Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem túl gyerekes a felfogása...

Nem túl gyerekes a felfogása a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

14 lányok vagyunk, nagyon kicsi korunk óta ismerjük egymást, de számomra nem a legjobb barátom, csak suliba vagyunk együtt meg ritkán sulin kívül találkozunk.

1) táncfellépésünk volt, alapfogalmakat nem tudott amit a zenekar kérdezett, ebédnél olyanokat mondott hogy mindjárt visszaborítja a tálba a levest, meg egyszerűen annyira bunkó tud lenni, hogy én már a földalatt lennék

2) suliba multkor bioszon a nőt és a férfit tanultuk. Volt egy női nemiszerv és megkérdezte hogy ez mi?!

3) volt egy kis nézeteltérésünk egy emberrel és mondtam a barátnőmnek hogy engem nem érdekel annak az embernek a dolga meg stb, de ő azóta is a konfliltust vitatja velem

4) említettem hogy nem ő a "bff" ,de egy fellépésen ott vagyok a legjobb barátaimmal, erre ő mint egy puli kutya jön utánam, utána meg még egy lány aki rohadt idegesítő kb ilyen szintű mint a barátnőm...

Mit tegyek? Tudom ez bunkóság is meg gyerekes viselkedés keverve, de hogy mondjam neki hogy ne sértődjön meg?



2017. jún. 5. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy szedd össze magadat és mondd meg neki, hogy a viselkedése kritikán aluli, és te nem tartasz igényt ilyen barátra.

Ha nem fogsz lépéseket tenni, úgyis a nyakadban fog lógni.

2017. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
Nem kell megmondani neki. Ha szereted őt így is, ilyen csekély értelemmel, akkor elfogadod, ahogy van. Ha ezt a szintű butaságot meg nem tudod tolerálni, hát akkor meg ne barátkozz vele, ha már "bántó" és "fáj" neked a hülyesége, mert intelligenciailag nem vagytok egy szinten. De a lényeg, hogy szereted-e őt így ilyen tudatlanul kis butuskán is, vagy nem tudod már őt így elfogadni. Ha nem szereted, nem fontos ő neked, nincs együtt dolgotok, de ha meg szereted, lehetsz vele megértő, és tudnod kell tolerálni az esetlegesen felmerülő buta-bárgyúságait. Ő ilyen kis butácska, kis suta, még tényleg olyan kis tudatlan, hogy így rácsodálkozik a dolgokra, nem feltétlenül lemondani kell róla, fel is lehet karolni, tanítani neki dolgokat; ha valami butaságot csinál, nyugodtan, finoman, nem bántóan jelezheted neki, hogy "ezt most inkább ne", vagy "ezt most inkább hagyjuk, nem szeretnék most ezzel foglalkozni", vagy "bocsi, de nem beszélhetnénk másról?, ezt a témát már unom"; vagy "légyszi ne mondd már ezt el többször, többször ne hozd szóba, ez engem most nem foglalkoztat; és már ezerszer kiveséztük, beszéljünk inkább valami másról" Szóval nem kell keménynek lenni vele, csak el kell dönteni, hogy tudod -e tolerálni a kis dolgait, szerethető-e így is ő a számodra; vagy már nem. Mert amúgy, hogyha valaki buta, arról nem tehet, amúgy meg lehet, hogy van egy csomó egyéb értékes tulajdonsága; pl kedves, jószívű, őszinte, ő is képes a szeretetre, empatikus is; lehet egy csomó jó tulajdonsága is, ami őt szerethetővé teszi. Szerintem az esze a szeretetnél nem olyan szinten mérvadó.
2017. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem a problémádat, meg tudnád fogalmazni kicsit kevésbé gyerekesen?

Amúgy meg:

1. Tudnia kéne zenei alapfogalmakat? Ne haragudj, vadidegeneknek írsz, akik semmit nem tudnak a barátnődről, valami előzményt leírhattál volna egy mondatban (pl. hogy elvileg van képzettsége/tapasztalata a témában), hogy mi is érzékeljük, miért ciki, ha valamit nem tud. A leves meg... hát sokan idegesek lesznek, ha lemegy a vércukruk és mérgükben mondanak nem túl kedves dolgokat. Jó, te lehet hogy úrilány vagy és nem teszed, de ennyitől szerintem még nem lesz ciki senki. Kivéve ha feláll az asztalnál és veri a tamtamot, de ilyet nem említettél.

2. Nem látta még lerajzolva a punci belső felépítését, na bumm. Pont azért van az a hülye bioszóra, könyörgöm, hogy megtanulja. Egy 14 évesről beszélsz, nem egy 64 évesről. Örülj, hogy te már tudtad az anyagot és kész.

3. Őt meg érdekelte a dolog valamiért. Jó, nyilván neki sem kéne erőltetni a témát, ha téged nem érdekel már, de valami oka csak van, ha így leragadt a szituációban. Egy barát, már úgy értem egy igazi barát szerintem fontosnak tartaná, hogy miért.

4. Nem tudom, mi az a "bff", de ott a helyszínen kellett volna vele közölni, hogy te alkalmatlan vagy arra, hogy a barátja legyél. Ő annak tekint, hiszen keresi a társaságodat, de ilyen barát mellett, ahogy mondani szokták, ellenségre már nincs is szüksége.

Tudom, hogy még csak 14 éves vagy, de azért egy alapvető érzelmi intelligencia szint elvárható lenne tőled. Te nem tudod, mi az a barátság, ne haragudj. Fogalmam sincs, miért és hogyan engedted a társaságodba ezt a lányt, de az biztos, hogy ezek alapján nem érdemled meg a figyelmét és a barátságát.

2017. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értelek titeket, de nem egyszerű így ezeket a dolgokat leírni.

Igen, az alapfogalmakkal tisztába kéne lenni, mert az igen megtanították. A levesnél azt nem értem ha nem szereti oké, de miért kell minden rosszat mondani róla, tudassa hogy nem szereti és kész.

Elég nagy a tűrőképességem, de az a baj, hogy hirtelen nagyobbat változott mint volt. Kicsi korában is "agresszív" volt, de akkor még el lehetett viselni mert kicsi még, pl az összes babámat tönkre tette amik számomra nagyon kedvesek voltak, most pedig az hogy ha egy órán ki vannak adva a feladatok hogy mit kell gyakorlni és én előrébb vagyok mint ő akkor rögtön lefirkálja az egész oldalt a füzetbe vagy szünetbe ha izgul akkor azt azzal vezeti le hogy széttépi a füzetem..stb. De ha elmondja valaki a problémáját hogy szerinte mi a gond vele, akkor vagy besértődik, vagy nem veszi komolyan, vagy annyit mond hogy "lesz@rom" / " így jártál".

A "bff" magyarul annyit takar hogy legjobb barát örökre. De jól tudja hogy én nekem vannak más fontos emberek is az életembe akikkel hasznosan tudom tölteni az időmet, ha meg a barátnőm elhív hogy menjünk ki a parkba akkor ülünk csendbe a padon és ennyi ha kérdezem miért jöttünk ki az a válasza, hogy csak én ne legyek otthon meg ilyenek..

Lehet kis dolgoknak tűnnek, de 11 év utá ezek a kicsik összegyűltek és nyomokat hagyott bennem...

2017. jún. 6. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!