Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy semmit nem...

Miért van az, hogy semmit nem számít a tudás, az ész, csakis az, hogy mennyire tudod elhitetni másokkal, hogy te profi vagy?

Figyelt kérdés

Én mindig is a csöndesebb típus voltam, jelenlegi munkahelyemen is inkább a csendben végzi a dolgát típusúak táborát erősítem, de mindig is megfigyeltem, hogy kerülnek mindenhol nem túl okos, nem túl briliáns elméjű egyének akik mindig el tudják érni, hogy nekik adjanak igazat, még akkor is ha egy nagy köteg marhaságot hordanak össze, ami megmosolyogtató olykor.


Az emberek miért nem szeretnek önállóan gondolkodni és rájönni maguk, hogy miként állnak a dolgok, miért van szükségük arra, hogy egy idióta, ám eszméletlen önbizalommal rendelkező valaki megmondja nekik, hogy mi is az igazság?


2017. máj. 12. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert magabiztosan adják elő, ezért ha nem valami nyilvánvaló ökörséget mondanak, a másik simán elhiszi. Sajnos én is csendesebb típus vagyok. El is nyomnak az ilyen emberek sokszor.
2017. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Hogyan hiteti el valaki magáról hogy profi ha nem az? Hamar kiderül ha valaki dilettáns. Ha ekkor is a pozíciójában marad akkor annak a profizmuson kívül inkább más oka van.
2017. máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2


Vannak szakmák amik nem igényelnek magas fokú precízitást mint a mérnöki, informatikai szakterületek. Olyan szakmákban nem mindig derül, ki, hogy valaki ökör és ostobaságokat hord össze. Meg ha kiderül is, akkor is ügyesen kimagyarázza, a körülményekre fogja, vagy másvalakire vagy stb stb. Szóval ügyesen mozog az emberek között, mindig megőrzi pozícióját. Nyilván nem egy 60-as IQ-s gyagyás valakire kell gondolni. Hanem egy átlagos intelligenciájú, ám rendkívül rafinált személyre akinek fő célja, hogy minél feljebb jusson egy csoporton belül.

2017. máj. 12. 23:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán mert az összes ember hülye és így vagyunk kódolva sajna te is és én is kérdező.

3 pontra bontva:

1.Aki hangot ad magának arra előbb felfigyelünk mint egy csendes emberre

2.Senki se gondolat olvasó nem tudják te mit tudsz csak azt látják/hallják amit mondasz vagy csinálsz vagy aki vagy.

3.Egy hangos ember kommunikatívabb főleg ha tud vicces is lenni "megmosolyogtatóra gondolok" előbb elnyeri a másik ember szimpátiáját és szívesebben dolgoznak vele mint egy "idegennel" vagy "munkatárssal" akivel unalmasabb lenni.


Az élet ilyen amit mutatsz azt látják mások,senki nem tudja mi van a másik fejében a még nem mutatja ki

vagy nem teljesít valamiben jóval átlagon felül és azzal tűnik ki.

2017. máj. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy tudom elképzelni ha abban a munkakörben annak mérnöknek nem terveznie vagy számolgatnia kell hanem műszakot vezetni vagy az informatikusnak csak kártyákat cserélni.

Egy igazi mérnökön és informatikuson az egész cég működése múlik. Ha a mérnöknek terveznie kell és az informatikusnak szoftvert fejlesztenie akkor ha ezek dilettánsak az eredmény egy teljesen működésképtelen nulla lesz ha egyáltalán elkészül a munkájukból néhány százaléknyi. Aki látott már életében mérnököt vagy informatikust az ezekkel tisztában van. Most már nem tudom elképzelni se hogy mi lehet ez. Valamilyen alsó vagy középvezetői vezetői pozícióra tippelek mert ezekben a munkakörökben sok múlik az egyéniségen.

2017. máj. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként ja valamilyen szinten én is tapasztaltam már hasonlót amikor egyik vagy másik cégnek dolgoztam megbízásból. Amikor megcsináltam a munkát de a megbízó cégnél a nagyokos dilettáns elkezdte kutyulni a szart és emiatt nem sikerült befejezni a projektet annak ellenére hogy már 98%-a kész volt és megpróbálták rám kenni. A szarkavaró meg tagadott úgy hogy az emailekben minden szava az egész szarkavarása megvolt és mégis neki hittek. De odacsaptam az asztalra és kértem a pénzemet és meg is kaptam. A többi már nem érdekelt. Aki nem tudja megvédeni magát annak úgy kell. Nem csak a munkádhoz kell érteni hanem el is kell tudnod adni magadat.
2017. máj. 13. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberekben meg van a hajlam,hogy mások bőre alá másszanak.Mivel ilyen felszines világot élünk sokan nem látnak vagy nem is akarnak az ilyen emberek egyénisége mögé látni,mert vagy ők is olyanok vagy imponál nekik ez a viselkedés forma.
2017. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!