Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha én vagyok a...

Mit tegyek, ha én vagyok a harmadik kerék?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk barátnők már négy éve. Mindig is mi voltunk az osztály lánybandája. Idén valahogy elkezdzek elhidegülni tőlem. Már szeptemberben elkezdődött, amikor sajnos tudtunk egymás mellé ülni. Az esetek többségében ők ülnek egymás mellett és én külön. De kb. egy hónapja már látványosan kerülnek. Sose hívnak sehova, egy közös hosszú távú programba is belevágtak nélkülem. A messengeres chat csoportban sem beszélünk már, mindig privátban dumálnak. A suliban még ezt nem mutatják ki szerencsére, csak sulin kívül. Nekem ez szörnyen rosszul esik, mert nem tudom, hogy mivel vívtam ki. Nem volt semmilyen nézeteltérésünk. Az igaz, hogy ők jobban hasonlítanak egymásra érdeklődési körileg, de ez még nem lenne ok a kitaszításomra.

Szerintetek teperjek, hogy vissza kerüljek a hármasfogatba vagy inkább látványosan mutassam ki, hogy vettem a lapot és nem kellek? Az a gond, hogy még két évünk van vissza és az osztályban nincs nagyon más, akivel hosszú távon kijönnék.



2017. máj. 5. 16:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne teperj,nagyon nem érné meg és csak a te lelked sérülne.Mutass közömbösséget feléjük,ignoráld őket.Próbálj meg másokkal barátkozni.Légy nyitott mások felé is és meglátod rákakadsz majd olyna emberekre akikből hosszú távon sokkal jobb barát válik minrt belőlük.
2017. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ez már szinte ijesztő...nem csak a kérdésed de még a kommentjeidben leírt dolgok is megegyeznek az én helyzetemmel, és az én gondolataimmal/félelmeimmel, szinte hajszál pontosan:D

És ahogy én is számítottam rá, beszerveztek egy csomó programot nyárra, 1-2 kisebbre elhívtak, de a többit kettesben töltik. Mindig is éreztem hogy ez lesz mert bár külön-külön nagyon elvagyok mindkettejükkel, de amikor hárman vagyunk akkor valahogy kizárnak (akár szándékosan akár nem), ők mindig is jobban kijöttek egymással, több a közös bennük.


Én nemrég elkezdtem nyitni 1-2 másik lány felé az osztályban, és meglepődtem hogy nem csak én érzem kívülállónak magam egyes "klikkekben", így kezdenek új barátságok is kialakulni.

Most nyáron pedig próbálok majd eljárni ide-oda, nyári munkára vagy fesztiválokra, programokra, aztán ha szerencsés vagyok tudok majd ismerkedni meg barátkozni másokkal. Én sem tudom már hogyan kell barátkozni, ez fiatalon magától jön, most már nem annyira, de majdcsak lesz valami:D

Egyébként én megbeszéltem velük nem egyszer hogy harmadik keréknek érzem magam és ez nem mehet így tovább, bocsánatot kértek és pár napig igyekeztek hogy ne érezzem így magam, de aztán minden visszatért a régi kerékvágásba. Engem meg már nem érdekel az egész, nem vagyok mérges rájuk amiért boldogabbak nélkülem, de nem is fogok utánuk "futni":)

Nyiss az új dolgok és új kapcsolatok felé, itt a nyár,van rengeteg lehetőség;) Ha gondolod írhatsz priviben is, szívesen beszélnék veled:D

17/l

2017. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Megoldódtak a dolgok?

Velem is ez van, kérdező. Legalább is ezt érzem.

Van egy csaj, akivel jóban vagyok, (egy éve ismerjük egymást) talan vele vagyok a legjobban. De ő rengeteget lóg a volt osztálytársaival, még akkor is, amikor mondjuk velem van.

Meg van egy-két osztálytársam, akikről egy csomót hittem, hogy tök jóban vagyunk, aztán most alig beszélünk. Nyár óta még nem is találkoztunk.

Osztálykiránduláson (nálunk év végén van) végig kerültek, megkérdeztem, hogy mérges e rám, azt mondta, hogy csak szar napja van, de utána sem beszélt velem. Konkrétan elment mindenhonnan, ahová èn is mentem.

Előző osztálytársaimmal meg nagyon ritkán tudunk találkozni.

2017. júl. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is mindenkivel jóban vagyok az osztályból, de barátaim nincsenek. Egyébként szerintem sem rossz dolog az egyedüllét, nem is igénylem mindig az emberek társaságát.
2017. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem oldódtak meg, sőt... Amióta szünet van, egyáltalán nem kommunikálunk. Kicsit félek a szeptembertől, mert eddig mindig velük lógtam. Na majd lesz, ami lesz.
2017. júl. 17. 21:16
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nyiss a többi osztálytársad felé,barátkozz velük! Ennek a lánybandás dolognak nagyon úgy néz ki,hogy tényleg vége. Teperni ne teperj,mert az szánalmas hatást kelt.
2017. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Tedd el láb alól a második kereket.
2023. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!