Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki református és rendszeresen részt vesz különböző egyházi ifjúsági programokon. Én nem vagyok vallásos, még csak meg sem vagyok keresztelve, viszont alapvetően érdeklődöm a különböző kultúrák, vallások stb. iránt és elég sok mindenre nyitott vagyok, illetve az anyukám egy katolikus intézményben dolgozik ezért van némi rálátásom a dolgokra és tényleg érdekesnek, szépnek tartom a különböző szertartásokat, szokásokat stb., talán ez az oka annak, hogy a barátom azt hiszi, hogy én is hívő vagyok (én soha nem mondtam neki egy szóval sem, viszont van egy pici ismeretem ezekről a dolgokról, így akár hasonló témákról is tudtam vele beszélgetni). Meghívott engem egy táborba, ami szintén református szellemben működik és hirtelen nem tudtam rá mit válaszolni... Alapvetően szívesen elmennék, biztos lesznek jó programok, új emberek stb., viszont a vallásos részétől félek... Én még sosem vettem részt semmilyen egyházi programon, elvégre nem vagyok vallásos és nem is szándékozom az lenni (bár szerintem ez nem akarat kérdése és nem így működik, de mindegy is), nem voltam még templomban, nem tudom, hogy konkrétan mik a szokások stb., szerintem ezt kb. mindenki le is venné már az első nap után...Szerintem kellemetlenül érezném magam egy ilyen közösségben, ahonnan úgymond csak én lógnék ki. Azt sem tudom, hogy egyáltalán én, aki nem keresztény hívő, elmehetne-e a táborba.... Nagyon aranyos lányról van szó, örülök neki, hogy rám gondolt meg minden, de úgy érzem, hogy ez nem nekem való....viszont nem akarom őt megbántani és nem tudom, hogy most erre az ajánlatra hogyan reagáljak. Gondoltam rá, hogy szimplán megírom neki, hogy sajnos már más programom van, de nem akarom hülyének nézni, szerintem rögtön rájönne, hogy csak kitaláltam valamit... Ti mit tennétek ebben a helyzetben?
2017. jún. 10. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia én nagyon sok ilyen református táborban voltam már külömböző helyeken. Voltam ismerősökkel, de volt hogy ismeretlenekkel körülvéve, pl. Biatorbágyon..abba a táborba az ország egész területéről jöttek. Volt aki nem volt vallásos sőt nem is nagyon ismerte a vallást, de senki nem bántotta. Ha gondolod tudok mesélni ezekről a "vallásos" alkalmakról, hogy kb. Hogyan zajlik. Nyugodtan írj privit ha van kérdésed
2017. jún. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ott hogy megy, a szüleim ahova járnak ott nem ugranak rád, hogy szállj be a buliba viszont rém rendesek és többet beszélnek az "idegenekkel" hétköznapi dolgokról.

Szinte neked kell felhozni a témát.


Menj el talán a reformátusok sem olyan hűde buzgók.

2017. jún. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!