Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom lecserélt....

A legjobb barátom lecserélt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve ismerjük egymást, azóta egy hasonló esetet kivéve töretlenül jóban vagyunk. Amolyan igazi kis párosnak szoktak mondani minket. Mint például mikor egy filmben a két főszereplő között remekül működik a kémia.


Viszont az iskolakezdés előtti kirándulás óta, vagyis néhány napja, egyértelmű, hogy az egyik osztálytársunkkal már szívesebben tölti az idejét mint velem. Ha hármasban vagyunk mintha ott se lennék.


Olvastam már a témában olyat is, hogy lehet, hogy ez csak egy időszakos kilengés, de akár a barátság vége is lehet. Utóbbi esetben persze a kérdés érdektelen, de tételezzük föl egy percre, hogy az egész csak egy pár hétig tartana és utána rájönne, hogy hiányzom neki és velem sokkal jobban érzi magát. Mit kéne tennem, ha ez egyszer tényleg bekövetkezik? Az addig eltelő időben viselkedjek vele ugyan úgy mint eddig? Ezzel azt mutatnám, hogy én semmit nem változtam, minden folytatódhat úgy, ahogy abbahagytuk, ugyanakkor úgy is érzékelheti, hogy semmi gondom nincs azzal, hogy lecserélt, nem haragszom rá. Vagy legyek inkább hűvös az irányába? Ezzel lehet, hogy rávezetném, hogy valami problémám van, esetleg látná, hogy szomorú, vagy mérges vagyok rá szóval újra rám fordítaná a figyelmét és visszatérne hozzám. De a közömbösséggel lehet, hogy csak annyit érnék el, hogy azt látná, egy bunkó vagyok és az új haver meg jófej, úgyhogy jól döntött, hogy lecserélt, és vissza se fog térni.

A másik kérdésem pedig az, hogy keressem-e vele a kapcsolatot és próbáljak-e nyomulni, emlékeztetni a régi időkre (egy szóval visszaédesgetni) vagy inkább hagyjak neki teret megkockáztatva azt, hogy teljesen elfelejt.

Illetve, ha van egyéb lehetőség is nyitott vagyok rá.


Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, nagyon magam alatt vagyok, minden tanácsnal örülnék.

17/f



2017. szept. 2. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Keresheted időnként a társaságát, mert lehet, hogy ezt az egészet nem direkt csinálja a barátod, és akkor rosszul esne neki, ha nem foglalkoznál vele egyáltalán. Persze ez nem biztos, de sosem tudhatod.


Ha visszajön hozzád, akkor nyugodtan elmondhatod neki, hogy ezzel kicsit megbántott (nem szemrehányóan). Azt is megkérdezheted, hogy te esetleg megbántottad-e valamivel, amiért egy kicsit elkezdett hanyagolni. Egy ilyen dolgot szerintem azért elbír egy barátság (ha nem többször fordul elő), szóval én biztos megbocsátanék neki, ha szeretne kibékülni. Ezt meg kell majd tudni beszélnetek, ha igazi barátok vagytok. Aztán bocsánatot kér tőled (lehet te is tőle, attól függ, hogy szerinte megbántottad-e). Utána pedig kicsit jobban odafigyeltek egymásra.

2017. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, merem remélni, hogy így alakul majd.

Amúgy természetesen megbocsátanék neki, hiszen nem vagyok mérges, inkább csak elkeseredett.

2017. szept. 2. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lenne, ha interneten utánaolvasás helyett a pici száddal megkérdeznéd, miért történt ez, mit érzel, beszéljetek róla...
2017. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja mert az mindig simán megy mikor két srác az érzéseiről beszél...
2017. szept. 2. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján nagyon szimpatikussá váltál számomra. Mind az általad használt kifejezések, mind az írásképed tiszteletet váltott ki bennem. Továbbá már az is egy szép dolog, hogy az ehhez hasonló érzések kialakulását nem fojtod magadba.


Amit viszont a hármas írt, teljesen helyénvaló, és nem értem, miért így reagáltad le. A fentiekben megfogalmazott gondolataim alapján úgy vélem, intelligens és a korodhoz képest igen értelmes vagy. Amennyiben ez így van, biztos vagyok abban, hogy ez a fiú is hozzád hasonló értelmi és érzelmi szinten van; ellenkező esetben nem ragaszkodnál ennyire hozzá.

És ha ez is igaz, akkor semminemű akadályát nem látom annak, hogy egy nap, tanítás után elmész vele sétálni, vagy beültök valahova egy kólára, és elmondod neki mindazt, amit itt leírtál. Ugyan szépen kifejtetted, de igazából erre a kérdésre egyetlenegy ember tud választ adni, az pedig a barátod. Tehát a kérdésed itteni kiírásának nincsen sok értelme.


Nagyon nagy mértékben tudok kapcsolódni mindahhoz, amit leírtál, ugyanis számtalanszor éreztem én magam is így. Számtalanszor loholtam emberek után, akik semmibe vettek, pedig számomra ők jelentették a napfényt az életben. Aztán rendre el is hagytak. Ennek nyomán oda jutottam, hogy lemondtam az emberekről. Tudom, hogy ezzel megfosztottam bizonyos személyeket attól a lehetőségtől, hogy barátkozzanak velem, de igazából nem tudtam ezen változtatni, hisz már senkiben nem tudtam hinni. Hozzád hasonlóan én is az értelmes, mély kapcsolatokra szomjazom, és nem érdekelnek a semmiről való beszélgetések.

Arra kérlek, próbálj meg ellenállni, és ne engedd, hogy te is oda juss, ahová én jutottam.


Egy másik gondolatot még megosztanék veled. - A fenti elhatározásra kb. 18 évesen jutottam. Onnantól kezdve gyakorlatilag nem volt egyetlen egy közeli barátom sem, és azt gondoltam, hogy ez már soha nem is fog változni. Most, 7 évvel később, idén nyáron egy nemzetközi táborban megismerkedtem egy fiúval, akivel addig példátlan mértékben tudtam jól érezni magamat. Az első időkben mi is csak ketten voltunk, de az utolsó napokra ő szerzett más barátokat is, ÁM engem sem felejtett el. S igyekezett úgy alakítani a napjait, hogy ővelük is, és énvelem is legyen. Bár a tábor véget ért, s azóta egy szót sem beszéltünk, nekem felejthetetlen emlékeket adott.


Ezt azért mondtam el, hogy egyrészt rávilágítsak arra, hogyha az ominiózus barátod ugyanolyan mértékben kedvel téged, mint ahogyan te őt, akkor nem fogja hagyni, hogy szenvedj. Nyilván nem várhatod el tőle, hogy mindenki mástól elzárkózzon, de ha igazán értékes a barátságotok, azt ő sem akarja veszni hagyni. A másik dolog, amiért leírtam az én sztorimat, az az, hogy meglásd, sosem tudod, melyik lesz az a nap, mikor valaki olyan lép be az életedbe, aki teljesen megváltoztatja azt.



Ha lenne még mondandód, szívesen fogadom az üzenetedet. Bár nagy köztünk a korkülönbség, de te magasan túlszárnyalod a tizenhétévesek színvonalát.


25f

2017. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Először is nagy korkülönbség van köztünk de egy pár gondolatot megosztok veled.én ugyanilyen próba előtt álltam.nálam 8évvel fiatalabb legjobb barátommal összevesztünk de 1év elteltével azt mondta nekem hogy testvérként tekint rám.nem jött vissza csak úgy.tettem érte.tanácsot nem adhatok mert minden barátság más és más.az odáig vezető uton tapasztalt dolgokat viszont megoszthatom.Először is a barátság alapja a bizalom,amit megszerezni nehéz,elveszteni könnyű.ha az alap megvan akkor az hogy milyen barátság lesz azon múlik mivel töltitek meg.nem attól függ mennyit hányszor találkoztok,hanem attól függ h megvan e az a láthatatlan kötelék ami szeretetből,törődésből,elfogadásból és tiszteletből áll.nyomulni nem jó mert besokall.Egy komoly beszélgetés során ki kell tenned magad"tessék ez vagyok én"minden érzésed ki kell tenni.nem kell szégyellni az érzéseidet.K...va nehéz!mert a mai világban nem divat a férfiak közt ez a fajta őszinteség.én is ezzel küzdök.De szerintem a barátság olyan mint a szerelem!!!!egy kivétellel!!!nincs benne szexualitás.Harcolj a barátodért egy bizonyos határig.add saját magad,tedd ki az érzéseid az asztalra !ha értékeli visszamegy ,ha nem akkor nem a te embered.bocs hogy hosszú voltam.légy önmagad és értékeidből érzéseidből ne adj lejjebb.sok sikert
2017. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!