Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok beilleszkedni,...

Nem tudok beilleszkedni, barátkozni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek ha nincsenek barátaim, úgy érzem mindenhol csak egy felesleges plusz vagyok, nem igazán tudok beszélgetni, ismerkedni. Sok társaságban megfordultam már, iskola, különórák stb... De sehol nem találtam igazán jó barátokat, mindenhol én voltam az a furcsa lány akit kedvelünk de nem értünk meg, és tulajdonképpen minek is van itt. Nem utálnak vagy ilyesmi, egyszerűen mindenhol egy idő után nem érdeklem az embereket.

Tudni kell rólam, hogy nagyon csendes vagyok, félénk, így hiába próbálok ennek ellenére beszélgetést kezdeményezni nem találom meg az emberekkel a közös hangot. De ettől még azt hiszem nem vagyok az a szürke unalmas valaki, csak nehezen vegyülök el, mindenki furának tart. Mindig csak én írok rá emberekre, és válaszolnak is de az érdeklődés szinte azonnal teljesen egyoldalúvá válik.

Nyilván magamon kell változtatnom, csak nem tudom hogyan.

Hozzátartozik még a dologhoz, hogy szinte semmi közös témánk sincs a korombeliekkel, én abszloút könyvfüggő vagyok, állandóan olvasok, régebben íródottakat is szoktam, (pl Jane Austin könyvek stb...) nem az az Alkonyatos típus vagyok, de nem vagyok az a stréber valaki sem, átlagos tanuló vagyok. Az olvasás mellett rengeteget írok, meg festek és rajzolok... De. Sajnos ezekről senkivel nem tudok beszélgetni, mert (nem akarok általánosítani) az általam ismert korombelieknek az a kedvenc témái, hogy ki hogyan rúgott be, mit tettek ki az instagramra, és mi történik a Pretty little liars-ben. Én pedig bólogatok kedvesen mintha hozzá tudnék szólni a dolgokhoz. Aztán kint rekedek minden csoporton kívül.

Mit tegyek? Van valaki más is ilyen helyzetben?

Akik csak hülyeségeket írnának, légyszi kíméljenek...


15/L



2017. máj. 11. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát velem is így van, általában átnéznek rajtam, de úgy mindenkivel kijövök, csak egy idő után megunnak vagy nem is tudom...meg igazából időm se nagyon sajnos van eljárni helyekre barátkozni.
2017. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
58%

Hát, igen a magunkfajta értelmiségieket nem nagyon értik meg. Nekem is az osztályban egy két haverom van (le kell mennem a szintjükre :/ ) de nálunk is ez a berúgás megy, úgyhogy sajna nem sok mindent lehet kezdeni, de hátha találsz olyat akivel mégis van valami közös nézőpontotok, érdeklődési körötök, témátok. Ezért jó ha az ember sokoldalú. Engem például érdekel:

Játékok, művészet, irodalom, elektronika, autók, gasztronómia, zene, túrázás, állatok.

Szerintem nyiss pár új dologhoz is.

Például amiket leírtál, azok alapján neked esetleg a hangszer lenne jó, vagy mondjuk... Hát ezeket igazából neked kell eldöntened, mert te ismered az osztálytársaid.

Remélem segíthettem! :)

16/F

2017. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szia! Én is pontosan így vagyok.Engem sem vesznek soksuor figyelembe es sokszor vagyok egyedul is.A 25 fos osztalybol 2 ember van akik velem vannak.Szoval aterzem.
2017. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetetek és jó érezni hogy nem vagyok egyedül:))
2017. máj. 11. 21:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Segítettetek***
2017. máj. 11. 21:34
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen átérzem, ami írsz. Ugyan én 3 évvel idősebb vagyok nálad, de nagyon nehéz kijönnöm a kortársaimmal, osztálytársaimmal, egyszerűen nem találom velük a közös hangot, és őszintén? Ilyen emberekkel nem is akarom. :( Annyira más világban élünk, más felfogással és érdeklődéssi körrel, hogy ha akarnék se tudnék beilleszkedni, mert nem bírnám magamra erőltetni, a kényszer pedig sosem jó. Viszont így csak a magány kerülget. Talán az még mindig jobb, mint rossz közösségben lenni. Nekem annyival jobb a helyzetem, hogy sikerült találnom egy embert, aki megért, de attól függetlenül nem lett könnyebb, mert ugyanúgy el kell viselnem az osztálytársakat.

Örülök neki, hogy vannak még hozzád hasonló emberek, mert megnyugtat hogy nem csak én küzdöttem/küzdök ilyen problémákkal, ugyanakkor szomorú is vagyok, mert pontosan tudom mennyire rossz érzés ha átnéznek rajtad és ha egyedül vagy a tömegben. Tényleg néha emberek között magányosabb, mint mikor magam vagyok.

Semmiképp se állj be a sorba, borzalmas ugyan (nekem az volt), hogy kilógsz, de ne akarj olyan felszínes és bugyuta lenni mint a többség. Bár szerintem nem is szívnának be téged a többiek. :)

Én a helyedben elgondolkodnék egy iskolaváltáson. 15 éves vagy, még az elején tartasz, nem késő semmi. Lehetséges, hogy egy olyan közegbe kerülnél, ahol magasabb az értelmiségi szint és több normális ember van. Nagyon bánom, hogy én nem léptem időben. Te ne kövesd el ezt a hibát, mert nagyon tudja befolyásolni, hogy milyen közegben vagy nap mint nap, legalább még 3-4 évig attól függően hány éves szakra jársz, illetve gimnáziumba-e.

Esetleg szüleiddel beszéld meg, meg persze magaddal is, hogy egyáltalán szeretnéd vagy sem.

Egy új közösségben tiszta lappal tudnál indítani. Lehetnél picit nyíltabb, barátságosabb, kommunikatívabb, mosolygós, úgy mindjárt másképp állnak az emberhez. :) Persze ez társaságtól függ. Olyan helyen, ahol nem érzed jól magad, erre nem igen leszel képes őszintén.

Magadon mindenképp kellene változtatnod, hogy kicsit nyitottabb legyél, járhatnál sportolni, zenélni, ami érdekel, és ami fontos, hogy keresd az emberek társaságát. Egy idő után hozzá lehet szokni, és könnyebben fogsz tudni kialakítani barátságokat, könnyebben ismerkedsz majd és beszélgetsz. Lépésről lépésre haladj. Az önbizalmadat mindenképp erősítsd.

Jól gondold át, hogy érdemes-e ilyen közösségben maradnod. Ha nem bántanak az osztálytársaid, csak nem találod velük a közös szót, de alapjáraton nincs velük bajod, akkor maradj és kezdj el feléjük nyítni, hátha... ha nem, menj a jobb lehetőség reményében. Egy dolgot soha: ne félj változtatni!

Jó hogy érdekelnek a művészetek, esetleg nem jársz művészeti iskolába?

2017. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a helyedben keresnék olyan fórumot/weboldalt ahol hasonló érdeklődésű emberek vannak!

ők véleményezik is amit készítesz, talán támogatnak is, csiszolnak ha esetleg úgy van...szóval előnyödre válhat :)


24F

2017. máj. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem megbántani akarlak titeket, de magatokba is kéne nézni!

Most az még oké hogy 1-2 közösségben nem sikerül beilleszkedni, de amikor valaki már mindenhol így jár ott inkább vele van a baj mint a másik 1000-2000 emberrel.

2017. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Kedves utolsó válaszoló valószínüleg igazad van, írtam is hogy magamon is kéne változtatnom, csak nem tudom hogyan...?
2017. máj. 12. 16:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy olyan dolgok is segíthetnek amikre nem is gondolnál.

Én egy nyomorult senki voltam általánosban, kb 3 ember beszélt velem, lenéztek, eltiportak. Aztán elkezdtem küzdősportolni és egyetlen nyári szünet alatt érezhetően változott a dolog. Kiálltam magamért, megmutattam mit érek.

Középiskolában már egy népszerű gyerek lettem, az egész osztály szeretett.

2017. máj. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!