Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdekes állomásra jutott a...

Érdekes állomásra jutott a "barátságom", mit tegyek?

Figyelt kérdés

Férfi - Férfi "barátság" 10+ év, én szegényebb vagyok mint ő, és a szó szoros értelmében a másik fél elkezdett h-lyének nézni és hazudozni, írok neki valamit elolvassa aztán másnap látom hogy vissza vonta a "látta" dolgot és nem válaszolt, megbeszélünk valamit és ő nem tartja be. Sajnos ugye az a helyzet nálam hogy én nem vagyok egy Mr. Siker és ő ezt nagyon jól tudta, s amikor megosztottam vele a bajaimat igazából először még úgy érdekelte, utána már elkezdett kihátrálni.


Jelenleg ott tartok igazából hogy erőteljesen gondolkozom azon hogy ismerős törlése + telefonszám letilt és menjünk tovább, mert elég rossz nekem arra gondolni, hogy az ember akit barátjának tud/hisz az így viselkedik vele szemben. (Hogy mennyi is az anyagi különbség köztünk? Ő neki vett az apja egy házat valamely megyeszékhely belvárosában 20-30 millióért, kölcsönök nélkül. Remélem mindenki érzi a dolgot. Irigy nem vagyok, mert én nálam egy barátságnak sosem volt és lesz anyagi vonzata, de ő nála erőteljesen így van, pláne azóta, amióta ráérzett a pénz szagára, mert amellett hogy neki jó családi és anyagi háttere van, még sikeres ember is a szakmáján belül. Nekem az ellenkezője van jelenleg az életemben, bár nincsen szakmám sajna.)


Jelenleg egyébként elég rosszul érzem magam amiatt, hogy ő nem segített nekem, bármilyen úton és módon, átvertnek érzem magam, kissé bosszúra szomjazva is. (Értsd: Segíteni úgy is tudsz a másikon hogy meghallgatod, és javasolsz neki dolgokat, de ő még ennyit se tett.) Egyébként nem tettem semmi olyan dolgot (tudtommal) amitől a másik félt annyira megbánthattam/megsértettem, hogy ő neki így kellene reagálnia rá. Egyébként van egy olyan érzésem hogy beszélnem kéne vele erről, de az intuícióim azt sugallják hogy "hagyd a mocskos f_szba és lépj túl rajta."



2017. szept. 24. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább hagyd, de az nagyon ciki ha törlöd meg ilyen hülyeségek, ez csak ilyen pózolásnak látszik a másik fél szemében, amúgy meg csak úgy tűnik ha törlöd, hogy abban reménykedsz majd jön bocsánatot kérni, szerintem nem fog jönni amúgy. Ne keresd többet, barátkozz mással, ennyi.
2017. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Reménykedni semmiben nem reménykedem, mert igazából a kitörlöm az ismerőseim közül az egy szimbólum lenne vele szemben. Bár, igazából még undorító egy embernek is tartom: különböző nagy ünnepekkor Ő megtehette azt hogy elmegy valahová berúgni vagy ilyesmi, ő tudta nagyon jól hogy én erre nekem nem futja. Felhívott részegen. Remélem leesik a tantusz.
2017. szept. 24. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es okfejtése hibátlan.
2017. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az tök jó, hogy vannak akik a hozzászólással egyetértenek, csak azért ha valami mást is tudnék látni az egyetértésen kívül: az nagyon jó lenne. (Ettől függetlenül ment a zöld pacsi.)
2017. szept. 25. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nos, a barátság sok szempontból olyan, mint a párkapcsolat. Két ember szövetsége, mely akkor működik eredményesen, ha mindkét fél számára gyümölcsöző. Ha mindkét fél több lesz általa. A fickó nem ezt látja benned, csak - ne is haragudj - egy csődtömeget, aki ugyanazokat a felesleges köröket futja, és nem jut előre. Neki te pusztán hátráltató tényező vagy. Talán kegyetlenül hangzik ez így elsőre, de neki az ő saját szempontjából kell vizsgálni ezt a dolgot. Ez az ő élete, neki az ő saját boldogsága, boldogulása a tét.
2017. szept. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül lehetett volna gerince hogy a pofámba mondja. De ennyit róla, ha én sikeresek leszek és ő lesz a slamasztikában: én is így fogok vele tenni. Történet lezárva, ennyi volt.
2017. szept. 26. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így működik. Teljesen általános dolog amit a barátod tesz. A saját káromon én is tapasztaltam. Középszerű környéken lakok egy városban. Kétszer volt, hogy barát miután 'jobb" környékre költözött elkezdett hanyagolni. Ne keresd a kegyeit, ne fuss utána.
2018. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!