Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnőm össze akar...

Legjobb barátnőm össze akar barátkoztatni keresztényekkel, én nem szeretném. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Barátnőm megtért vagy mi és jár gyülibe stb.

Jó elfogadtam. Mondtam nekem ne beszéljen Istenről meg ezekről a dolgokról,mert engem ez nem érdekel.


Elfogadta nem nagyon beszél róla.


Viszont szülinapján jött velünk két keresztény barátja egy lány és egy fiú.


Hááát két szót nem tudtam velük kb váltani. Nem nagyon találtam egyikkel sem a közös hangot.


Erre barátnőm kitalálta,hogy ha megyünk nyaralni jöjjenek ők is,meg járjunk el pubokba néha meginni 1-2 italt,meg közös programok. Én nem akarok velük barátkozni,semmi közös nincs bennünk.Hiába kezdtünk el beszélgetni. Aztán persze a szülinapon is elkezdtek Istenről beszélni. Na mondom nagyon jó.


Mondtam nem akarok velük barátkozni,de nem nagyon szólt rá semmit. Ahogy ismerem biztos még felveti.


Nem akarom megbántani sem.


2017. jún. 11. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Sok mindent nem tudsz tenni,azon kívül,hogy alkalmazkodsz a helyzethez. Nem ismerem a kapcsolatotokat, a szokásaitokat,de vagy egy kis idő után megtalálod velük a közös hangot vagy külön barátnőzés lesz belőle. Egyszer veled,egyszer velük tölti az idejét,aminek van egy olyan hátránya,hogy lehet te leszel a másodrangú.
2017. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kell közös programot csinálni velük, és kész. Neked nem kell olyan dologban alkalmazkodnod, amit minden porcikád kivet magából.
2017. jún. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első én is erre gondolok,hogy külön fogunk programozni persze. Mondjuk én annyival vagyok előnyben,hogy egy városban lakunk. A két másik barát meg 30 km-el odébb.


De idővel ettől függetlenül lehet én leszek a másodrangú,mert őket meg ez a dolog köti össze. Minket mondjuk 4 év,ami nem elhanyagolható azért.


Megpróbálok még vele beszélni erről.

2017. jún. 11. 19:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát eléggé sajnállak. Mármint én egyszerűen nem tudnám összeegyeztetni ezt benne a saját gondolkodásommal. Meg ha együtt kéne lennem a vallásos barátaival... na az tuti kiverné a biztosítékot nálam, mert én egyáltalán nem vagyok vallásos, sőt... ami egyébként még nem feltétlenül rontja el az egészet, de szerintem érdemes lenne beszélned vele, hogy te ilyenkor nem érzed jól magad, mert nem tudsz beilleszkedni ezekbe a beszélgetésekbe, és nem is szeretnél ilyen körökbe tartozni, viszont őt továbbra is a barátnődnek tartod és szeretnéd megőrizni a barátságotokat.
2017. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Legyél sátánista és a jelenlétükben mutass be ember áldozatot.
2017. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Esetleg az is jó lehet, ha csak szépen megkéred őket, hogy a jelenlétedben ne hozzák fel a témát. Én keresztény vagyok, de ha valaki nem, attól még nem ítélem el és elfogadom, hogy neki ez kellemetlen, ezért nem is hozom fel. Egy próbát megérhet :)
2017. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Olvasd el a bibliát és beszélgess velük róla. Egyszer-kétszer kioktatod őket a saját hitükből, néhányszor rávilágítatssz a biblia hibáira és nem fogják többször felhozni a témát. (A jehovásoktól is így lehet megszabadulni)
2017. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
A barátnőd azzal barátkozik akivel akar és azt csinál amit akar. A keresztény embereket sem kell elítélni, lehetnek attól jó fejek, ők is ugyan úgy szép ruhába öltözködnek, nem bűntelenek, ők is bulizhatnak, ők is viccelődnek. Olyanok mint egy normál ember. Meg lehet velük beszélni, hogy te ki akarsz tartani az elveid mellett. Emiatt ha elítélnek akkor mindegy lenne, hog keresztény vagy e vagy sem, mert aki elítéli a másikat előbb-utóbb el is fogja, az ilyen meg nem barát. A barátnőd pedig másokkal is akarja tartani a kapcsolatot. Megértem, rossz lehet, de nem szabhatod meg neki, hogy kikkel barátkozzon. Gondolj bele, te hogy éreznéd magad az ő helyébe. Legalább nem dob el téged, amint lettek neki új barátai. Mellesleg barátságot szétszedni vagy megakadályozni szerintem egy nagyon rossz, kisajátítós jellemre vall, szóval ha nem akarsz ezekbe tartozni akkor próbáld meg elfogani. Gondolj bele, hogy esne neked, ha ezt te tennéd, és a barátnőd meg akarná akadályozni ezt. Így hogy a saját helyzetedet érzed csak azt láthatod, hogy te másképp tennél, de ha átvennéd azt a jellemet meg életstílust felfogást stb-t akkor már más lenne a helyzet. Ez a te gondolkodásmódod, ha tiszteletben tudják tartani akkor már lehet egy jó pontjuk nálad. Te se légy ítéletes. Remélem nem bántottam meg senkit, és téged se kérdező, ha igen akkor bocsánat.
2017. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindig azokkal barátkozott akikkel akart sosem mondtam neki kivel igen kivel nem.

Nem akarom kisajátítani. De azért,mert én nem akarok az ő barátaival lógni nem tiltom meg,hogy velük legyen. Sőt ez a legjobb megoldás,hogy külön tölt programot velük és velem is.


Mint írtam én próbáltam barátkozni velük,de nem nagyon találtam velük a közös hangot.Kínos csendekből nem nagyon jutottunk előbbre.Nekem olyannak tűnt,hogy ők sem akarnak velem beszélni,pedig nem úgy álltam hozzájuk!!


Érdeklődő voltam,próbálkoztam,de semmi.


Én meg hamar veszem a lapot ha vki nem akar velem kommunikálni.

2017. jún. 14. 19:41
 10/13 anonim válasza:
Elárulnád milyen idősek vagytok?
2017. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!