Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadnapra lenne szükségem,...

Szabadnapra lenne szükségem, de az igazi okot nem mondhatom el. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, nagyon nehezen találtam (normálisnak nevezhető) állást. Hétfőn kezdtem a munkahelyemen, eddig minden szuper, nagy az öröm.

A probléma az, hogy (jellemző módon) most jött egy remek lehetőség... A szakmámban dolgozhatnék egy nagyon jó helyen, a kezdőfizetésem pedig kétszerese lenne a mostaninak. Behívtak meghallgatásra, ami pénteken lenne, egy másik városban, tőlünk 120 km-re.


A kérdésem: Hogyan kérhetnék úgy szabadnapot, hogy ne legyen baj? Nagyon rosszul járnék, ha megmondanám az igazat, és nem igazán engedhetem meg magamnak, hogy elveszítsem a munkámat. Ebben az évben 3 napot vehetek ki (elvileg), de akár le is túlóráznám a kieső időt. Nem szeretek hazudozni, de úgy néz ki, hogy most muszáj lesz.

Tudtok segíteni?



2015. nov. 22. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szabadságot kérsz, magánügy miatt.
2015. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondold azt, hogy ez egy kegyes hazugság lesz a saját érdekedben. Hidd el, a főnökök is hazudoznak nap mint nap lelkiismeret furdalás nélkül.

Szerintem amire nehezen mondanak nemet, az pl.

anyukádat/nagymamádat kell orvoshoz/kórházba vinned, aki vitte volna, utolsó pillanatban lemondta, nincs más választásod, nem hagyhatod cserben, hónapok óta vár erre, nincs más időpont. Ebből még jól is kijöhetsz, milyen rendes gyerek vagy.

2015. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk sosem szokták megkérdezni, hogy miért akarsz szabadságot, vagy miért akarsz előbb elmenni. Megmondom, hogy kell és ők meg mondják, hogy oké (vagy nem oké, bár ilyen még nem volt).


Ha faggatóznak, akkor mondd meg, hogy magánügy.

2015. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy időpontra mész orvoshoz. Vagy okmányirodába valamit intézni, szintén időre.
2015. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A főnökömmel vagyok egy irodában, és a kollégák közül is tud mindenki mindent, így az egyszerű "magánügyet" szerintem nem mondhatom.

Gondoltam már mindenre, pl. temetésre is... baromi ízléstelen lenne ezt hazudni, de ez tényleg egy halaszthatatlan és rajtam kívülálló indok. Viszont ugye bekérhetik a halotti anyakönyvi kivonatot, akkor meg lebuknék.


Bocsánat, hogy ennyire körülményes meg aggódós vagyok, de féltem ezt a munkát.

2015. nov. 22. 17:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem simán kérj szabit, nem kell azt megindokolni. Ha nagyon faggatnak, akkor mond, hogy valami határidős dolgot kell elintézned, amit most tudtál meg, de nem akarsz róla beszélni. Ennyi.
2015. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondj annyit, hogy személyes okokból szeretnél szabadságot kivenni. Nem fognak faggatózni.
2015. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Simán kérj szabit, én amikor az előző helyemről jöttem el, mindig mentem vhová állásinterjúra, akkor jogsira mentem mikor kérdezték, f###szopó banda volt amúgy, le se szarják mit csináltam, sakktáblán egy bábu voltam...
2015. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak akkor kérhetik be a halotti anyakönyvi kivonatot, ha közeli hozzátartozód temetésére mennél, és ezért igénybe kívánnád venni a neked járó 1 nap temetési szabadságot. Más esetben nem kérhetik be. A temetés jó ötlet, mond meg, hogy osztálytársad, régi barátod temetése lesz, sajnos most tudtad meg hétvégén. Ez van.
2015. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket, mindenki hasznos választ adott :)

Holnap szabadságon van a főnökasszony, szóval van még egy kis időm kifundálni, hogy mit mondok majd.

2015. nov. 22. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!