Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Okkal veszítünk el embereket?

Okkal veszítünk el embereket?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről? Egy régi barátomnak most akadtam rá néhány fényképére, és igen nosztalgikus, majdhogynem rossz érzés fogott el vele kapcsolatban, összevesztünk.

Jelenleg azon gondolkodok, hogy mivan ha máshogy történnek dolgok, ha mi is máshogy és..

Ti mit gondoltok erről? Egy kicsit a filozófikusabb oldalából szeretnék várni szemléleteket, hogy okkal veszítünk el embereket, okkal lépnek ki az életünkből, valóban nincs már helyük?

Vagy csak a rossz döntések..

Miért van az, hogy valaki egyszer nagyon fontos volt az életünkben, és egyszer csak kilép, kimegy, s nem jön vissza?



2017. ápr. 24. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Egy mondatban: c'est la vie!
2017. ápr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ebben semmi filozófia nincs. Az emberek addig barátok (legtöbb esetben), amíg kb. egy légtérben vannak, közös dolgot csinálnak (közös suli, munkahely, hobbi stb.). Ha az élet elsodorja őket egymástól, akkor egyre kevesebbet beszélnek, és nap mint nap az aktuális dolgokkal foglalkoznak, így a régi baráttal egyre felszínesebbé válik a kapcsolat, és akár meg is szűnhet.


Ez mindennapos dolog, mindenkivel van ilyen, és csak ilyen egyszerű a magyarázata, semmi mögöttes dolgot nem kell ebbe belelátni. A legjobb, ha beletörődsz, hogy az élet így működik.


Egyébként vannak szoros, nagyon mély barátságok, amik idővel sem múlnak el, de az más kérdés.

2017. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2# mindent elmondott!
2017. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mittudomain ***** válasza:
91%

A másik is változik és mi is változunk. Ha egy irányba változunk, akkor hasonlóak a nézeteink, céljaink, motivációink, tehát ha megmaradunk egymás mellett segíthetjük egymást. Ha azonban eltérő irányba kezdünk el változni a másikhoz képest vagy fordítva, akkor úgymond elválnak útjaink. Megváltoznak a körülmények és ennyi.

Ha felszállsz egy buszra sem utazol végig ugyanazokkal igaz? Van aki leszáll közben, van aki felszáll és még olyan is van, aki fent sincs a buszon :D

2017. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Okkal nem szerepelnek a jövőnkben és jobb ez igy mégha nem is úgy tünik elsőre, de később rájövünk.
2017. ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Okkal veszítünk el ugyanis mindenki és minden körülmény változik az idővel és,ha nem egy irányba haladnak az emberek akkor bizony okkal távolodnak el egymástól,szakadnak meg barátságok,kapcsolatok...
2017. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki okkal lép be és lép ki az életünkből. Ha valakit elveszítünk az sem véletlen. Lehet, hogy voltak nagyon jó időszakaitok együtt, de csak ideig, óráig tartott. Ha valaki nem az életedbe való ki fog lépni vagy így vagy úgy .. Ha pedig valakinek ott a helye vissza fog térni

Hogy miért történik ez?

A körülöttünk lévők és mi magunk is folyamatosan változunk.

2017. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)

Sajnos egy elveszett barátság miatt írtam a kérdésem, ezekkel tisztában is vagyok, csak nehéz feldolgozni

Majd az idő segít:)

2017. ápr. 29. 17:22
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező volt nekem is egy hasonló tapasztalatom.Kb.egy évig nagyon nehéz volt rá sem tudtam nézni az illetőre,kikerültem,társaságba se jártam ahol tudtam ő ott lehet.Utána szép lassan rendeződtek a dolgok a lelkemben,nem volt könnyű,de mára már teljesen elmúlt a sérelem és fájdalom.Azóta köszönő viszonyban vagyunk,meg váltunk néha pár szót ha összefutunk véletlenül valahol.Már nem is igénylem egy ennyire megváltozott ember barátságát.

Lesznek még új barátságok az életedben,tartalmasabbak és jobbak.Nem tudni kiből lesz barát csak légy nyitott az új ismeretségekre.Ahhoz,hogy valami új dolog lépjen az életünkbe a réginek,akár személyeknek is ki kell,hogy lépjenek onnan.

2017. ápr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a magam életében úgy láttam, hogy igen, de alapvetően hiszek ebben, hogy a nagyobb dolgok nem véletlenül történnek, de ettől függetlenül rengeteg dolog van a kezünkben.


Én a legtöbb lemorzsolódott embernél azt vette, észre később, hogy bizony volt "oka", "értelme" a jövőben, ha nem is rögtön, hanem ilyen hosszabb ok-okozati összefüggésben.

2017. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!