Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Honnan tudjam, szerelmes-e...

Fekete Meggy kérdése:

Honnan tudjam, szerelmes-e belém a barátom?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom, aki régen (bár sosem vallotta be) szerintem szerelmes volt belém. Valahányszor úgy tűnt, többet akar, mindig megmondtam neki, hogy én nem akarom, szóval barátságnál több soha nem volt köztünk. Azt reméltem, idővel majd feldolgozza, hogy csak barátok vagyunk, de most új udvarlóm van kilátásban, és van egy olyan sejtésem, hogy a barátom féltékeny. Tegyük hozzá, mindig neki panaszkodok, ha a pasik szemetek velem, szóval valahol igaza is van, ez a srác viszont nagyon jónak tűnik, szóval az előre negatív hozzáállás nem jogos. Azt is tegyük hozzá, hogy nem lelki szemetesnek használom, régen sosem aksrtam neki ezeket elmondani, mert sejtem, milyen érzés lehet neki, de magától is észreveszi, szóval mostmár így alakult, hogy ilyen téren is sokmindent elmondok neki.

Jövő hét végén fogom bemutatni őket egymásnak, de előre félek, hogy farokméregetés lesz. Lehet, csak én magyarázom bele, és tök jól összehaverkodnak? Mindkettőnek megmondtam, hogy a barátom nem haver, hanem tényeg barát, hogy készüljenek rá egymásra. De eléggé parázok ettől. Amit tudtam, megtettem, a többi már rajtuk múlik, de félek, nem akarom egyikőjüket se elveszíteni. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mi lett belőle?



2017. aug. 30. 07:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tisztába vagy azzal, hogy érez...mi a frncnak csavarod a szívében a tőrt?!

Hagyni kell egy huzamosabb szünetet s elmondani neki azt, hogy te kedveled, mint barát a barátot, s csak akkor keressen fel téged, ha ezt a tényt feldolgozta/elfogadja.

Addig pedig ne zargasd semmivel, még ha lelki bajod is van.


Nem hogy ezzel a tudattal bemutatod neki a leendő pasidat...

Neked hogy esne fordítva?!

Ez a legtöbb ember hibája, kicsit se tudja elképzelni a másik helyzetét.


Parázhatsz is, mert ha féltékeny típus s te kézen fogod/csókolod stb a szerelmed mindennek a tudata is erős fájdalmat okoz neki.


KEGYETLEN vagy! Nem szabadna magad mellett babusgatni ha tudod mit érez s tudod azt, hogy te sose fogod viszonozni. S lehet hogy szegény naívan vár rád...


Egy barát nem forgat tőrt a másikban (részedről), egy barát nem naívan vár rád és hallgat meg téged, hogy közeledbe lehessen bármi áron s egyszer talán megtörsz és az ölébe hullasz - alkalmat várja...


A szünet/feldolgozás után felkeres s képes lenne más nőre is nézni, akkor mondhatod azt: Ő a barátod.

De így nem!


Lehet a pasid nyitna felé, de gondolom ő nem tudja ezt a helyzetet, mit is érez irántad az állítólagos barátod.

Ha a pasid helyébe lennék az agyadat leoltanám a fenti témával s nem akarnék találkozni a haveroddal, hogy megbántsam.


Krv szr helyzetbe hozod mindhármótokat ezzel. Ha az elméletem igaz (általában igaz - nem egy barátomnak/ismimnek adok "elméleteket")


Nagyon bele tudom képzelni magam szerepekbe, ami pl képregényem alkotásához kell is.


Ezt alaposan gondold át!

Te dolgod mit is fogsz lépni.


(ha a haverodat meg is kérdeznéd erről ő biztos csak bologatna azért, hogy téged ne bántson meg s továbbra is szóbaálljatok/talizzatok, még ha az szét is hasítja a szívét - nem te vagy az első, akinél ilyen helyzet áll fent)


24/N

2017. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudjam szerelmes e belém....

Nah a fő kérdésedre nem is írtam.


Hatalmas nagy marha vagy, hiszen írtad, hogy közeledett már feléd...s ha mai napig nem nézett másra pl nincs randija stb, akkor még tuti kedvel...

Vannak kik nem tudnak csak úgy lemondani a kijelölt emberről.

Ha a visszautasításod után még csak baráti szünet se volt, van esély arra.

2017. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem irigylem egyik sracot se. Bitang kellemetlen lesz, mar olvasas kozben torzult az arcom annyira cringe.


Baromi onzo vagy, de a fiu baratod meg egy kolosszalis balfek. Csak azert hallgat meg, mert remenykedik, nem pedig barcsizasbol. Ha ilyen ambicioi vannak, de te mar kikosaraztad pattannia kellett volna, mert igy csak az idejet pazarolja. Neked jol esik, hogy lubickolhatsz a feltetlen figyelemben.


Igazabol megertelek. Mindig van kinek panaszkodni, ha a bakjaid felultetnek es nem erzed magad olyan maganyosnak. Csak annyibol szar, hogy o ezzel elcsesz egy csomo idot az eletebol azzal, hogy utanad epekedik. Szerintem talalkozzatok, mutasd be es enyelegj sokat az uj paliddal elotte. Ez lehet, hogy felnyitja annyira a szemet, hogy tovabblepjen.

2017. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon bonyolult helyzet. Nyilván szereted a barát barátodat, és ragaszkodsz hozzá, ezért nem akarod elveszíteni, de megbántani sem. Ő pedig a leírásod alapján valószínűleg reménykedik, hogy egyszer "észhez térsz", és vele leszel.


Ha a srác tényleg a barátod akar maradni, és melletted akar lenni, akkor mindenképp találkozzon a két srác. Lehet, hogy összehaverkodnak, és barátod ezáltal szép lassan elfogadja, hogy nem leszel vele.


Az is lehet, hogy nem fognak jól kijönni, és a haveroddal emiatt megromlik a viszony, szomorú lenne, de legalább szép lassan elfelejtené az érzéseit.


Arra a kérdésre, hogy volt-e már valaki ilyen helyzetben, nem teljesen ilyenben, de voltam. Volt egy lány, aki nagyon tetszett nekem, nem voltam belé szerelmes (bár idővel talán beleszerettem volna, mert akkor még nemrég ismertem), de nagyon vonzónak találtam, és nagyon jókat tudtunk beszélgetni. Viszont amikor megismertem már barátja volt, ezért nem is próbálkoztam nála, aztán bemutatott a srácnak, és rájöttem, hogy Ő is tök jó fej. Eleinte kicsit rossz érzés volt, de aztán szép lassan megszűnt az érzés, és ma már a sráccal is jó viszonyt ápolok, összehaverkodtunk, a nagy haveri összejöveteleken mindkettejükkel jókat dumálok.

2017. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A barátomnak voltak azóta kavarásai, csak nem gondoltam, hogy ez a sztori szempontjából lényeges. Nem fogok az orra előtt enyelegni, nem vagyok sem kegyetlen, sem illetlen.

Nem tudom, szerelmes-e belém, vagy csak jó társaságnak tart, és bepróbálkozott, hátha lehetne több is. Mondta már, hogy nem bírna engem elviselni, mint társat, néha még barátként is sok vagyok neki. Ezt meg hogy én azért tartom őket, mert figyelemre van szükségem, kikérem magamnak. A barátomat 6 éve ismerem, de csak egy éve vagyunk ilyen jóban, és nem én kezdeményeztem. Az udvarlómat pedig kb 5x kikosaraztam, de mivel nem adta fel, felkeltette a figyelmemet, hogy valóban komolyan gondolhatja. Nincs szükségem pasikra, megállok a lábamon egyedül is, nem kell belemagyarázni azt, ami nincs.

2017. aug. 30. 13:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja amúgy szülinapi bulim lesz, és azért lesznek ott mindketten, meg még egy jó páran.
2017. aug. 30. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne tudjad! Ha tudod, nem kell jobb emberré, jobb partnerré válnod, hogy megtartsd a szerelmét. Pont ez a szép benne! Hogy jobbá válsz az érte való küzdelem során.
2017. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt meg tudnád egy kicsit érthetőbben fogalmazni, kedvesem, mert sajnos nem értem, mit akarsz vele mondani :(
2017. aug. 31. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Nos, ahogy mondják, szeretni semmi. Szeretve lenni valami. Szeretni és szeretve lenni minden. De mint ismeretes, a szerelem csak egy hormonmix, ami fél-két év alatt lebomlik, ha nem vigyázunk rá. Partnerünk szerelmét a jó tulajdonságaink váltják ki, és ez a szerelem, amíg tart, elkendőzi a rossz tulajdonságainkat. Amikor múlik a heves lángolás, egyre-másra bukkannak elő az eddig nem látott hibák, hiányosságok, hátrányos tulajdonságok. Ilyenek mindenkiben vannak, hiszen senki sem születik tökéletesnek, és a partnerek elvárásai sem egyformák. Ha meg akarjuk tartani a párunk hűségét és szerelmét, akkor fel és el kell ismernünk hibáinkat, és igyekeznünk kell ezeken jó irányban változtatni. Ha nem tesszük, a szerelem elhervad, elsorvad. Elsilányul. Itt szoktuk a hibákat elkövetni. Minden követ megmozgatunk, nagy energiákat összpontosítunk, hogy valakit megszerezzünk, de a megtartására már nem fordítunk figyelmet. Hátra dőlünk, mint aki megtett mindent, és már semmi dolga ezen a világon.
2017. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jelentem, nem volt semmi baj. Nem lettek haverok, de szépen elbeszélgettek egymással. Nagyon sűrűn nem lesz már ilyen úgysem.
2017. szept. 19. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!