Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni egy ilyen...

Manó1235 kérdése:

Mit lehet tenni egy ilyen baráttal?

Figyelt kérdés
Szóval, a párommal több mint másfél éve vagyunk együtt. Szeretjük egymást minden szuper lenne ha nem lenne egy harmadik ember a képben. Páromat nevelőszülők nevelték, a szomszédjukban szintén egy srácot, és mivel kicsit eldugott helyen nőttek fel mással nem nagyon tudott barátkozni csak vele. A srác 28 éves van 2 kislánya az anyjukkal szétment, a gyerekek szét dobálva. Rengeteg büntetés csekk stb, amit a nevelőapja fizet neki, nincs életcélja vagy egyáltalán bármi pozitív jövőképe, élből lenézi a nőket. Már az elején is éreztem hogy elég bunkó a stílusa, de mivel párom csak sok időt tölt vele azért próbáltam felvenni vele is egy hangnemet hogy legalább egy kicsit kijöjjünk. Hát ez úgy sikerült hogy a srácnak fél év kellett, hogy megjegyezze egyáltalán a nevemet. Szerintem úgy gondolta csak futó kaland leszek páromnak, de nem. És az a nagy probléma mostanában hogy néha úgy érzem már 3-an vagyunk kapcsolatban. Állandóan minden közös programunkba belepofátlankodik. Páromnak olyanokat mond hogy papucs holott szó sincs erről, csak mondjuk 5 napból 1 nap azt mondja hogy most velem lesz, erre egyből kapja az ilyen beszólásokat. Aztán fesztiválra is úgy hívta hogy gyere de a nődnek ne szóljál kamuzz be valamit, hát köszi. "Mert mi mindig vitázunk." Fele ennyi vitánk se lenne ha nem rondítana mindig bele a képbe. Rendszerint olyan, hogy egy helyen dolgoznak, de párom megigéri hogy értem szalad munka után. ( egy időpontban végzünk) erre jön de mindig a sráccal, mert a gyerek a másik irányba menne haza de arra nem képes hogy felüljön egy buszra mert ő nem buszozik, szóval rendszerint még haza visszük és utána megyünk hozzánk haza, ami nem kis idő kb egy óra. Én elhiszem hogy gyerekkori barátok, ezzel nincs is baj, bár picit rossz hatással van páromra, de tiltani nem tiltom hülyeség lenne, ha vele akar lógni úgy is talál rá módot. Csak ezen nem tudok napirend fölé térni, hogy sehogy sem tudok kijönni a gyerekkel, meg páromnak nyomja az ellenem való beszédet. Jó persze nem veszi fel, de akkor is bosszant. Igazán tiszteletben tarthatná már a kapcsolatunkat. Körülötte minden haverjának kezd komoly kapcsolata lenni és mivel még jobban azt érzi hogy egyedül maradt annál jobban akaszkodik páromra. Én lehet közhelyes vagyok de hiszek a szerelemben, próbálok pozitív lenni, és mindig is úgy gondoltam, hogy egy barát örül ha te örülsz, hat itt nem ezt érzem. Tudok tenni valamit ebben a helyzetben? 24/L
2017. júl. 25. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbáltad ugyanezt elmondani a párodnak? Csak úgy szépen beszélgetve, nem támadólag, hogy neked ezek a dolgok rosszul esnek és semmiképp nem szeretnéd választás elé állítani de ő mit gondol ezekről amiket felvetsz neki?
2017. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mostanában sokszor volt ez már téma, néha annyira rosszul esik tényleg bánt a dolog stb. Az a baj, hogy ő meg nehezen tud nemet mondani, valahogy mindig rábeszéli a srác hogy vigye haza stb. De érzem erősen, hogy a kapcsolatunkra nagyon rányomja a bélyegét ez a dolog. És próbálom párom szemét is felnyitni ez ügyben szépen lassan.
2017. júl. 25. 07:40
 3/6 A kérdező kommentje:
Belátta, hogy lehet csak van benne valami a rossz hatással van rá dolgok pl, meg hogy próbálja majd hanyagolni a srácot kicsit, sajnos én csak kívülről személem a dolgokat, páromnak kell változtatnia :/
2017. júl. 25. 07:43
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Párod tényleg papucs-pumpolható papucs, de nem a tiéd, hanem a haverjáé, ezt észrevehetné már vagy emlékeztethetnéd ezen oldal segítségével-megmutatásával;)


Az ifjúkori barátság néha a pofátlanságba fejlődik az egyik félnél s a másik meg már nem is meri ezt szóvá tenni, mert a "kapcsolatukat" félti.

Igen, "kapcsolatukat", ami nem is értékes csak időtöltés udvariasságból számára, a másiknak meg jó kis szamár a ló helyett....na, papucs a párod és kész;)

2017. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a srác úgy van vele, hogyha neki nem jó, akkor másnak se legyen az. Ha az ő kapcsolata sza***á ment, akkor nehogymár a másik boldog legyen... Barátod meg valószínűleg túl jólelkú, nem tud nemet mondani neki, hisz mégiscsak együtt nőttek föl, gondolom olyan mintha a testvére lenne. Pedig ennek hosszútávon nem lesz jó vége. Ezt neki is be kéne látnia, és kicsit lejjebb építeni a másikat.

Beszélgess csak vele még, ezt neki is meg kell értenie.

2017. júl. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen remélem lassan megérti már, olyan ellentétek egyébként, párom szorgalmas ügyes megbízható, épp ezért is lenne nagy kér érte ha lezüllene mint a másik srác.
2017. júl. 25. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!