Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátaim azt gondolják, h...

A barátaim azt gondolják, h én megakarom őket lopni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja felmondtunk egy közös albérletet, de a tulaj jelentkezett nekem telefonon (nem hivatalos levél formájában), h még szeretne tőlünk látni ennyi és ennyi pénzt egy nem tudom melyik szerződési pont megszegése miatt. Én ezt elmondtam a lányoknak és az lett kihozva, h ők nem hiszik el, h csak így jelentkezett, h biztosan a tulajnak kell-e a pénz.... Majd tovább fokozták, h igazolásokat szeretnének majd látni, h a pénz neki lett átutalva... Mindig én utaltam a pénzt a lakbérre és sosem volt ilyen bizalmatlanság, h megvádoltak volna, h a pénz nekem kell, miközben nem is vagyunk olyan anyagi helyzetben, h szükségünk lenne más pénzére és soha senkitől sem kértem el semmiért 1 centtel sem többet, szóval nem értem, h ez honnan jött, de hihetetlenül rosszul esik a vád és rosszul is érzem magam. A tulajnak természetesen mondtam, h egy hivatalos levél formájában küldje ki a felszólítást, mert "csak mert mondta" alapon nem fogok utalni. Azóta még nem jött semmi ilyen... Ettől függetlenül rosszul érzem magam, rosszul esik, h ezt gondolják rólam és eltudom képzelni, h ebből még pletyka is lesz... Úgy gondolom, h az ilyenekkel jobb megszüntetni a kapcsolatot... Szerintetek?
2017. júl. 9. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Addig, ameddig nem látod a hivatalos levelet, addig ne utalj át semmi pénzt.

Ha megjön a hivatalos levél, mutasd meg nekik is, és ha akkor sem hisznek neked, vidd el őket, és tegyétek fel együtt a pénzt. És igen, minél hamarabb szüntesd meg velük a kapcsolatot. Ki tudja később mire lesznek még képesek.

2017. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valaki már utalt nekem pénzt és egyből azzal jött, h "latod, nem hagylak xarba, de ha utalod a pénzt, akkor kérek róla igazolast mert nekem se mindegy a dolog"... Ha megkérnek rá, h "figyu, szeretnék róla igazolást" és pont. Nem tetőzve, h biztosan a pénz oda kell-e?!... Jezusom... SOSE KERTEM MEG CSAK KOLCSON SE PENZT, vagy ha mégis, akkor azonnal vissza is adtam a köv. alkalommal de az az összeg is 300 vagy max 500 Ft volt... Hihetetlenul rosszul esik, amiért az én szavamban ennyire hisznek... Ha valamit pluszban megcsináltam nekik, azert sem kertem sose tobbet. Szoval nem ertem. Alszent emberek...
2017. júl. 9. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Kérd meg őket akkor, hogy vegyék fel a kapcsolatot a tulajjal, hívják fel és kérdezzenek rá. Majd ha a saját fülükkel hallják, akkor elhiszik. Utána meg hagyd őket a rákba.
2017. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a tulaj sem egy nagy vitéz alkat, mert ő meg képes arra, h letagad dolgokat. Pl.: Lakott ott még 1 csaj aki tovább ott maradt mint mi. A tulaj mániázni kezdett valamin a lakás ügyében, amire mondtam, h de hiszen még van ott egy csaj. A válasza az volt, h: Neki fogalma sincs. h ki van ott és ki nem (Miközben en a lánnyal tartottam a kapcsolatot és mondta is, h beszélt a tulajjal nem 1x). Szóval elég labilis a manus is és még csak azt kellene ha elkezdene tagadni... Akkor meg aztán...
2017. júl. 9. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a tulaj akkor azért nézzetek utána hogy miért is kéne pénzt adnotok még neki. Gyanus hogy azért nem küld levelet mert nem tudná megmagyarázni a fizetés okát. Megértem hogy rosszul esett hogy így reagáltak amikor elmondtad brook a szitut.
2017. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*elmondtad nekik a szitut
2017. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Addig ugysem kap penzt, amig nem kuld ki levelet. Ezt nekik is megmondtam, megse ertem, h miert hiszik ezt h nekem kell, h kvazi en talaltam ezt ki...
2017. júl. 9. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!