Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Már megbántam. Hogyan tovább?

Már megbántam. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Az év elején jött egy új lány az osztályunkba. Ő nem az a dúsgazdag családokból származó lány, aki csak hisztizik picit anyucinak, már kapja is a legújabb iphoneot. Na szóval szegény családból van, nemrég költöztek ide a környékre. Az újakat, szegényeket mint a mai fiatalságban szokás, ki kel közösíteni, mert az nagyon menő. Hát sajnos én is követtem az osztálytársaim példáját, és én is sokat bántottam őt. Sokszor láttam őt sírni is emiatt, de már szégyeltem magam odamenni hozzá. Ez még a mai napig tart.


Nemrég elkezdtünk chatelni facebookon, én írtam rá először, "Szia" ő visszaírt egyből:

"Szia kerlek ne bants en nemakarok semi rosszat toletek en csak baratkozni szeretem volna de mivel en szegenyeb vagyok mar nemkel de nem baj nem haragszok ratok.es a lopott penzt is visza fogom fizetni csak ne bantsatok kerlek" (A lopott pénzről csak annyit, hogy véletlenül otthagytam az asztalon 1000 forintot, és mire észrevettem az már természetesen nem volt ott) Ez volt Úgy KB 1 hónappal ezelőt. Szóval bocsánatot kértem tőle (facebookon) és mondtam neki hogy azt a 1000 forintot nyugottan megtarthatja, hisz neki sokkal nagyob szügsége van rá. Ez történt úgy KB Kedden, vagy szerdán? nem is tudom. mikor volt másodika? :DD Mivel az utóbbi 2 hétben nem voltam suliba, mert beteg voltam, ezért nagyon össze-vissza vannak a napok számomra.de nem ez a lényeg.

Tehát elkezdtünk beszélgetni, minden nap chatelünk több óra hosszát, de holnap van a nagy nap: Találkozás. Nagyon félek a holnapi naptól! Még nem vagyok felkészülve erre! Nagyon szégyelem magam mind azért amit tettem vele eddig! Amúgy szép, kedves is meg minden, egy légynek sem tudna ártani! :)

Hogyan vészeljem át a holnapi napot? Vmi ötlet?



2017. máj. 7. 15:57
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy iphone, csak azt, hogy drágább telefon. Annyira nemérdekel hogy milyen telóval szelfiznek napmint nap, de ez szerintem a leg jelentéktelenebb dolog. Valamikor nekem is nokiám volt (Természetesen lumia, azért túlzásokba ne essünk:D)


De viccet félretéve, az osztálytársaim néha egymással is nagyon bunkók szoktak lenni (a gazdagabb réteg), hát még a szegényekkel!

2017. máj. 7. 17:04
 12/31 anonim ***** válasza:

Nagyon gázok vagytok, érdekes ilyen kiközösítés még nálunk sincs, pedig nálunk a legnagyobb az egy négyzetméterre jutó milliomos szülőkkel rendelkező gyerekek aránya:-D


De az hogy valakinek a szülei gazdagok, még nem jogosítja fel arra hogy lenézze a kevésbé szerencséseket. Ezért is jó hogy nálunk egyenruha van, így esély sincs a "menőzésre". Inkább a charity-n van a hangsúly.


Attól hogy valaki nem gazdag még lehet sokkal jobb ember mint ti. Olvasgass a bullyingról, és a lelki következményeiről. Egy életre megnyomoríthatjátok szegényt. Majd akkor vághattok fel, ha ti teremtitek meg a gazdagságot saját magatoknak. Gondolom újgazdagok lehettek, azok viselkednek így mint ti.

2017. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, menni fog!
2017. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a kérdező a TANÁR!!
2017. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
100%
ne értsd félre de én a kezeimet tenném össze az ilyen lehetosegert. akarmi is lesz belole (kapcsolat, baratsag vagy meg akar ha semmi sem) o orok eleteben hálás lesz neked hogy ilyen kedves vagy/voltal vele. nagy valoszinuseggel erre mindig is fogsz emlekezni es o is es ez mindkettotoknek r*hadt jo erzes, neked is majd jo lesz visszagondolni h nem hagytad cserben. holnapi talihoz pedig sok sikert es sztem orulni fog neked!
2017. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a tanár!
2017. máj. 7. 18:42
 17/31 anonim ***** válasza:
0%

Nekem a lopás az intő jel lenne.

Tudom hogy nem szép dolog ilyet írni, de vigyázz mennyire engeded közel magadhoz. Nekem a leírás alapján úgy tűnik hogy hosszú távon csak problémát fog hozni.

2017. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Majd még meglátjuk mi lessz ebből. Megértem hogy a lopás az lopás, töbször is megeshet, de hát.. Egyszer meg lehet bocsájtani azt is, nem?
2017. máj. 7. 19:02
 19/31 A kérdező kommentje:
Látszólag megbánta, hogy elvette a pénzt, és vissza akarta adni (természetesen abból sem lett volna semmi, de kitudja?) de mondtam neki, hogy nemkell. Zokogva kért tőlem bocsánatot videoüzenetben :(
2017. máj. 7. 19:32
 20/31 A kérdező kommentje:

Szerencsére minden rendben ment:)

SŐT!


Mikor odaértem a suliba, ő meglátott, odajött hozzám, majd ezután: Megpuszilt! És azt súgta a fülembe:

"Köszönöm, hogy velem vagy" (természetesen ezt úgy, hogy ne lássa senki)


A pénzt is visszaadta, igaz nemakartam elvenni, de nagyon akarta hogy vegyem el.


Bármi is lesz a továbbiakban, én mellette leszek!

2017. máj. 8. 14:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!