Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek, hogyan lehet új...

Szerintetek, hogyan lehet új embereket megismerni? Ismeretségeket, esetleg barátságokat kötni?

Figyelt kérdés

A szituációm az, hogy kb féléve 2 barátom elköltözött, a 3.al aki még helyben lakik pedig megszakadt a kapcsolatom különböző okokból. A másik két barátommal persze beszélek legalább kéthetente skypon és családommal is jó a viszonyom kb hetente kétszer beszélünk telefonon, de ők is 200 kmre laknak, tehát nem mondhatom, hogy depressziós lennék, vagy ilyesmi, de azért hiányzik a társaság hiánya. Munkámból adódóank csak ritkán találkozom emberekkel, javarészt itthon fordítok, csak néha napján kell bemennem az irodába, így annyira nem közvetlen a munkatársakkal a viszonyom, és amennyire látom nekik meg van a saját életük.A szomszédom csak hétfő este jön, és péntek délután elutazik, tehát így még szomszédolni is nehéz

-Sportolok minden hétvégén járok fitneszcentrumban, de amennyire én látom, ott mindenki csak magával foglakozik

- Adtam fel hirdetést, kb ilyen szöveggel, hogy szivesen megismernék új embereket, érdekel az egészséeegs életmód, a sportok, a technika, a történelem, de persze a társasjátékok is, de szórakozni is elmennék discocba néha, de persze egy beszélgetés egy kávézóba vagy egy pohár bor mellett is mindig jó de Még képet is mellékeltem, mégsem válaszolt senki.

Egyébként nézek filmeket, olvasok, tehát elvagyok egyedül is, de azért mégsem jó, hogy van 2 ember akikkel skypon beszélek néha, plusz a család, itt helyben meg észre se venné senki ha meghalok.


2017. febr. 10. 23:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ennyire gáz, én lehet, elgondolkoznék a munkahelyváltáson, hogy több lehetőséged legyen emberekkel találkozni. Munkahelyen ritkán alakulnak ki mély barátságok, de a felületes kapcsolatok is sokkal jobbak a semminél.

Vagy kereshetsz egy olyan hobbit, aminek a kapcsán találkozhatsz emberekkel. Több ismerősöm énekel kórusban, olyat is ismerek, aki 60 évesen kutyatenyésztésbe fogott, és néhány év alatt olyan jó barátai lettek a kutyások között, hogy együtt járnak nyaralni is.

Egyébként nagyon átérzem a problémádat, én is kicsit hasonló helyzetben vagyok, másfél éve messzire költöztünk a barátaimtól, és azóta elég magányos vagyok, az új helyen valahogy nem megy a kapcsolatépítés.

2017. febr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!