Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Összevesztem egy barátnak...

Összevesztem egy barátnak hitt ismerőssel. A részletek alapján ti megszakítanátok egy ilyen emberrel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az elején még minden szép és jó volt, kölcsönösen segítettünk egymásnak ebben-abban. Én már kezdtem örülni, hogy végre van egy barátom, aki nem ver át, pont azért, mert hasonló dolgokon mentünk keresztül. Aztán egyre ritkábban beszéltünk, ha írtam neki, megkérdeztem hogy van, tőmondatokban válaszolt, éreztem, hogy valami nem oké. Gondoltam, biztos csak fáradt, mert sokat dolgozik. Amikor már többször is előfordult ugyanez, akkor megkérdeztem, hogy mondtam-e esetleg valamit, amivel megbántottam, mert ha igen, nem volt szándékos. A válasza annyi volt, hogy nem, csak így alakult. Ő megszokta, hogy mindenki csak addig van vele, amíg segít, aztán ennyi. Én meg álltam lefagyva, hogy én hogy jövök itt a képbe, amikor nem egyszer kérdeztem, hogy találkozunk-e, nem egyszer ajánlottam fel, hogy menjünk el ide meg oda, pont azért, hogy ápoljuk ezt a barátságot, mert nekem fontos. Aztán elmondta, hogy neki csak egy barátja van és annyi is marad. Itt kezdtem elgondolkozni, hogy talán inkább csak addig kellettem neki, amíg én is segítettem, de ő soha nem tekintett rám valódi barátként. Leírtam neki ezt, és hozzátettem, hogy én az ilyen "barátságból" nem kérek. Ez volt több mint egy hete, azóta sem válaszolt/írt semmit.


Facebookon ismerősök vagyunk, de annyira irritál a gondolata is, hogy így viselkedett, hogy legszívesebben letiltanám, ne is lássunk egymásról semmit.


2017. aug. 9. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Tiltsd le, ha ettől jobban érzed magad. Úgysem valószínű, hogy valaha is akarsz majd vele bármit is kezdeni.
2017. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Mindketten ugyanolyanok vagytok. XD

"Ő megszokta, hogy mindenki csak addig van vele, amíg segít, aztán ennyi. "

" talán inkább csak addig kellettem neki, amíg én is segítettem"


Imádom, mindketten olyan besavanyodott emberek vagytok, és a semmin vesztetek össze, mint az ovisok. Hajrá!

2017. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm. Olyan mintha csak külsőre lenne evilági. Ha véletlenül találkozunk örül és jól elbeszélgetünk, de amúgy nem keresi senkivel sem a kapcsolatot. Ilyen is van.
2017. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az elején még minden szép és jó volt, kölcsönösen segítettünk egymásnak ebben-abban."


Ha ő is segített neked, akkor elképzelhető, hogy nem csak kihasznált. Nem tudom mennyire ismeritek egymást, milyen körülmények között találkoztatok, de lehetséges, hogy nem ismered eléggé. Nem mindenki mer megnyílni másoknak, és ha introvertált személyiség akkor valószínűleg nem érzi szükségét annak, hogy másokat beavasson a mély érzelmeibe. Sokan nem igénylik úgymond a társas kapcsolatokat, nem bíznak másokban. Persze minden ember más, de lehet vannak gondjai amiket nem szeretne megosztani veled vagy bárki mással, és emiatt "kerüli" a társaságodat.

2017. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2-es: Hát imádd csak, egészségedre. :) Rólam vagy róla semmit nem tudsz, így méltass másokat a besavanyodott jelzővel. Lehetőleg olyanokat, akiket ismersz. Ja, nehogy lemaradjon, így én is leírom neked: XD
2017. aug. 9. 20:00
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es: én is introvertált vagyok, tudom milyen érzés ez. Azért is furcsa az egész, mert amíg jóban voltunk (vagy legalábbis én azt gondoltam, hogy jóban vagyunk), minden apróságot megosztottunk egymással. Úgy ismerkedtünk meg, hogy én egy szakítás után a padlóra kerültem, ő húzott fel engem onnan. Tehát sokat köszönhetek neki, és hálás is vagyok ezért még most is. Aztán én is adtam neki tanácsot, ha kérte, akár magánügyről volt szó, akár egy teljesen jelentéktelen dologról. Szinte egyik pillanatról a másikra távolodott el tőlem és ezt nem tudom hova tenni...
2017. aug. 9. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Leírtál egy történetet, ebből már üvölt a személyiséged, hogy milyen is vagy.

" Ja, nehogy lemaradjon, így én is leírom neked: XD"

Oké..Ennek a mondatodnak sem volt semmi értelme, mint ahogy annak sem, hogy a semmin összevesztél egy veled kb. azonos emberrel.

2017. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Annak talán volt értelme, hogy ezt hozzám vágtad? :) Nem, ne pazarold a nagyon drága időd arra, hogy válaszolj. Nyilván van még pár kérdés, ahol meg kell kritizáld a kérdezőt, mert Te mindenki felett állsz és neked ehhez van jogod. Hiszen Te ezért vagy itt. Végülis mindenhol kell egy bohóc, köszönjük, hogy te ezt elvégzed. :)
2017. aug. 9. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!