki nyitottabb?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim és sose voltak. Itt vagyok 22 évesen és egyedül, magányosan töltöm ezt a 4 napos ünnepet ami 2 nappal tolódik, mert őszi szünet is van az iskolában. De nem csak ez az egyetlen ünnep, ha nem minden így telik el (szüli napok, karácsony, szilveszter, stb.).


Nos, mostanában kicsit kiakadtam és kiadtam magamból, kiírtam Facebookra is, hogy nincsenek barátaim. Mondogatja Mindenki, hogy ,,légy nyitott" és ez mégis miben segít? Próbálkozom ismerkedni az interneten, mivel társaság nélkül hova indulhatnék el, de a beszélgetések hamar lezárulnak, egyirányúak, próbálkoztam azzal is, hogy hívtam össze embereket pl. most húsvétra is, de érdekes módon mindegyiknek az utolsó pillanatban jött haza egy barátja, ismerőse aki ritkán van a városban és Vele kell elmenni... Régi ismerősök még arra sem hajlandóak, hogy vissza igazolják azt a Facebookon, hogy ismerősök vagyunk.


Én az elmúlt 2 hónapban nagyon nyitott voltam és ezzel a nyitottsággal csak azt értem el, hogy jobban fáj mint az előtt mikor zárkózott voltam. Eszembe jutottak azok is, hogy középsuliban senki se ült mellém meg senkivel se lógtam még soha sem, még egy átkozott moziba se jött el soha senki velem.


A kérdés pedig ez a nagy tudomány, hogy légy nyitottabb, miért hiszik azt sokan, hogy ez segít? Ugyanolyan sablon szöveg mint a járj el sportolni meg hasonlók...



2017. ápr. 15. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Mert ez amolyan "nesze semmi, fogd meg jól". Általában azok mondják, akik nem tudják/akarják átérezni a másik helyzetét, de azért sértené az egójukat, ha nem mondhatnának valami "okosságot".

Egyébként bár ez sem old meg mindent, de inkább önmagad akarj lenni, és ne nyitott (vagy akármilyen, amit épp mondanak). Lehet, hogy ettől még nem lesznek barátaid, de ha lesz, akkor ő valódiu barát lesz.

2017. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor inkább ne mondjanak semmit...
2017. ápr. 15. 20:30
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Azért mondják ezt, mert nekik bevált. Arról már igazán nem tehetnek, hogy neked nem.

Üdv: Egy egyszerű ember.

2017. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

"ivel társaság nélkül hova indulhatnék el"


Bárhova! mindenhova el lehet menni egyedül.

2017. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3-as, olyan embereknek vált ez be akik jól nèznek ki vagy eleve voltak barátai... De akinek nincsenek barátai az új emberekkel sem tud megismerkedni. Ez egy ördögi kör :(
2017. ápr. 15. 20:55
 6/15 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"inkább önmagad akarj lenni, és ne nyitott"


Én nem értek egyet ezzel a "légy önmagad" szöveggel. Persze, az egyéniségét mindenkinek meg kell őriznie, de a kommunikáció, társasági viselkedés, önismeret, hozzáállás mind-mind fejleszthető dolgok.

2017. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha van kedved, beszélgethetünk. :) 24 éves nő vagyok.
2017. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Soha senki kedvéért meg ne merj változni! Aranyszabály. Azzal csak azt ismered el, hogy te, mint saját magad, nem érsz semmit. Ergo te is csak egy xar vagy, aki beáll a "társadalom sorába". Társadalom a nagy büdös lóf***zt. Soha ne engedj a saját elveidből.


Ha te zárkózott vagy, az úgy van rendben. Bár alapból hülyeség a "zárkózott" szó is, mert senki sem az. Csak nem megfelelő társaság és a vázolt témák. Ilyen pitiáner dolgokért meg egyenesen zakkant, ha valaki meg akar változni. Tipikus nem látod a fától az erdőt szindróma.

2017. ápr. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

El kellene gondolkodnod, hogy esetleg van benned is kicsinyke hiba. Ha valakit eddigi életében a magány kísérte végig, se a suliban, se mellette ,se utána nem volt barátja, de még csak társasága sem, ott szerintem az illetőben van a hiba. Valóban meg kell őriznünk önmagunkat, de fel kell ismerni miért van, hogy soha nem tudunk tartósabb emberi kapcsolatokat kialakítani, és ezen változtatni.

A nyitottságot nem úgy gondolta senki, hogy csapj bele a közepébe. Eddig egy mukk sem, most meg ezekkel az emberekkel akarjál közös programot csinálni, elmenni valahova. A fokozatosság! Az a kulcs. Először csak pl. facen szólj hozzá ismerőseid posztjaihoz, csoportokban próbálj kommunikálni, aztán majd látod, hogy hol és miből alakulhat ki több.

Ja, és nem lenne hátrány, ha nem néznéd le az embereket. Inkább tudd értelmezni megfelelően a tanácsokat. Igen, van egyszerű emberi nyitottság is, mikor valaki mindenhol, bárkinek bármit elmesél magáról, de ez esetben nem erre gondoltak akik a nyitottságot tanácsolták neked. Egyszerűen csak arra, hogy merj kommunikálni, és kezdeményezz is. De ahogy írtam, ne bele a közepébe...

Ja, és a "járj elsportolni és hasonlók" sem sablonszövegek. Minél több társaságban fordulsz meg, annál több emberrel találkozol, tehát annál nagyobb az esély, hogy találsz magadnak társaságot, barátokat.

2017. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akussius válasza:

Kezdetnek: a Facebookrol torolheted a nem igazi "baratokat".

...es ne hallgass senkire...ram se...szerezz tapasztalatot, milyen az amikor neked szokatlan dolgokat csinalsz...maskepp csinalod, mint eddig...csinalj olyat, amitol kicsit felsz...szerezz onbizalmat...epitsd fel magad.

Remelem sikerul...barcsak segithetnek..

2017. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!