Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátom megsértődik a semmin?

Barátom megsértődik a semmin?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, jóban vagyunk, inkább barátok. Nem érzem már azt a barátságot mint régen, sőt...zavar. mindig mellette voltam lelkileg, hallgatom a nyafogását ami gyakori és tiszta égő és nevetséges amúgy, bíztatom. ha hobbijáról beszél, meghallgatom. Ő sose bíztat, kritizál sokszor, ha mutatok valami kedvenc dolgot, nem érzem hogy érdekelné. Nem szembeötlő, de én igyekszem lelkileg ott lenni.


A szokása, hogy fél évente besértődik a semmin, és elvárja, hogy alázkodjak. A semmi pl egy szó, amit kiragad, és azon lovagolt. De volt, hogy telefonon nem olyan hangnemben beszéltem vele, ahogy elvárná, mert siettem stb. Ilyenkor kötelez a bocsánatkérésre mondván, ő sokat tett bele (pénzzel) a kapcsolatba... aztán bocsánatot kérek egy szóért, és minden megy. Úgy csinál, mintha neki lenne igaza...mindig.


R.hadtul önzőnek tartom ezt a hozzáállást, mert szerintem jó barátok nem sértődnek egymásra, vagy max megkérdezi, hogy ez a szo, amugy poen volt? Vagy: figyi sz.r.lbesett. ennyi. Zsarolás, hizti, feszültség.


Én meg 8 éve hallgatom a folyamatos nyafogását. Viszont nincs más barátom. Vagy ő, vagy egyedül a szobámban. Mit tudok csinálni?

25f


2017. máj. 7. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Velem hasonló volt.Szerintem beszélj vele,mert tényleg gonosz ez a hozzáállás.Mondd el neki,hogy téged zavar,ahogy beszél veled,és szeretnéd,ha változtatna a viselkedésén.Ha nem érti meg,és továbbra is bunkó veled,akkor nem igaz barát.Ilyen esetben ismerkedj új emberekkel,legyenek más barátaid.
2017. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy mondja az első, úgy járj el.

És van mikor többet ér a magány, minthogy olyanokkal vegyük körbe magunkat, akik csak lehúzni képesek.

2017. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy ez így nem mehet tovább,hogy ennyire sértődékeny,és ha ezt nem érti meg,akkor akár rá mehet a barátságotok is sajnos :( 20 L
2017. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miert teszel fel hulye kerdest?
2017. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mérgező kapcsolatokat meg kell szüntetni, nem engedheted, hogy egy energiavámpír leszívjon! :)
2017. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, igy fel evente elegge fel tud huzni ezzel es majdnem kicsuszik, hogy akkor viszlat. Az bosszant, hogy azt hiszi neki van igaza. Nem latja, nem erzi hogy ezer eve sokat nyafog, es csak nekem. Persze ilyenkor nem kuldom el melegebb eghajlatra
2017. máj. 8. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!