Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A munka nem elég indok egy...

A munka nem elég indok egy szülinapi buli kihagyására?

Figyelt kérdés
A sulim hamarabb befejeződött és már elkezdtem brigádozni. 2 héttel ezelőtt még azt beszéltük a barátnőkkel, h megyünk bulizni SZERDÁN az egyik egyetemi szórakozóhelyre, mert 2 barátnőnek szülinapja volt és akkor megünnepeljük. Akkor is felkészítettem őket, h ha nekem aznapra munka van akkor nem tudok menni, ha csak nem tudom elintézni. Nem tudtam "elintézni", mindenképpen számítanak rám. Most teljesen ki vannak bukva, mivel sokan nem tudunk elmenni, h miért most találgatunk pár nappal a buli előtt stb. Még számukra az sem indok, h az egyikünknek ma reggel pl. láza volt. Mit kezdjek ilyen "éretlen" barátnőkkel? Oké, el kellene engednem a fülem mellett, de tényleg lelkiismeret furdalást okoznak, amiért valószínűleg nem tudok majd ott lenni...
2017. máj. 22. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem kimondottan a te személyed hiányzik onnan nekik, hanem az, hogy jó sokan menjetek. Ha annyira fontos lenne nekik, hogy te is menj, akkor úgy szerveznék, hogy mindenkinek jó legyen az időpont. Ha ennyi megértés nincs egy barátnőben, hogy neked dolgoznod kell, akkor elég önző és nem is igaz barát. Nekik azért pont az az egyetemi buli kell szülinapozni, amit kinéztek, mert nyilván ott lehet jó pasikat összeszedni és nem hajlandóak a kompromisszumra, ők úgyis el fognak menni, ha csak ketten, vagy hárman maradnak, tehát itt nem a szülinap és nem is a te személyed a lényeg, hanem az egyetemi buli...
2017. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértek, mert még én veszem meg az ajándékot a szülinaposnak, felajánlottam, h ha nem tudok menni akkor is megveszem legalább és a pénzt majd odaadják de ebben sem azt látták meg h attól függetlenül ha nem megyek, akkor beszerezem, hanem csak azt, h nem fogok menni...
2017. máj. 22. 10:36
 3/8 acelsziv ***** válasza:
Ha ilyenek a "barátnőid" akkor az ellenségeid milyenek?
2017. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az egyikük ilyen álszent, vele az utóbbi években már nem is vagyok olyan jóban... Ő általában mindenben a felbujtó...
2017. máj. 22. 10:50
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves "segítőkész" kérdező!


Tudtommal a kérdésem nem az iskolára irányul és amíg fogalmad sincs, h én miért végeztem előbb, ezért leírom neked: Sajnos egészségügyi gondjaim vannak, ami sok kórházba járást igényel és még most is sokat járok orvosokhoz, ezért kérvényeztem az iskolánál az előbbi vizsgázási lehetőségeket. Hála Istennek nem halálos betegségről van szó, mert normális módon élhetem az életemet, de még vizsgálnak, h a baj mitől alakult ki amihez már tényleg semmi közöd, h mi az. Szóval az iskola elfogadta a kérelmezésemet az előbbi vizsgázásokhoz ezért is tudtam hamarabb végezni és hidd el, még én is inkább MOST készülgetnék fel a vizsgákra mint számolni a napokat, h mikorra kell mennem újra ellenőrzésekre! A többiek igen, nekik még csak most kezdődik a vizsgaidőszak, de még azt gondoltak, h ez az utolsó buli beleférne a nyár előtt! De igen, elkényeztetett pitssa vagyok amiért (ráadásul) a munkámat előrébb valónak tartom, mint azt, h kimenjek egyet szórakozni,amire mostanában abszolút nem is volt lehetőségem! Nem kell jönnöd az esetleges "bocsánat, de erről nem tudtam" szöveggel, mert aki oktalanul vádaskodik, úgy h csak pár sort tud egy ember életének részből, annak nincs keresnivalója ezen az oldalon. Remélem megfelelő egyetemista módon fogalmaztam meg, ami amúgy nem is volt kérdés! :)

2017. máj. 22. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Elmentek egy szórakozóhelyre közösen, szóval nem is egy olyan buli, amire valakinek készülnie kell étellel vagy itallal, helyszínnel. Miért nem lehet hétvégén megtartani, mert így igazából csak elmentek egy szórakozóhelyre, mint máskor, nem? Nem is a szülinap a lényeg, hanem a bulizás, nem a személyek és együtt ünneplés, mert akkor szerveznétek ez esetben, amikor mindenkinek jó, lehetne egy héttel később is. Szerintem, pláne, ha beteg vagy és dolgozol, legyen az előbbrevaló, nem a buli.
2017. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi is éppen ezen tanácskoztunk akiknek nehezen lenne megoldható, h nem értjük,h miért ilyen bonyolultan lett megszervezve
2017. máj. 22. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:

ez aranyos.

nyugi, kicsit idősödsz még és megannyi indok / fontosabb indok lesz a bulikák kihagyására pl pénzhiány stb. Nem a világ vége ha meg ezt nem értik meg, akkor viszlát.

2017. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!