Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne tennem ezzel a...

Mit kéne tennem ezzel a barátsággal?

Figyelt kérdés

Olyan 3 hete békültem csak ki a barátommal,de már mindig történik vele valami amiért aggódhatok.(olyan dolgokról van szó,amiknél szerintem nem lehet nem aggódni)

Igazából sokkal többet érzek nála mint barátság,és ezt ő is nagyon jól tudja,mert rengetegszer mondom neki hogy szeretem. Ő viszont már jár valakivel,szóval ha úgy vesszük elég szemétség volt leírkálnom neki. Nemrég derült ki,hogy ha továbbra is így írok neki,akkor ő is többet fog érezni,és annak semmilyen jó következménye nem lehet. És én nem is szeretnék tőle semmit,csak egyszerűen a barátja lenni,mert tudom hogy akivel most van,azzal boldog. Közel laknak egymáshoz,és szeretik is egymást(azt hozzátenném hogy elég sok veszekedéssel). Tehát azóta nem írom neki,bár néha nagyon le akarom írni,de aztán mégsem. Azt mondta hogy ő is szeretne a barátom lenni meg minden,sőt egyszer még telefonhívás közben azt is mondta hogy szeret.(Gondolom barátként). Viszont az utóbbi időben, akivel együtt van nagyon nem nézi jó szemmel,hogy ő velem beszélget. Folyamatosan elveszi a telefonját és írkál helyette,természetesen nem túl kedves dolgokat. Ez nekem kicsit idegesítő volt,ezért szóltam a barátomnak hogy próbálja meg ezt megbeszélni vele. Mivel én nem akarok ráírni a szerelmére. (nem igazán kedvelem,persze senki se kedvelne egy olyan lányt aki szemétkedik vele). Na ez a megbeszélés úgy sikerült, hogy valszeg valamelyik letiltott,mivel 3-4 napja nem jelzi ki hogy fent van-e,vagy mikor volt fent utoljára,plusz ha írok neki nem látja,és nem is küldi el.

Először arra gondoltam,hogy lehet elvette a telefonját és letiltott.

De ahogy teltek a napok inkább azt tartom valószínűbbnek,hogy eldöntötték ketten hogy ne barátkozzon velem. (Mivel van egy játék is, ahol tudna velem beszélni,de oda se jön fel 3 vagy több napja,azt meg nem hiszem hogy a laptopját is elvette)

Még az is lehetséges hogy azért nem szólt nekem erről,mert nem akart veszekedni,ezért simán csak letiltott.

Fel tudnám hívni,de félek hogy mi van ha nem ő veszi fel,vagy ha lerakja egyből,az a legcikibb hogy nem tudom megkülönböztetni a hangjukat,mert nagyon hasonlít.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Nem tudom csak úgy elfelejteni és otthagyni,miután azt mondta hogy szeretne barátkozni velem.

Márpedig ő sosem hazudna ilyesmiben.

Előre is köszönöm a válaszokat,elnézést ha kicsit nehezen értelmezhető lett vagy hosszú a kiegészítés,de eléggé össze vagyok zavarodva ^^"



2017. aug. 25. 07:46
 1/7 anonim válasza:
Nézd. Egészséges férfi és nő közt nincsen barátság. Egy jól működő férfi-nő kapcsolat mindig abban bontakozik ki, hogy az egyik fél szerelmet vall. Lehet ezzel sokan nem értenek egyet, de a legtöbb fiu-lány barátság igazából vagy szerelem előtti összehangolódás vagy csak "haverság". Ezzel csak azt próbáltam meg elmondani, hogy felesleges azon gondolkodni hogy ebből barátság lehet. Amiről Te beszélsz az szerelmi/szexuális érdekeltség a másik iránt. Ezt tudat alatt tudod Te is, az adott illető is és a párja is. Elsősorban téged kérlek, hogy ne kínozd saját magad, ha tudod hogy a másik fél nem akar tőled semmi komolyat. Tartani valakivel a kapcsolatot, akibe szerelmes vagy csak önsanyargatás. Másrészt ha feltétlenül el akarod őt venni a jelenlegi párjától akkor győződj meg róla, hogy melletted boldogabb lenne és hogy Te tartalmasabbá tennéd az életét mint a jelenlegi partnere. Ugyanis a szeretet arról szól, hogy mit tudsz adni és nem arról, hogy neked mire van szükséged. Ha Ő is szeret téged és tudod, hogy jobban járna veled akkor kűzdj! Forgasd fel a világot érte. De ha nem érdekled őszintén, vagy nem tudnád neki azt a boldogságot megadni amit jelenleg kap, akkor engedd el. Mindkettőtök érdekében.
2017. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátod örült, amikor barátok lettetek, de a te nyomulós stílusodtól eléggé megijedhetett. Van barátnője, te meg ráirkálsz, hangoztatod az érzelmeidet (ami NEM baráti!), belekavarsz az érzelmi életébe.

Állj le! Közösen eldöntötték, hogy ők együtt maradnak és téged, mint zavaró tényezőt kiiktatnak az életükből. Egyébként várható, hogy a fiú tiltott le, nem a lány. Ha annyira téged akarna, akkor veled járna, de nem veled jár!

2017. aug. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazság szerint egyáltalán nem zavarja hogy "nyomulós" vagyok,mert a baráti körünkben mindenki ilyen,viccből.

Plusz ő is szeretne a barátom maradni elvileg,szóval ez nem csak egyoldalú.

Mint mondtam nem szeretnék tőle semmit,csak barátságot hogy tudjam mindig hogy rendben van-e.Tehát ha pl van egy problémája akkor segíteni akarok neki,ha épp nincs akkor hülyülni meg beszélgetni. Szóval nem hiszem hogy bármi rossz lenne ebben,az érzések n tartanak örökké.

2017. aug. 25. 10:17
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az érzések nem tartanak örökké" , ezt írod, kérdező.

A barátod érzései sem!

Most azt szeretné hogy hagyj neki békét! Nem véletlen, hogy letilt, nem hív, nem keres!

Agresszív módon hajtogatod a vélt igazságodat, előbb-utóbb magadra maradsz az erőszakos nyomulásoddal.

2017. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem lenne két kérdésem hozzád, mert érdekel. Arra kérlek, hogy válaszold meg nekem, mert tényleg érdekel engem.

Mit tennél, ha te lennél a lány helyébe, és a te életedbe akarna belekotnyeleskedni egy oda nem illő személy? Mit tennél, ha nyomulna a barátodra?

Engem komolyan érdekel, hogy egy magadfajta hogyan reagálná le a fordított helyzetet. Viccen kívül.

A véleményem csupán annyi, mint az előzőeké.

2017. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is.

Eléggé félreértettetek,mivel nem erőszakoskodom.

Természetesen magára hagynám, hogyha "teher" lennék számára.

De mivel ő maga mondta,hogy tényleg bír és barátkozni szeretne,AZ ÉRZÉSEIM ELLENÉRE IS, mondván hogy majd elmúlnak. Tehát nem úgy kell rám gondolni mint egy ilyen zaklatóra,csak én is benne vagyok ebbe a barátságba, hogyha ő is szeretné,mert nekem ez nagyon jó.^^ Járni amúgy sem szeretnék vele,mert túl messze lakunk,és még ha szereti is az olyan fajta lányokat mint én,túl sokat gondolok mindenbe,ezért sokat veszekednénk. Már beletörődtem hogy nem lehet.


Mint mondtam nem nyomulok. De valószínűleg ha olyannal lennék akit tényleg szeretek,és valaki más nyomulna,akkor megbeszélném vele hogy sajnos nem lehet. Onnantól meg az ő döntése hogy mit akar.

2017. aug. 25. 12:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Viszont rájöttem,hogy az is lehetséges,hogy összevesztek a barátnőjével,és nem akar senkivel beszélni. Már volt egyszer ilyen,akkor is azthittem hogy miattam van, utána derült ki hogy igazából nem. ^^ És mivel elég sokat veszekszenek,ezért valószínű hogy nem tudtak kiegyezni. Dehát majd kiderül. Szerintem most várok suliidőig és ha utána sincs semmi válasz,akkor békénhagyom.
2017. aug. 25. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!