Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megéri-e olyannal barátkozni,...

Megéri-e olyannal barátkozni, aki depresszív alkat? A lelki problémák elfogadhatoak-e indokként arra, ha a barát rideg/érzéketlen időnként?

Figyelt kérdés

A kérdés ebben a speciel esetben olyan barátról fogalmazódott meg, akivel a legtöbbet beszélek és mindig tartom a kapcsolatot (bár nem olyan rég - tavalytól került be az ismerettség), és elmondása szerint én váltam a legközelebbi emberré az életében.

Olyan az viszonyulásunk, hogy mindig keres és s mindenrõl beszélünk, tehát ridegség alatt nem szótlanságot értek, hanem azt amikor negatív dolgokról s a személyes problémáiról beszél velem. Ilyenkor olyan rossz érzésem van, mintha nem teljesen érteném hogy mièrt barátkozik velem, annyira furcsa a lelkivilága. Máskor jól érzem magam vele, de amikor negativnak érzem akkor kicsit megijedek. Legtöbbször õ keres engem, meg azt érzem hogy tart hozzám, de amikor sz*r dolgokról beszél idõnként, annak olyan tartalma van, amitõl elbizonytalanodom (ezt nem akarom ideírni, ha véletlenül érdekel, megírom privátban)


2017. szept. 10. 07:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled az önzetlenségrõl leírtakban. Sajnos én úgy viszonyulok ehhez, hogy amikor velem is önzõen bánnak, akkor abban az esetben kicsalógatják belõlem a "kis szörnyet"..

Lényegében ez a barátság így ahogy van, megvan pecsételve, ha nem változik...

2017. szept. 10. 13:38
 12/24 anonim ***** válasza:

Te tartod őt ebben a depressziv állapotban, mivel, ha "meggyógyul", jelenleg sajnálatból fogod a kezét.

Nyílván többet akar tőled, sajnos nem látja át, hogy nincs szükséged, olyan férfira, aki ilyen gyenge. Így egyre mélyebbre süllyed a saját poklába, hogy te (megmentő)...ezért mondom, te tartod őt ebben az érzelmi álapotban, de ahhoz gyenge, hogy hátat fordítson neked, mivel reménykedik. A ridegsége inkább csak arról szól, hogy elhitesse veled, nem akar többet barátságnál.

2017. szept. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

#12

ez elég meredek megállapítás volt így egy anonim oldalon már bocs:)) mibõl következtetted le pontosan.

Én csak annyit mondok, hogy õ azelõtt is depresszios volt mielõtt megismert volna, nagyon régóta. Máskülönben nem "fogom a kezét" én nem kérem hogy panaszkodjon nekem:))

Látom te is olyan vagy, ha rossz passzban vagy, kötelezõen másokat hibáztatsz, miközben semmi közük a problémáidhoz.

2017. szept. 10. 14:57
 14/24 A kérdező kommentje:

#12 Amúgy ha depressziós vagy vagy bármi bajod van, annak semmi köze másokhoz, föleg ha az illetõ nem csinált neked semmit-,-...

Képzeld én is voltam már depis, és ilyenkor az se segített ha "nem fogták a kezem", amikor nem figyeltek rám, akkor rosszul éreztem magam ettõl is.. Szóval semmi értelme a megâllapításodnak. Másrészt sosem éreztetem vele, hogy sajnálatból lennék vele, amikor panaszkodik, az nyilván zavar, és ezt éreztetem vele, meg probálom rávenni arra, hogy inkább ne legyen negatív.

LOL, te képes lennél éveken keresztül depresszióban rávetíteni a fájdalmadat az elsõ emberre, aki belépett az életedbe? Leírtam, hogy nem régiben ismertem meg õt, õ meg azelött éveken keresztül depresszios volt. Tehát sok szempontból problémás és fölöslegesen ítélkezõ a kérdésed.

Amúgy ez jellem kérdése. Mások akkor sem esnek depresszióba, ha bántják õket. Veled meg valaki megprobálna a legkorrektebben viselkedni, erre fel õt hibáztatnád a problémáidért, omg...

2017. szept. 10. 15:17
 15/24 anonim ***** válasza:

Azért barátkozik veled, mert nincs más választása, te vagy az egyetlen, akitől figyelmet kap. Ha megismer egy hasonló nyitott, kedves lányt, mint te (csak szebbet), akitől megkapja a figyelmet, lehet kikerülsz a kis kosárkájából.

Akkor az neked rosszul fog esni, mert egy évig hallgattad a baromságait, hiszen írod rosszul érzed magad, amikor negativ. Pedig ezt jó jelnek lehetne venni, hogy veled megoszt ilyet.

Jelenleg szerintem ennek köze sincs a barátsághoz, ilyen vak vezet világtalant jellege van.

Mivel segíteni nem tudsz rajta, mióta vele vagy, nem javult az állapota. Elvileg és gyakorlatilag a ránk ható jó emberek felvidítanak, és boldogsággal tölt el, az együtt töltött idő.

Tudom, hogy érzed ezt, mert írod, hogy rideg. Öleld át te őt.

2017. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
#15 Van más választása, nem én vagyok az egyetlen, akitõl figyelmet kap. Elég sekélyesnek hangzanak a válaszaid, és túlzottan ítélkezõnek ahhoz képest, hogy nem ismert, mintha a képzelgéseidbõl írnád, miközben elképzelsz egy személy, talán a saját ismerettségi körödbõl, sajnálom ha ilyen személyes tapasztalataid vannak, de ezek nem érintenek engem:-/ Ha valakinek válaszolsz, akkor azt olvasd amit leír, hiába képzeled bele a saját problémáidat:))
2017. szept. 10. 18:04
 17/24 A kérdező kommentje:

Tudod, én is szoktam rosszul érezni magam. Mégsem vagyok *paraszt*, hogy õt hibáztassam azért, mert nem mindig vidít fel.

Ha valakinek életében rengeteg kapcsolata volt, mint neki, 60, szép lányokkal és mindenfélével, s az összesbõl depressziósan jött ki, akkor én nem kell magamat hibáztassam, amiért mellettem is depressziós:)) Én is felszoktam vidítani, de amikor õ is lehúz engem, akkor nincs mit csináljak:))

Mindegy, szerintem nem válaszolok a többi írásodra, mert látszik az, hogy csak fölöslegesen kötekedni akarsz.

2017. szept. 10. 18:12
 18/24 A kérdező kommentje:
Az is sajnálom, hogy egyoldalúnak fogod fel a kapcsolatokat. Senki senkinek sem a bohóca, hogy minden helyzetben felvidítsa, te is törekszel arra, hogy felvidíts másokat, nem csak ülsz depressziósan és elvárod tõlük.
2017. szept. 10. 18:14
 19/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ha megbántottalak.

Nem éri meg olyannal barátkozni, aki depressziv, csak akkor, ha te tudsz úszni, mert, magával ránt a vízbe/mélybe.

"de amikor sz*r dolgokról beszél idõnként, annak olyan tartalma van, amitõl elbizonytalanodom" már el is kezdte.

"de amikor negativnak érzem akkor kicsit megijedek."


Írhatsz, ha gondolod.

2017. szept. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

#19

Köszönöm a válaszod! Én ez esetben úgy érzem, tudok úszni. Már csak azért is, mert én is hasonlítok hozzá, ezért átérzem az állapotait.

Bár megértelek, sokan ilyenkor arra gondolnának, hogy "azért van õ/vagyok én vele, mert nincs más". A magam részérõl úgy vagyok, lehetne más, de mások nem érdekesek, mert arra vagyok beállítva, hogy a szentimentális emberek vonzanak, akiknek én is tudok "lelkizni".

2017. szept. 11. 00:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!