Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak a sznob barátnőm...

Mit csináljak a sznob barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel már jó pár éve ismerjük egymást, de ez a dolog mostanában már annyira elkezdett idegesíteni, hogy úgy érzem, valamit tennem kéne.

Alapjáraton jó ember, szeretek vele beszélgetni, bulizni, ilyesmik, viszont iszonyatosan sznobnak tartom, és nem egyszer észrevettem, hogy engem ez zavar.

Huszonévesek vagyunk, őt támogatják a gazdag szülei, nekem nem ilyen a hátterem, de nem izgat, mert megdolgozom a pénzemért, szóval megtehetném azt, amit ő. Mégis rossz érzés fog el, amikor mondjuk már 2000-nél többet adok ki valamire (pl. kaja, pia, belépő valahova, stb.) De ő meg csak a legpuccosabb, legsznobosabb helyekre akar menni, és lenézi az olcsóbb helyeken. Pl. én egy másik baaráti társasággal gyakran megfordulok a 4-6 kocsmákban vagy a Fügében és ott sokkal jobban érzem magam, mint akár a DiVinoban, vagy az egyéb "elit" helyeken.

Voltunk már együtt nyaralni is, ott is 1. osztály kellett a vonaton, a legjobb éttermek, a legpuccosabb bárok... Hosszú távon én ezt nem bírom finanszírozni és nem is érzem jól magam így. Én így igénytelenebb lennék, hogy nem vágyom abba a világba, ahol a pénz körül forog minden?

Mit csináljak? Hogyan beszéljek vele erről? Vagy szakítsam meg a kapcsolatot? Sajnos ez nem lenne egyszerű, mert nincs sok barátom, és ezzel a húzással kb. tök egyedül maradnék. :(


2017. aug. 30. 16:37
 1/4 civil jani válasza:
57%
Hát ha téged zavar ez az egész próbáld meg elkerülni a barátnődet vagy észhez téríteni hogy ne a pénz legyen neki a fontos ennyiben tudok csak segíteni
2017. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, megengedheti magának azt a kényelmet és színvonalat, amit te nem.

Ő is a lehető legkényelmesebbet akarja a pénzéért, ami még neki belefér, és te is.


A baj ott van, hogy ez a két szint nem egyezik.


Nem, nem arról van szó, hogy aki első osztályon utazik, annak az élete a pénzről szól, hanem arról, hogy miért vállalna be kényelmetlenséget, ha nem muszáj?

2017. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen felszínes, a barátaira és azok igényeire ennyire érzéketlen liba jó ember lenne. Inkább maradnék egyedül.
2017. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén le kell ülni beszélni vele, hogy 1) te ezt anyagilag nem bírod, 2) nem a te világod. Ha vmennyire értelmes, megérti. Ha nem, akkor meg kell szakítani vele a kapcsolatot.


Az más kérdés, hogy azért ez is elég idióta hozzáállás, hogyha vki szereti az elit helyeket, akkor már tuti sznob meg túlzottan pénzközpontú (főleg hogy kajára 2000-nél többre már azt írod, sznob... egy kockásabroszos étteremben is már drágább egy főétel)... ha megtehetném, én is mennék drágább étterembe, első osztályra a vonaton. Ettől még nem vagyok sznob.

2017. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!