Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A beteges féltékenységem már...

A beteges féltékenységem már az ÖSSZES kapcsolatomat tönkreteszi. Mit kezdhetnék már magammal?

Figyelt kérdés

Amit rólam tudni kell, hogy egy 17 éves lány vagyok. Van két (sajnos már csak 2...) barátnőm, akik velem egyidősek. Egyiküket már születésem óta ismerem (szomszédok vagyunk), a másikat pedig 5 évvel ezelőtt ismertem meg egy táborban, azóta is minden nap beszélünk. Nagyon jó volt a kapcsolatom mindkettőjükkel. Ők ketten nem is tudnak egymás létezéséről egyébként. Pár hónapja hirtelen, nem is tudom mi ütött belém, elkezdtem NAGYON féltékeny lenni rájuk.

Mikor megtudtam, hogy rajtam kívül milyen sok barátjuk van, egyszerűen csak sírtam. Csak arra tudok gondolni, hogy lecserélnek, vagy én már nem vagyok nekik elég jó, esetleg meguntak.

Van mikor az egyik barátnőm üzenetben küld egy képet vagy videót, hogy ő mennyire jól szórakozik a többi barátnőjével, olyankor elkezdek remegni, rám jön a sírás, iszonyatosan tehetetlennek érzem magam. Mikor pedig elkap ez a "féltékenységi roham", akkor egyszerűen hihetetlenül bunkón kezdek velük viselkedni, beszólogatok nekik, csúfolódok rajtuk/a hibáikon és minden negatív dologra rávilágítok velük kapcsolatban.


A fiúkkal mégrosszabb a helyzet. Volt egy fiú, aki vel nagyon sok időt töltöttem, rengeteg helyre elhívott, bevallotta, hogy tetszem neki. Én ezt az egészet viszonoztam, ő is nagyon tetszett. És itt megint elkezdődtek a gondok... Egyfolytában a facebook-ját böngésztem, minden egyes posztján azt néztem, hogy ki lájkolta be stb... Aztán egyszer küldött egy videót amiben hallottam, hogy más lánnyal beszélget. Már erre annyira féltékeny lettem, hogy megszakítottam vele minden létező kapcsolatot, és azóta se beszélek vele. Ennek már vagy 4-5 hónapja.


Járok pszichológushoz, ő próbál meg kezelni, eddig elég kevés sikerrel...


Tudom, hogy nagyon szörnyű barátnő vagyok. Tudom, hogy ez rettentően beteges amit leművelek, tudom, hogy így nem fogok új kapcsolatokat teremteni (vagy, ha igen, akkor a féltékenységemből adódóan, gyorsan tönkre is megy), azt is tudom, hogy ez nagyon gyerekes.


Csak tanácsot szeretnék kérni, hogy mivel nyugtassam le magam, ha megint féltékenykedni kezdek, mert nem szeretném a megmaradt 2 barátnőmet is elveszteni...



2017. máj. 12. 21:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Tanulmányaim során a súlyos és beteges féltékenység, nem gyógyítható.

Semmivel.

Aki nem hiszi, járjon utána több tanulmányt olvastam a korról, plusz, magam is megtapasztaltam a gyakorlatban.

Attól kezdtem érdeklődőbben tanulmányozni.

Erről orvosi konferenciák is vitatkoznak.


A súlyosan betegeges féltékeny személy, önmaga nem tudja megoldani a féltékenységi problémáját.

Csak kevés arányban a pszichiátriai, hosszadalmas terápia.


A megoldás:


Ki kell lépni abból a kapcsolatból.

Jogi, családi, anyagi, egyéb komplexumok.

Márt csak ezért sem egyszerű.


A Mert megront minden egyensúlyt egy kapcsolatban.

Sajnálatos módon, nagyon kevés emberen segít.


Kérem mellőzzenek azok a véleményezők, akik csak trollkodni szeretnének.


Gyakorlati tapasztalatokról van szó.


Nem csak internetről olvasott - esetleg ellenőrizhetetlen, kétes forrásokból.

2017. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Teleki Blanka,

Valahol eltevedtel, mert nem a szazalekod alapjan irtam az elozo hozzaszolasomat. Sosem neztem sem masok, sem a sajat szazalekomat mert teljesen irrelevans.

A hozzaszolasaid tartalma, ertelmi szinvonala az ami naprol napra kiveri nalam (szerintem masoknal is) a biztositekot.

Olvasd mar vissza, most is milyen valaszt voltal kepes irni a kerdezonek.

2017. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es.


Nem tartom furcsának, hogy van akik megértik, van akik nem a válaszaim.

Igyekeztem nem szakszavakra, hanem egyszerű nyelvre (közérthetőbbé - olykor némi konvertált interaktív humorral, példával, prevencióval közölni, lefordítani, a gongjaikat.)

Lehetséges, hogy magas polc.

Ezért elnézést.

Lehetséges, hogy nem a megfelelő fórumon tartózkodom.

Ez esetben csak egyet tudok figyelembe venni, a kritikáját elfogadva -, az arányokat tekintve több köszönet érkezett (magán beszélgetésben), mint nyíltan.

Ez az egy oka, hogy még be nézek erre a fórumra.


Létezik elég sok könyv, és felvilágosítás, fakultatív képzés, ahol a közérthetőség, kezdőknél lényeges szempont, a további tanulmányaik eljuttatásaik során a pszichés, vagy testi, probléma megoldásaikhoz, és az önmegvalósításhoz.

(A társadalom, és önmaguk számára is ez jogos igény.)


A tágabb közérthetőség lényeges. Ebben igazat adnék.

(Lehetséges, vagy ebben lehetek túl komplikált, vagy szűkebb értelmező embertársaim díjazzák csupán, és hasznos számukra.)

A Biblia erre egy igen jó példa, az egyszerű embereknek is közérthetővé tegyék, mi a helyes reakció, és interakció.

(csak példa volt a Biblia, nem hittérítés!)


Legyen akár az egészségügy, pszichológia. Betegség. Mentális probléma.


Blanka

2017. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!