Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most akkor ki volt a hibás?...

Most akkor ki volt a hibás? Megint én mint roma vagy a magyar?

Figyelt kérdés
Felreertes ne legyen. Rengeteg magyar baratom van...sot joforman csak azok vannak a rokonsagod kivul. De megvallom az oszintet a rokonokkal se tartjuk mindenkivel a kapcsolatot...de gondolom tudjatok hogy miert. A barataim magyarkent neznek ram es a tanaraim is. De azert en akkor is felvallalom hogy roma vagyok. Most jojjon a lenyeg. Egy lany kiirta facebookra hogy haljon meg minden cigany stb. Es en konkretan , finoman odairtam hogy most ezzel mit is akar elerni. Ha van baja egy romaval beszeljek meg...de ne mindbe kosson bele ok nelkul. Tehat leirtam komment reszlegbe ezt meg meg oda irtam hogy mindenkinek van sajat velemenye..de azt illo megtartani maganak. Es tenyleg 2 magyar lajkolta azonnan a posztom ergo ebbol azt kovetkeztetem hogy igazamat adjak...es erre oda kapok egy olyan valaszt h engem a borszinem miatt ismernek meg... nem akarok egozni mert nem is szeretek. Nem vagyok kituno tanulno ez teny...4-es az ossz. atlagom..es gimnaziumba jelentkeztem rendeszetire, ahova felvetelt is nyertem ugy hogy az osztalyba 26-an vagyunk es benne vagyok a top 3 legjobb tanulo kozott. Az a celom hogy rendor lehessek es hogy elerjem a celjaim. En sose jarok bulizni, nem cigizem, nem iszom, nem drogizom, nem lopok es nem csalok. A legnagyobb csaladam az esetleg puskazni oran xd de viccet felre rakva... Egyet kerek toletek, Magyarok.. mindig legyen szamotokra kivetel. Eszre lehet venni hogy ki a jo, es ki a rossz :) mert en es nehany velem egy gondolkodasu tarsam probalunk beilleszkedni magyarorszagra.Sot en imadom magyarorszagot..en hazamkent tekintek ra. Nem kerem hogy minden megyar legyen minden " jo " romaval puszi tarsak...csak tiszteljek oket es ne soporjek oket az alja nepjuk csoportjahoz. Koszi szepen ha elolvastad vegig :)
2017. júl. 11. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha most tulajdonképpen a romák szocializációjáról szól a kérdésed, akkor az tudomány kategória. Abban pedig nincs személyi kérdés, így válasz sincs rá.


Amúgy hétköznapi emberként azt mondanám, hogy ne gondold azt, hogy csak roma és magyar között van ellentét. A magyar is utálja a magyart, a roma is a romát, így tovább.

Ilyen a világunk.

2017. júl. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nem sz.arom le. Hófehér magyarként írom: nekem mindenki ember, és nekem igenis (!) vannak kivételek. Tény, hogy rengeteg a rossz példa a romák közt, de látom a jó példát is, és még inkább tisztelem azt a romát, aki üdítő kivétel tud és akar lenni, még ilyen nehezített körülmények között is.

Igenis, az az 1-2 kivétel sokat számít, kedves második válaszoló! Ne menjen a levesbe az általánosítás miatt! Ő is ember, és ő szenved emiatt. Ha egy csapatban játsszunk (a tisztesség csapatában), ne támadjuk egymást!

Kérdező, kérlek, maradj mindig ilyen! Sose térj le a jó útról! Ismeretlenül is minden jót kívánok neked!

2017. júl. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, ne vedd magadra, valószínűleg semmi dolgod nem lesz azzal a lánnyal a jövőben.

Van félig arab-félig magyar ismerősöm, az arabokat is szidják össze-vissza, de őt nem érdekli, mert van jobb dolga is és tisztában van vele, hogy ő egy kedves, értelmes, értékes ember.

2017. júl. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a kedves szavakat, mondatokat! :) az ilyenek mindig jol esnek egy magyar ember szajabol!:) a masodik valaszolonak csak annyit h nem esti rinya. Csak mar elegunk van abbol hogy a jokat is a rosszakhoz veszik pont a magad fajta. Mert lathatod vannak ilyen emeberek is a fajtadbol mint a tobbi valaszolo! :) meg csak annyit hogy nem kertem hogy legy veluk joba. Csak a joknak add meg a tiszteletet. Az alja cigany nepet meg arabtol kezdve mindet felolem fejbe rugdoshatod amig csak bir beszelni. Csak a joknak egy kis tiszteletet adj. A tobbieknek tenyleg koszi szepen! :) nagyon jol erzesekkel tolt el. Ez nekem mindig erot add a tanulashoz es a normalis elethez :) koszonom megegyszer!
2017. júl. 11. 01:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, sok sikert az élethez, azt a rendőri pályát azért gondold meg, nem tudom mostanában mennyit fizet.

Hacsak nem nyomozó, vagy hasonló, legyen cél mindenképp!

Sajnos az egyszerű emberek gondolkodása az általánosítás, vagyis nem törődnek avval, milyen népcsoportokat bántanak meg, lusta abba belemenni, meg még csak hozzá is tenni: tisztelet a kivételnek. Talán ennyi elég is lenne.

De nincs agya hozzá.

A mi népünk egy elég birka nép, láthatod, a menekültekkel is miket művelünk, kerítés, stb, meg Soros György.

Én egyvalamire vagyok allergiás, ha a nememet bántják, a férfiakat, a nők. Na meg ha a szegényeket bántják, meg felvágnak a sznobok, gazdagok.

Minap is találtam valami cikket, hogy a hozzátartozója arab volt.

Ja igen, Steve Jobs. Az Apple kiagyalója. vagy az apja, vagy az anyja szíriai volt. Vagyis magyar elmélet szerint egy semmirekellő, senkiházi, lógós menekült...

Nem lennék a helyetekben, csak az a szomorú, konkrétan engem is néha bántanak a romák, mert magyar vagyok, de próbálom úgy felfogni, hogy a sok idióta magyar miatt.

Beszélni kell, beszélgetni, és sosem indulatból.

2017. júl. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos sokszor általánosítanak az emberek,igen mindig vannak kivételek! :(

Az emberek általában utálják ,bántják a másikat,

magyar a magyart is bántja a roma -romát mindenki más ember,olyanokkal foglalkozz akik szeretnek Téged és ne olyanokkal akik Téged bántanak és így boldog életet élhetsz!

NE foglalkozz velük!!!!



Gratulálok az eredményeidhez,sok sikert kívánok neked!

Légy egy jó példa!

Minden jót,sok sikert kívánok neked kedves kérdező!

2017. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem félre értetted. Gondolom azokra a romákra gondolt akik kiérdemelték azt a posztot. Magyarokat is szoktak szidni... sőt, magyarokat.. :D Ne vegyél mindent magadra. Amúgy nekem is van roma ismerősöm, és marha jó fejnek tartom.
2017. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Anyukámat örökbe fogadták gyerekkorában, így cigány származású vagyok, de 100%magyarnak tartom magam, 64 vármegye tag is voltam, majd gárda.

Barátaim ismerőseim is magyarnak tartanak, a kissé sötétebb bőrszínem ellenére...

És igen utálom az összes cigányt...

Mivel ez a szó számomra már nem a romákat jelenti, hanem azt a gusztustalan csűrhét, akikkel tele a híradó, akik mellett nem tudok félelem nélkül végigmenni az utcán, akik ott lébecolnak minden nagyobb vasútállomáson, plázában, forgalmasabb utcákon és lesik kikbe lehet belekötni... életemben 4*raboltak ki, érdekes módon magyar egyszer sem...

Álltam kés előtt, fogtak le 8an miközben 1 rámolt ki...

Nemrég munkahelyemen egy cigány csaj kikérte magának, a cigányozást, mert az ő cdaládja is rendes... konkrétan első kézből tudom, miből él az öccse... az ő kése előtt álltam...


Szóval ha magadra veszel egy ilyen cigányozást... amit pontosan kellene tudnod, miért csinálnak a "magyarok", nem azért mert nem kapnak rá okot nap mint nap... akkor te vagy a hülye.

2017. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szóval ha te jónak tartod magad, jó EMBERNEK... akkor legyél az, jó EMBER és hagyd el a fene nagy roma önérzetedet... mert bizony a romák 90%-a nem olyan mint te vagy én.
2017. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úgy írogatsz ide kérdező, mintha te nem magyar lennél.

Az vagy, fogadd el, a cigány részedet meg felejtsd el ha boldog akarsz lenni az életbe.

A fél világ általánosít és te is tudod, hogy nem alaptalanul. Ha ebbe akarsz kapaszkodni, akkor meg ne harcolj a diszkrimináció ellen, mert a fajtád sose fog nagyobb arányban megváltozni.

Ha olyan emberrel találkozol, aki elítél, hagyd ott, lesz bőven olyan, akivel szót érthetsz.

2017. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!