Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire hülye ötlet listát...

Mennyire hülye ötlet listát vezetni az emberekről?

Figyelt kérdés

Engem ha pl valaki kihasznál, megsért, megbánt, akkor max pár perces haragot érzek iránta, majd ugyanolyan kedves és segítőkész, önfeláldozó leszek vele, mint azelőtt. Ez egy borzasztó tulajdonság..

Arra gondoltam, hogy vezetnék egy listát, így amikor valaki kéri a segítségemet, akkor megtudom nézni, hogy korábban milyen volt velem és az alapján segíteni neki.

Pl kölcsönkér 5000 forintot valaki és engem 10 perccel később már nem is érdekel, mert túltettem magam rajta, az illető meg persze nem fogja visszaadni a pénzt soha (ez is egy valós eset).

Valamit muszáj vagyok kezdeni mert nem tűnik úgy, mintha kinőném ezt..


17F


2017. aug. 19. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan
2017. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Lista vezetését túlzásnak vélem, ugyanakkor érdemes fejben tartani, hogy az átélt élethelyzeteidből leszűrt élettapasztalataid alapján mely ismerősödtől, mit várhatsz.

Ha valakinek odaadtál 10 rugót kölcsön és az nem adta meg a megbeszélt kondiciük szerint a kölcsönkért összehet, akkor nyilvánvaló, hogy a legközelebbi alkalommal egy kiflicsücsköt nem fogsz neki kölcsönadni, - nemhogy újabb pénzösszeget!

Vagy ha megbeszéltél már több alkalommal is valakivel - ilyen-olyan alkalmakból - személyes találkozókat és az illető módszeresen nem, vagy csak jelentős késésekkel volt hajlandó elmenni, akkor tudod róla, hogy az érintett megbízhatatlan, öntörvényű ember, - nem bonyolódsz vele a későbbiekben olyan dolgokba, amelyek esetében nagyon is fontos a pontosság, mint erény.

És így tovább!...

2017. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha egy 15 fős tanyán laksz,akkor tök jó ötlet.
2017. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

üzleti ügyekben,vagy sportban van ennek értelme és haszna.

pl hogy mi a gyenge pontja,mi a horogpontja.

hétköznapokban bőven elég ha csak simán következetes vagy.

2017. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt max olyan esetekre tudnám elképzelni, amikor valaki kölcsönkéri a dolgaimat, vagy a pénzemet, és így nem feledkezem meg róla, minden más piti sérelmet, és szívességet viszont szerintem elég bizarr feljegyezni.
2017. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!