Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti haragudnátok ezért az...

Ti haragudnátok ezért az egyik legjobb barátotokra?

Figyelt kérdés
A telefon nála teljesen "tabu". Sose használja és hiába mondjuk neki, elég, ha visszacsörget, vagy kicsit figyelné, ha hívjuk hétvégén, nem változik a helyzet évek óta. Sose haragszunk azért, ha nem jön, nem egyszer mondta le a programot akár az utolsó 1 órába is, mindig azt mondtuk, persze, nem baj, velünk is megtörténhet bármikor, egyszer sem haragudtunk rá emiatt. Szólt és tudtunk róla. De tegnap besokalltam. Megbeszéltük, hogy találkozunk, örült neki ő is, én is és a 3. cimbora is. Kb 15 órától 20 óráig vagy 8x hívtam őt, hogy akkor lejön-e velünk a Duna-partra, mert egy kis összejövetel lett volna, amiről az előző nap személyesen beszéltünk. Nem hív vissza, hogy nem jó neki, nem csörget vissza, hogy mi hívjuk fel őt, semmi jelet nem ad magáról, pedig tudta jól, hogy találkoztunk volna együtt és és ez megy már évek óta, szinte mindig. Ha elmondjuk neki, használja a telefont, nekem úgy tűnik, mintha nem bánná meg, pár hétig figyeli, utána megint "le vagyunk sz@rva". Mindig én vagy a másik barátom szervezzük meg, hogy találkozzunk 3an egy jó kis sörre, de ő eddig egyszer sem tette és 7 éve biztos, hogy tartjuk így 3an a kapcsolatot amúgy elég szorosan, nem egyszer mondta, milyen jól megvan velünk. Tegnap betelt nálam a pohár, én hívni nem szeretném őt és ha mégis beszélnénk, arra szeretném őt kérni, legalább 3x ő is hozza össze a brancsot, hogy érezzük, mi is vagyunk olyan fontosak neki, mint ő nekünk. Ti mit szóltok ehhez? Kicsit kemény lennék? Hiszen az egyik legjobb barátom, tudom, hogy szeret minket, semmi más baj nincs vele és tudom, mivel nem dolgozik, nincs annyi pénze, mint nekünk. Vagy igazam van? Hiszen nem kérünk túl sokat, csak hogy ha megbeszéltünk valamit, számítunk rá, ugye hiányzik akkor nekünk, vegye fel a telefont, vagy csak csörgessen vissza, nem haragszunk, ha nem alkalmas akkor neki, és ez már nagyon-nagyon a sokadik eset, hogy se nem veszi fel, se nem csörget vissza nekünk.

2017. júl. 23. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nagyon kínosan érezném magam, ha a haverjaim gazdagabbak lennének nálam, és ők fizetnének mindig. Vagy én mennék csődbe..


Javaslom ingyenes programok szervezését, hozott kajával. Vagy kaja nélkül.

2017. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fogunk vele erről beszélni, de eddig ezzel nem volt probléma. Amikor tudott, visszahívott minket, egyikünk sem tartja ezt számon. Örülünk, hogy velünk van és ő is örül nekünk, amikor együtt tudunk lenni, csak tudjuk elérni őt, ha megbeszélünk valamit, nem pedig órákon át várni rá, hogy vajon jön-e vagy nem.
2017. júl. 23. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem követelheted tőle, hogy kedveljen titeket.

Ezt úgy kell felfognod, hogy mindketten függetlenek vagytok egymástól, tehát ő azt csinál amit akar, és ti is. Azt kell mondanod neki, hogy ha akar még veletek lógni, akar tőletek valamit, akkor azt a rohadt telefont vegye fel és írjon, vagy nem jöhet legközelebb ha ennyire leszar titeket. Ezt hangsúlyozd ki neki, hogy te jót akarsz, haverkodni akarsz, de Ő a hibás, Ő az aki leszarja a fejeteket és képtelen bármit is tenni a barátságotokért, és ti pedig ezt elfogadjátok hogy Ő sz4rik rátok, ezért nem jöhet legközelebb veletek.

Ha így adod elő neki, akkor valószínűleg sikered lesz, és hátha tesz valamit ez miatt.


Velem is volt hasonló eset, egy lánnyal, aki képtelen volt visszaírni sokszor.

És nem azt mondtam neki, hogy figyelj, írj rám te is, keress engem, vagy valami, hanem azt hogy ha l4szarsz engem, akkor én is téged, és semmi közünk nem lesz egymáshoz ha így állsz hozzá. Én beleadok mindent, szeretném hogy kettőnk között jó legyen a dolog, de ha te nem, akkor én sem. Olyan sikerem lett hogy hihetetlen, utána már mindig írt.

2017. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem beszélni kell róla, hanem gondolkodni.


Ha megkérdezed, zavarja-e, úgysem fogja az igazat mondani a büszkeség miatt.

2017. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, ezt nem is követeljük tőle, megemlítette ő is, mi vagyunk neki a legjobb barátai és szeret velünk lenni. Csak valamit szeretnénk tenni, hogy észrevegye, milyen sokat számítana, ha felveszi azt a francos telefont. Mindenesetre elgondolkodtatott a válaszod utolsó, köszönöm szépen!
2017. júl. 23. 15:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint a 3as válaszolónak! Nem tudom, 4-es, ő nem az a "büszke" fajta, csak ő szerintem nem érzi át, hogy milyen sokat jelentene nekünk, ha ezt nem félvállról venné. Mindenesetre köszönöm a te válaszodat is!
2017. júl. 23. 16:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon gáz. Mármint a barátnőd részéről.

Vedd észre hogy leszar titeket. De komolyan.

Mi az hogy 5 órán keresztül ba*szik ránézni a telefonjára ha tudja hogy találkozótok lesz? Mi az hogy nem veszi fel a telefont?

Hanyagolni kell egy kicsit aztán talán észreveszi magát.

Ha meg olyan jó barátnők vagytok, akkor annyi lenne az alap hogy felveszi a telefont és megmondja, hogy húú bocsi Mari de nincs pénzem majd megyünk egy hét múlva. De ha előző nap ezt megbeszéltétek hogy mentek valahova, akkor már mondhatta volna hogy nincs pénze. Szóval nem hiszem hogy a pénz itt a bibi..szerintem jogosan mondhatod neki, hogy szervezzen ő is találkákat. De van egy olyan érzésem hogy arra jó ideig várhattok.

2017. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem nem írtam el semmit, 2 srác vagyunk, nem barátnők. :D De köszönöm a válaszodat 7es, sajnos igen, mi sem értjük, miért nem ad jelet magáról, amikor számítunk rá és tudja. De igen, kénytelenek leszünk kicsit hanyagolni őt, hátha lesz valamilyen fejlemény.
2017. júl. 25. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!