Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kezeljünk egy olyan...

Hogyan kezeljünk egy olyan barátot, akiről tudjuk, hogy nem önmaga?

Figyelt kérdés
Négyen vagyunk barátnők és ő mindig utánozza az egyik lányt közülünk. (Nincs véleménye, azaz mindig azt mondja, amit az a lány mond, akit utánoz, teljesen úgy öltözködik, mint ő, ami neki tetszik az neki is, ugyanolyan fiúk tetszenek neki, mint a lánynak és még sorolhatnám..) Az a baj, hogy nem tudjuk hogyan közöljük vele a problémánkat, mert nagyon érzékeny és bármi rosszat mondunk neki azonnal elkezd sírni. Nagyon érzékeny természetű. Már próbáltunk vele beszélni erről, segíteni neki, de sosem sült el jól a dolog. Mindig az lett a vége, hogy sírva fakadt és azt hitte, hogy ő a rossz stb. Baromi kevés az önbecsülése, ezért lehetetlen erről beszélni vele.. Egyébként nem volt mindig ilyen, tavaly még volt stílusa, egyedi volt, pedig mi négyen règóta barátnők vagyunk és nem értjük, hogy miért csinálja most ezeket. Lehet, hogy azért, mert most megyünk gimibe és a felvételi nagyon keménynek bizonyult számára, járt pszichológushoz (nem vették fel sehova, ezért írom, hogy nagyon megviselte). Egyszerűen nem tudunk mit tenni, szeretnénk visszakapni azt a lányt, akit még anno megismertünk, mielőtt még elválunk végleg. (A továbbtanulás miatt, mindannyian másik suliba megyünk)

2017. júl. 3. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Alaposan átgondoltam a dilemmád (2 napot ültem rajta), és erre jutottam:


Vannak képeitek azokból az időkből, amikor még önmaga volt? Ha vannak, akkor valamelyikőtöknél, vagy valami semleges környezetben, vagy akár a kedvenc helyeteken is csináljatok egy kis szentimentális délelőttöt/délutánt/napot. Elevenítsétek fel az összes kalandotokat, a kedvenc eseményeiteket, a közösen eltöltött szülinapokat. Úgy szólván... mindent! Titokban készítsetek be egy 100-as zsepit is, mert lehet hogy Ti is sírni fogtok az emlékektől. Ez egy olyan módszer, ami nálam is bevált.


Egyszer én is elvesztettem önmagam, amikor Angliába költözött az a barátnőm, akivel születésünk óta legjobb barátok vagyunk. Sok dologgal próbálkozott ikrem is, barátaim is, de végül igaz, hogy a suliban egy péntek délutánon, de ezt megcsinálták velem. Rájöttem, hogy attól nem fog visszajönni, ha őt játszom magamat meg megpróbálom kitörölni. Majdnem mind vörösre sírtuk a szemünket. :)

Ezt a tanácsot úgy adom, hogy ultra érzékeny lélekkel bírok én is, és néha még egy 4-es doga miatt is el tudom magam pityeregni, ha nagyon sokat készültem rá. Pláne, ha 3-as vagy rosszabb! Ősszel fogok 10.-be menni, tehát úgy nézd :) Az egy másik, hogy brutális önbizalomhiányom van és önalábecsülésem (pedig még osztályelső is vagyok már 3 éve) az alsós rossz élményeim és egyéb múltbeli bajaim miatt.


Sok sikert és remélem visszanyered a barátnődet! :)

2017. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!