Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szólítsak meg egy...

Hogyan szólítsak meg egy asperger szindrómás srácot?

Figyelt kérdés
A sulimba jár egy aspergeres fiú már 1 éve és mióta hozzánk került már azóta figyelem szinte minden mozdulatát. Mindenki bántja, piszkálja őt, mert más, mint mi, többiek és ezt egyszerűen undorítónak találom. Egyedül a tanárokkal szokott beszélgetni, mindig a közelükben van. Annyira rossz látni, hogy egy szem gyerek sem kedves vele és én sem akarok nagy dolgot tenni vele, mert tudom, hogy ő nem igazán vágyik társaságra. Csak annyira gondoltam, hogy egyszer köszönnék neki vagy ilyesmi, de egyszerűen nem merem, mert félek, hogy elkezd velem kiabálni, ahogy azt szokta, pedig nem akarok neki rosszat okozni.

2017. jún. 10. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Mesélsz nekem róla privátban miket csinál amiért más mint a többiek?
2017. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nem vágyik társaságra. Ha mindenki piszkálja, valószínűleg felvett egy védekező magatartást, azért kiabál, mert rögtön piszkálódásra, elutasításra számít. Biztosan szeretné, ha lenne néhány barátja, csak nem tudja, hogyan építsen kapcsolatokat. Ha beszélgetni akarsz vele, először is ne szánalomból tedd, hanem őszinte érdeklődésből. Esetleg próbálj meg úgy beszélgetni vele, hogy egy tanár is ott legyen (írtad, hogy a tanárokkal szokott beszélgetni) így egyrészt nem fog kiabálni, másrészt te is magabiztosabb lehetsz. Úgy beszélj vele, mint bárki mással, természetesen, óvatoskodás nélkül. Ha nyitottságot tapasztal a részedről, ő is meg fog nyílni.
2017. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Kezdhetnéd így: Szia! Hogy vagy?
2017. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudd meg, hogy mi után érdeklődik, és kezd azzal a beszélgetést, hogy téged is érdekel az a téma. Egyébként ezek a betegek előbb találják meg a közös hangot egy felnőttel, mint a korosztályukkal.
2017. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Asperger-szindróma nem betegség.
2017. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Én egy, a fiú sorstársa vagyok, de már idősebb, huszonéves, egyetemista.


Nehéz kérdés...


Tanár segítségével talán?

A tanárokkal általában nincs bajunk - csak a "ki-ha-én-nem" gyerekekkel, akik azt hiszik, körülöttük forog a világ, és mindenkit a maguk képére akarnak formálni.


Így képzelem az akciót:

Legyen a neved mondjuk Alpár, a szóban forgó fiúé pedig Pisti.

Először is, elmondod a tanárnak (ofő, vagy Pisti kedvenc tanára), hogy Pisti szerinted érdekes ember, és szívesen barátkoznál vele.

Ez után hármasban beszélnétek:

Tanár: "Szia Pisti! (udvariassági körök után) Itt van velem Alpár. Alpár nem akar téged bántani, hanem szívesen megismerkedne veled. Utána akár iskolát is váltana veled, csak hogy jobban érezd magad.

Kérlek, adj neki egy esélyt."

Erre kétféleképpen reagálhat:

1. "Tanár úr/nő, én nem akarok barátkozni senkivel sem. Egyedül szeretek lenni, és olvasni.", vagy ennek akár egy durvább változata, ha olyan passzban van (érthető okokból).

2. Elkezdtek beszélgetni.

Ez az, ami a legjobban beválhat.


Remélem, hogy tudtam segíteni.

2017. jún. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!:)
2017. jún. 10. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit.

:)

Remélem, sikerül majd összeismerkedni vele.


(a szintén aspi, már egyetemista illető vagyok)

2017. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is egyetemista vagyok, van diagnózisom, de én pl. kellemetlenül érezném magam az imént vázolt tanáros szituációban, hisz arra gondolnék, hogy én miattam történik mindez, és én nem érdemlek meg ilyen nagy felhajtást.

Az viszont nagyon jól esne, ha csak odajönne valaki mellém és megkérdezné, hogy mit olvasok, vagy hogy ment a múltkori dolgozat, ilyesmi. Valószínűleg hátranéznék, hogy a többiek figyelnek-e minket (=szivatásom történik-e), de ha látom, hogy nem, akkor határtalan boldogság fogna el.


Tényleg leírhatnád, hogy léptél-e felé. Fiú vagy vagy lány?


24f

2017. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!