Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? (több lent)

Mit tegyek? (több lent)

Figyelt kérdés

Ez egy elég hosszú történet úgyhogy megkérlek titeket csak az olvassa el akinek van hozzá türelme.

Na szóval van egy lány az osztályunkban aki amolyan feketebarany, mert elegge kulonbozik tolunk. 14 eves kora ellenere mar lefekudt valakivel, sok kapcsolata is volt meg hát néha (mindig?) elég ribisen tudott viselkedni. Ezért ugye nem sokan kedvelték őt és ennek a tanévnek a végére már konkrétan az egész osztály utálta, igen, én is. Nekem nem ártott semmit, de tömegpszichózis vagy nem tudom mi rám is hatott, ìgy csak simán nem szerettem mert kicseszett az egyik osztálytásunkkal (egyik lanynak volt valaki, aki tetszett neki es o csak azert is irogatott neki meg megprobalta "elszedni" előle) Aztán a tanév utolsó napján persze jól összevesztünk vele, és egy-két nem szép dolgot is mondtunk neki, amit már nagyon megbántam. Azóta nem kommunikáltunk vele. De most elkezdett nekem irogatni viberen, hogy tonkretettuk az eletet, es hogy miattunk vagdossa magat meg ilyenek. Egy masik lanynak meg vagdosos kepeket kuldozgetett. Bocsanatot kertem. Tobbszor is. Es amikor azt hiszem, hogy vegre vege van akkor megint ir es emlekeztet, hogy milyen szar alakok vagyunk es kocsogok.annyira buntudatom van.. mar nem tudok mit csinalni egesz nap az jar az eszemben hogy elcsesztem az eletet, rosszul vagyok magamtol. Nem tudom mit tegyek. 14/L



2017. aug. 24. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy értelmezem, annak az életén nem lehetett mit elcseszni. El volt annak már rég. Csak idő kérdése volt, mikor tér észhez. Most meg megmondták neki az igazat, igaz, kicsit indulatosan, és már sajnáltatja magát. Ezt nem másért csinálja, csak mivel neki rossz most, másnak is legyen. Alapjaiban romlott az ilyen ember.


Mivel te bocsánatot kértél, és ezek szerint meg is bántad, innentől teljesen felesleges ezen rágódni. Szerintem valami agyi problémája is lehet, így én azt tanácsolnám, hogy tiltsd le, ne tudjon írogatni.


Felesleges a továbbiakban ezen rágódnod. Vagy mondd meg neki hosszabban, amivel te is most érveltél, miket tett, lehet, nem kellett volna ilyen erélyesen, de ez az igazság, ha el tudja fogadni, változtasson, ha nem, vagdossa magát kedvére, de ne téged okoljon.

2017. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen lányoknak hol vannak a szülei? Valószínűleg nem veletek van a legnagyobb problémája, hanem a családjában nem okés valami. Szerintem tök normális módon írd meg neki, hogy egyedül szeretnél vele találkozni még a suli előtt, valami nyugis helyen, kettesben. Mondd el neki, hogy neked nincs vele problémád, és meghallgatod, ha beszélni szeretne bármiről. Neki most egy barát kell, és te se zárkózz el ez elől, mert lehet, hogy jó ember, csak nem ismerted meg és rossz nevelést kapott. Adj neki egy esélyt.
2017. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors valaszokat :)

2-es: Már sokszor adtunk neki de vele valahogy nem lehet normális kapcsolatot létesíteni. Elősször elhiteti veled hogy különleges vagy és megbízik benned de a végén úgy is az jön ki hogy a csicskája vagy. És én nem akarok az lenni.

2017. aug. 24. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha iskola megkezdődik, iskolapszichológus felkeresését javasoljátok neki.
2017. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!