Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnan tudom, hogy jól vezetek...

Honnan tudom, hogy jól vezetek-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Mert mondják, hogy az ember képes magáról a legjobbat gondolni. Azok mondják meg, hogy ki vezet jól, akimellette utazik.

És az biztonságban érzi magát vagy sem.

Na most erről van sztorim. Volt az egyik ismerősöm akit hazavittem, és jött vele az egyik ismerőse. Na az akkor csinálta a KRESZT, mikor nekem 1,5 éve volt már jogsim addigra, és 1 éve vezettem mindennaposan.

Na az azt mondta, hogy örülten vezetek. Pedig nem, csak ha jött ki a busz a megállóból, még megelőztem. Nem történt semmi baj, nem jöttek szemben, nem volt gyalogos az úton, nem volt záró vonal, és nem 90 el előztem meg.

Vagy mentem, és beváltott a lámpa srágára, és ha nyomok 1 nagyon nagy féketz, akkor át csúszok a vonalon, mertt tiszta víz volt az út, és közel voltam a lámpához, ezért ugyan olyan tempóval átmentem rajta, nem gyors hajtva.

Vagy nem álltam meg minden jobbkezes utcánál, hanem mentem szépen 20-30 al, és nézegettem a jobb oldali utcákat. Erre azt mondták, hogy mi lesz, ha valaki 70 el jön jobbról, akkor kimegyek elé, és bumm.

De akkor szerintem az van, hogy ha 70 el közelíti meg a jobbkezes kereszteződést, akkor neki enm állt szánédkában jobbkézre elsőbbséget adnia.


Másik: A haverom meg szeret keménykedni vezetésnél, hogy elindulásnál csikorgatja a kereket, úgy veszi be a kanyarokat, hogy még elkezdi jobban nyomni a gázt kanyaarodás közben, és e kocsiban neki dől az ember az ajtónak, az erőhatás miatt, meg simán sávokat vált és befurakszik mások elé, hogy azok fékezzenek csak le.

Ő meg azt mondta mikor megálltam a sárgára, hogy "hát de itt még átmehettünk volna!" vagy a jobbkezes utcánál megálltam mikor még csak jöttek felém, hogy "de még itt se volt, miért nem mentél tovább?" Vagy jöttek szemben, be tudtam volna még kanyarodni, hogy áh, mehálltál, simán betudunk volna kanyarodni!"



Most honnan tudjam, hogy jól vezetek-e ha egyesek szerint bénán, mások szerint meg túl gyorsan?

Hozzáteszem még nem okoztam semmi kárt se másnak, se a saját kocsimban, de ez nem függ attól, hogy jól vezetek-e.



2013. szept. 18. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát abból amit leírtál, szerintem jól vezetsz. Az autóvezetés nem egy elmélet, nem lehet lemérni a szabálykövetés fokán. A közlekedési szabályok merev követése nagyon sokszor teljesen életszerűtlen, és az abszolút szabálykövetés, amit egyesek számonkérnek rajtad, csak a bénák menedéke.


Azt hogy jól vezetsz-e, szerintem te tudod a legjobban megítélni. Azért lehetsz ebben bizonytalan, mert nagyon fiatal vagy. A kor haladtával erősödni fog az önismereted. De hát le lehet mérni a vezetési képességet olyasmiken, hogy mennyire érzed az autót, mennyire vagy magabiztos, mennyire félsz, mennyire jól és gyorsan tudsz reagálni, és egy fontos objektív fokmérő, hogy milyen gyakran kerülsz valós veszélyhelyzetbe, illetve milyen gyakran veszélyeztetsz ténylegesen másokat. Itt a veszélyhelyzeten megint nem az esetleges szabálytalanságokat értem önmagában, hanem a valós veszélyt.


Azt hogy én jól vezetek pl. abból is le tudom mérni, hogy én a körülményekhez képest egyenletesen haladok, legfeljebb fél évben egyszer kell erősebben a fékbe lépnem. Ha meg másokhoz beülök utasnak, azt látom, hogy ők nem érzik a forgalmat, állandóan meg vannak lepve azon, amit mások csinálnak (autósok és gyalogosok), és ennek megfelelően szinte pár percenként vészfékeznek, kiabálnak, és másokra hárítják a felelősséget. Holott én már utasként is tudom, hogy itt most le kéne venni a lábát egy kicsit a gázról., stb, és akkor rendben lenne. De a rossz vezető ilyeneket nem ismer fel, és nem is tud jól reagálni, mire meg reagál, már súlyos veszélyt okoz. Na ez nálam nincs. És ha nálad se, akkor rendben vagy.

2013. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Amiket leírtál, az nem a vezetési képesség mértéke, hanem a pofátlanság mértéke.
2013. szept. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól vezetsz-e az ebből nem fog kiderülni, de az igen, hogy tudsz-e jól közlekedni.


Kezdeném fordított sorrendben. A penge barátod egy felelőtlen gyerek, még nem nőtt be a feje lágya. Tőle ne fogadj el közlekedési tanácsokat. Sokszor aZ ő fajtája okozza a baleseteket.

A friss jogsis barátod meg még nem tud közlekedni. Szabályokat ismeri, de nem tudja alkalmazni őket. Kell egy bizonyos rutin amíg ráérez milyen körülmények között mekkora sebességet érdemes tartani, mikor fér még bele a sárgába és mikor lehet biztonságosan kikerülni más járműveket.


A leírtak alapján te a kettő közé esel, de inkább a penge haverodhoz közelítesz. Kicsit vegyél vissza, nem érdemes kockáztatni mások testi épségét.

2013. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan autóval tanulsz meg autózni,ami nehezen kezelhető,és átvisz a testedre mindenféle erőhatást amik keletkeznek az út és az autó között,akkor kialakul az emberben egyfajta tisztelet a gép iránt.S az idő multával a gyakorlat kialakít egy előre látó vezetési stílust.Ha kellő higgadtsággal és intelingenciával kezeljük ezt a két dolgot,és betartjuk a fontosabb szabájokat,akkor azt hiszem elmondhatjuk magunkról ,hogy jól vezetünk.
2013. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!