Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hisztis legjobb haver?

Hisztis legjobb haver?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, ezer éve már. Szinte legjobb haver már sőt. De arra kell rájönnöm, hogy a srác parás, hisztis, és kicsit egoista. Mindig hallgatom a hisztijét, és már meguntam. Volt, hogy egyből pattantam ha hisztizett, és amikor találkozunk a mai napig elődob egy hisztit. Tök olyan, mintha engem csak erre használna, egy ember, aki meghallgatja az aktuális para hisztijét. unom, nekem is van méltóságom.


Elmondtam mit gondolok, őszintén, mint a legjobb haver. de besértődött. Gondoltam kivel lehet az ember őszinte, mintsem a legjobb haverjával. tévedtem.


Mit tennétek? Kaparnátok utána, vagy hagyjam a fenébe?


2017. júl. 19. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt módon jártál el, én ugyanígy tettem volna. Senkiért nem kaparok. Neki talán adnék még egy esélyt, többet nem. Mondd el a dolgot még 1x + tedd hozzá, hogy ha tovább nyavajog, akkor vége. Tisztára, mint egy kislány. Ha megérti örülünk, de nagy csodát ne várj, az emberek nem szeretnek változni.
2017. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sok esély volt már. bizonyos időközönként felfújt dolgokon, mondatokon kiakad, de volt, hogy egy szavamon besértődött és "nem szólok hozzád" hisztikártyát bedobja. aztán persze "kérjél bocsánatot" duma jön. Legjobb haverommal én ezt nem akarom játszani. mint amikor az embernek tetszik egy csaj, de nem meri megmutatni a valódi énjét.
2017. júl. 19. 12:53
 3/8 Psycho ***** válasza:

Volt nekem is hasonló, én 5 évig toleráltam a hisztiket (egyetlen közeli barátja sem bírta ennyi ideig, általában 1-2 hónap után kiábrándultak belőle az emberek). Aztán volt egy alkalom, amikor besokalltam, azóta nem beszélek vele.


Viszont előtte sokszor beszéltem vele erről. Egy-egy olyan időszakában, amikor épp normális volt (vagyis nem egy irreális hisztiroham után, mert olyankor mintha falnak beszélne az ember), elmondtam neki, nyugiban, világosan, szépen, hogy ez így nem jó, nyilván a körülötte levők is ezt nehezen viselik ami neki is rossz, próbálja féken tartani magát, vegye észre magán ha épp kibukna belőle valami és inkább vegyen pár nagy levegőt, stb. Elmondtam, hogy bármikor szívesen segítek.

Nem akart változni.


Két nagyobb összeveszésünk volt korábban, mindkétszer átbeszéltük, megígérte jobb lesz (persze nem lett). A harmadik volt a besokallásom, onnantól kezdve nem szóltam hozzá. Persze 1-2 hét elteltével jött puncsolni, hogy tudnánk-e beszélni, de kategorikusan elutasítottam. Nem hiányzik már sem ő, sem a cirkusz. A lelkiismeretem is nyugodt.


Szerintem egy ideig nem baj, ha tűr az ember, illetve ha a Te részedről mindent megteszel, hogy változzon, plusz rávilágítasz, hogy miért lenne jobb változnia (mindezt megfelelő időzítéssel), és ezek után sem tesz semmit, akkor Te megtetted amit lehetett. Senkitől nem várható el, hogy puszta empátiából lelki szemetesláda és hisztirohamok céltáblája legyen.

2017. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úgy vagyok vele, hogy persze, emberek vagyunk. Mindenkinek kell időnként a panaszkodás, a lelki simi és jó kiönteni a lelkünket valakinek. Időnként. Nem heti többször. És nem úgy, hogy minden piszlicsáré dolgon hisztirohamot kapni. Nah az már túlzás. Nem tagadom, nekem is jó NÉHA kicsit duzzogni, de elmondom, feldolgozom, ennyi. nem a másik fogja megoldani az én bajom, és ha nem is kapok releváns tanácsot, konkrét megoldást tőle, legalább meghallgatott. én így gondolom.
2017. júl. 19. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Az élet (hívjuk sorsnak, létezésnek, aminek akarod), különböző érzetekkel (környezeti hatásokból fakadó ingerekkel, stb) is irányít. Ez az emberi természet, és ez, ami változik. Ne okold magad, ha a változás éppen arról szól, hogy egy-egy ilyen barát valódi énjét (vagy épp egóját) felismerni véled, és ez ellenszenves számodra. Ez a fejlődésed része. Ha ezt negatívként értékeled, akkor muszáj leszel változtatni ezen a dolgon. De természetesen nem a saját hozzáállásodon, hanem a kapcsolatotokon.
2017. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem hiszek ebbe a "barátkozz győztesekkel, mert mindenki más lúzer és lehúz" motivációs okosságban. Viszont igen, van egy szint, amikor a serpenyő a te oldalad felé kezd el libbenni és érzed, hogy te többet foglalkozol a problémával, mint a másik.
2017. júl. 19. 15:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Vágod, a nullánál az egy is több. Ha ő át sem látja a problémát, akkor bárki többet fog foglalkozni a problémával, mint ő maga, és észre sem veszi, hogy ez történik vele. Még mindig fenntartom a dolgot, ha neked ez teher, nem kell a válladra venni, mert saját magad gátolod. Ő pont ugyanilyen lesz, ha mellette maradsz is, mint ha tovább lépsz. Nem érzi valószínűleg a kapcsolatotok értékét.
2017. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az biztos. stressz és pont a haveroknál nem akarom ezt érezni...
2017. júl. 20. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!