Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem jó nekem senki más?

Miért nem jó nekem senki más?

Figyelt kérdés

Kb 9 éves lehettem mikor találkoztunk azzal a barátnőmmel. Ahogy teltek az évek teljesen össze voltunk "tapadva". "Én neki ő nekem" barátságunk volt. Már akkor is sok fájdalmat okozott pár dologgal (pl. a nálam 2 évvel fiatalabb húgomat folyamatosan piszkálta,én meg védtem volna húgomat).Akkor mindig "kényszer barátságnak" neveztem.

De valamiért mindig jól megértettük egymást..lehet azért mert egyikünk se egy kimondott szociális ember.Én félénk vagyok, őneki meg erős személyisége van (inkább rossz értelemben..ha valami nem úgy van ahogy ő azt akarja ott vége mindennek..ha a végén kiderül, hogy nem neki volt igaza nem ismeri be a hibáját).Nem nagyon barátkoztunk mással. Ezt én mégis elfogadtam. Mikor felkerült felső tagozatba ott volt egy-két barátja,de egyik se tartott sokáig, mivel ez az egész, csak arra ment ki, hogy minél nagyobb fénybe tüntesse fel magát előttem. Ez persze nekem nagyon rosszul esett és hazudozott is össze-vissza. Gyakran képzelt barátokat talált ki, hogy mesélhessen nekem arról "mi történt vele és a haverjaival".Én naivan mindent elhittem, amíg véletlenül el nem kezdtek kiderülni a hazugságai.

Egy nagy veszekedés alkalmával külön váltunk. Nagy sebet ejtett ez rajtam..emellett még az iskolában is bántalmaztak és amikor otthagyott akkor egyszerűen minden kicsúszott alólam. Nem beszéltünk többet.

Mikor elkerültem gimnáziumba lett egy új barátnőm aki hozzám volt "tapadva". Nagyon kedves volt..de sosem tudtam megnyílni előtte. Ő barátjának tekintett, de én egyszerűen nem voltam képes rá. Ezt szerintem érezte és másfél év után ezt megelégelte és elhagyott. Nagyon utálom magam amiatt, hogy így bántam vele, de már sosem tudtuk megbeszélni.

Mostanában sokszor úgy érzem vissza kéne mennem ahhoz a régi barátnőmhöz...úgy érzem csak őt vagyok képes elfogadni a sok rossz ellenére is.

Úgy érzem, hogy nem tudok azóta normális barátságot kötni senkivel se.

Volt már valaki hasonló helyzetbe? Esetleg mit kéne másképp gondolnom, hogy el tudjam fogadni az embereket magam mellett? Jó tanácsokkal el tudtok látni? 16/l



2017. máj. 16. 19:32
 1/2 A kérdező kommentje:
bocsánat kicsit hosszúra sikerült ^^"
2017. máj. 16. 19:33
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a régi barátnőd "árulásai" miatt nem tudtál megnyílni az új barátnőd előtt, nagyon sokáig ez nekem is így volt. Amikor gimibe kerültem nehezen nyíltam meg a barátnőimnek, akiket ott szereztem, mert előtte általánosban sokat bántottak és kihasználtak "barátaim". Aztán talán azért akarsz visszatérni hozzá, mert úgy érzed egyedül vele működött a barátság, de ha ott hagyott, valószínű nem vagy neki annyira fontos. És továbbra is hazudozna. Szerintem próbálj meg barátkozni másokkal, nem jó egy hazug ember barátsága, csak tovább rombolná benned a bizalmat. Én pl titkokat nem tudtam soha elárulni, féltem a következményektől, az árulástól, és utólag visszagondolva tök jelentéktelenek a dolgok amik akkor sokat jelentettek. Ez az én barátaimnak is rossz volt, de megértették mikor elmondtam, miért. Meg kell tanulnod bízni, fokozatosan, bár tudom mennyire nagyon nehéz. De idővel menni fog, hogy új emberek felé nyiss, nekem is ment. Meg fogod találni a számodra megfelelő embereket:)
2017. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!