Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb haverom nem támogat soha?

Legjobb haverom nem támogat soha?

Figyelt kérdés

Hiába vagyunk pasik, azért szerintem egymás támogatása, bíztatása szavakkal alap lenne. De úgy érzem én ebbe többet rakok bele és baromira zavar. Ő rendszeresen nyavajog nekem, de mindennapi, egyszerű dolgokon, mint meló, haverok, csajok, bevásárlás...nyafog. évek óta sokat, és van hogy találkozunk és csak a múltbeli nyafogás megy..és mindig próbáltam segítőkész lenni, tippeket adni azonnal.k


De vissza nem kapok ennyit se. Sokat kritizál, csinálok valamit, egy sablonos bíztatást kierőszakol magából, majd kérés nélkül van hogy kijavítja azt. Fotóztam, kijavítja. Írtam, beleköt a fogalmazásba, vagy szerinte eröltetett. Zene, amit szeretek lehúzza, hobbijaim is, de ő folyamatosan ontja a saját hobbiját, zenéjét nekem. Nagyon ritkán nyafogok, akkor is egy kettő szavas formalitást nyom be. Kirúgtak, gondoltam elmondom. Válasz: uhh az gáz, majd mesélj. Volt valami családi panaszom: aha aha uhhh...


Nem tudom, kezdek belefáradni az egészbe. Ha nem is érdekel mit csinál stb, legalább bíztatom, vagy érdeklődést mitatok... ő nem igazán...De nincs más... mit tehetnék?

25f


2017. máj. 12. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz más társaság után.Az illető személy inkább rombolni mint épiteni próbálja az önbizalmadat.Az elmondottakból szerintem te sem érzed lelkileg jól magad a társaságában.Tarts vele távolságot,legyél sablonos igy szépen lassan letudod épiteni ezt a kapcsolatot.
2017. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
régebben okés volt, de valamiért egy éve már nem igazán érzem jól magam...sőt...
2017. máj. 13. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor inkább változtass,jobb lesz utána lelkileg hidd el.Nemrég leépitettem egy olyan személyt aki állandóan célozgatott,cinikus volt,mindig magáról beszélt és jobb nélküle.Ha elengeded a régit sok új jön a helyébe.
2017. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez a kapcsolat inkább felemészt mintsem kikapcsol. A barátod mindenképp másképp látja a kapcsolatotokat, és másképp vélekedik a barátság fogalmáról. Talán nem elég fejlett érzelmileg, nem látja be és ismeri fel a dolgokat.

Egyetlen megoldás az lenne, ha leülnél vele beszélni erről. Ha ez nem hoz megoldást, akkor érdemes lenne elengedned, mert ez a kapcsolat csak rombol.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!