Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az normális h még egyetemen...

Az normális h még egyetemen se tudtam barátokat csak haverokat szerezni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 16. 14:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem az a lényeg, hogy csak pozitívat mondjon. Bármit mondhat amit gondol, vagy lát belőlem. A kényeg, hogy tudom, hogy kedvel, szeret engem, hogy van ez a kapocs. Lehet egy barátság nagyon erős "bizalmi kör" szintén. És az, hogy ez szabad és önkényes, tehát nem praktikus éss fizikális dolgok kötik össze, mint közös gyerek, tárgyak, leszármazás add neki egy külön minőséget. Hogy nem azért van ez, mert ő az anyám. Bármikor mehet más irányba. És mégis. Van ilyen.
2017. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem, hogy a család egy szorosabb, lényegesebb, meghatározóbb, bizalmibb kapcsolat, a baráti kör pedig lazább társaság. A családon belül a szülő korlátlan és maximális felelősséget visel gyermekei iránt, hiszen nem a gyerekek akartak megszületni, a házastárs pedig a legszorosabb kölcsönösen választott kapcsolat. Nyilván az egyéb rokoni kapcsolatok nem élveznek ilyen mértékű prioritást.


Ezek a családi kapcsolatok adják a legfontosabb dolgokat, ezek jelentik a legnagyobb értéket és súlyos hiba ezeket holmi barátságok miatt kockára tenni. Megtehetjük, hogy a barátokat tesszük az első helyre, sokan meg is teszik, de ez óhatatlanul a családok széthullásához, a boldogság elvesztéséhez, megkeseredett, magányos életekhez, válásokhoz, szakításokhoz, érzelmi válságba kerülő gyerekekhez, pszichológiai problémákhoz, személyiség zavarokhoz, sekélyes felszínes érzelmi élethez vezet.


A barátok, helyükön kezelve, betölthetnek pozitív szerepet az életünkben, de ez nem szabad, hogy házasságokat tegyen tönkre, vagy szülő-gyermek kapcsolatot veszélyeztessen. Márpedig leggyakrabban a férj "legjobb gyerekkori barátja" lesz a feleség szeretője, a feleség barátnője bújik a férj ágyába. A családi barát lesz a tragédiák kiváltója. A gyerek barátjának az anyukája jön össze férjjel egy jól sikerült "szülői értekezlet", vagy a baráti családok "együtt nyaralása" után.

2017. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen erővel apukáddal sem beszélgethetsz gyerekként, hisz az rontja anyukáddal a viszont ahogy versengenek engedményekben, ez otthoni veszekedésekhez, válásokhoz vezethet. Testvéreddel sem állhatsz szóba, hiszen akkor kibeszélitek a szülőket, hogy milyen nem jó a neveltetés, és ez haraghoz, idegességhez, stresszhez, veszekedéshez, lázadáshoz, tisztelethiányhoz, orditozáshoz, üvöltözéshez, családi viszályhoz vezethet.
2017. jún. 21. 19:58
 14/15 A kérdező kommentje:
A verseny növelheti a teljesítményt. Akinek a férje körül legyeskednek, az sokkal kedvesebbé válhat, esetleg kevésbé lesz hárpia, elkezdhet csinosabb ruhákban járni, ezzel növeli az önbecsülését, sportolni ez jobb egészséghez és nagyobb önbecsüléshez is vezethet, mintha otthon az elnyűtt ruhákában kócos hajjal nem sportolva egyedül ülve ordítozva a férjével úgy, hogy egyre inkább hízik el, ami betegségekhez vezethet, nem?
2017. jún. 21. 20:10
 15/15 anonim ***** válasza:

#12 értelek. Ha nekes ez jó és elég. De a gyerekeid is van amikor felnőnek, önálló külön életük lesz. Meg addig is az nem egy egyenrangú viszony.


És igen a többi emberi kapcsolat (is) kockázat. Bármi lehet.


Nekem a barátaimmal való kapcsolatom meghatározóbb mint a testvéremmel vagy a szüleimmel. A szerelem meg egy teljesen más dimenzió az az intimitás érintés egy külön dolog. Csalásom nekem nincs. De nem akarnám, hogy a páromnak ne legyenek barátai.

2017. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!