Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogyan jönnétek ki ebből a...

Ti hogyan jönnétek ki ebből a helyzetből, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Lány vagyok. Az egyetemi csoporttársaimmal szeretnénk elmenni egy rendezvényre . Örültem,hogy meg tudjuk valósítani,mert eddig nem tudtam velük sehová menni ,mert nem abban a városban lakok,és lemaradtam sok közösségi beilleszkedésről.


Viszont ezt a rendezvényt már évek óta egy barátnőmmel,aki nem csoportársam,tehát külsős ,beszéltük,hogy jó lenne egyszer elmenni.

Mikor megtudtam,hogy én tudok menni a csoporttársaimmal,megkérdeztem ezt a barátnőmet ,hogy neki lenne -e kedve.

Annyit tudni kell róla,hogy jópár éve vagyunk már barátok,de akárhányszor mentünk volna valahova,ő a legtöbbször aznap lemondta . Persze,ez érthető tud lenni egy valós indokkal,de mikor már 3.jára is ugyan az az indok,és csak előtte pár órával tudja megmondani,az nekem már sok. Az egészben mindig az dühített fel,hogy mindig,de tényleg mindig rajta múlt,hogy eljutottunk -e egy buliba,vagy sem . Volt ,hogy a pénz volt az akadálya,amit meg természetesen szintúgy megértek,ha nincs miből, de nem találom fairnek,hogy aznap jön rá,hogy nincs rávaló mégsem neki ,miközben én már addigra úgy igazítottam a napjaim,hogy tudjunk menni .


Lényeg a lényeg,hogy több alkalom is volt már,hogy nevetséges indokokkal jött ,és azzal nem foglalkozott,nekem hogy esik..illetve egyszer jegyeztem meg,de akkor is majdnem vége lett a barátságnak,amit persze én hoztam vissza.

Eddig az volt a gond,hogy úgy tekintettem rá,mint a legjobb barátnőmre,de azóta rájöttem,hogy ez önbecsapás,mert nem kölcsönös.Én neki egy pót valaki vagyok,akivel jó szórakozni menni,meghallgatja,és irányíthat,mert mindig úgy hozza ki,hogy rajta álljon a dolog.



Én írtam neki,hogy nem biztos még ,hogy én is megyek,mert sok a dolgom. Ő már erre előre mondta,hogy ha az olcsóbb jegyet nem tudja beszerezni,akkor ő nem tud menni ,tehát ha későn döntöm el,akkor ő nem megy.

Megint, megint az van ,hogy végérvényben rajta függ,és ez engem nagyon felidegesít,mert összesen 1000 ft a különbség,kezdjük ott ,és mindig mindenhova feltételei vannak.



Eldöntöttem,hogy a csoporttársaim szeretném jobban megismerni,és ez a barátnőm nélkül menni . Nem hiányszik ez a macerája,hogy jön-e vagy sem, meg úgy egyébként is ő engem sosem hívott az ő társaságába,pedig többször jól esett volna,mikor magam alatt voltam.



Hogyan adjam tudtára,hogy a csoporttársaimmal mennék?

Van bennem lelkiismeret furdalás,mert mindent félretéve,biztosan neki is tetszene,és nem sajnálom tőle,egyszerűen bennem van a a "csakazértis" ,hogy oda megyek ahova akarok és nem tartozom magyarázattal neki,hogy nem vele....



Ti mit találnátok ki?


2017. szept. 30. 16:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az egésszel az a gondom,hogy nem vagyok képes olyan dolgokra,amikre ő az. Most ezzel,hogy úgy alakítom,hogy ne legyen ott,rosszul érzem magam tőle. Pedig ő ezt simán megcsinálná.

És itt most hiába van,hogy ő simán, én akkor is magamhoz hűen akarok cselekedni.

2017. szept. 30. 17:38
 12/16 TR75 ***** válasza:

Ez a manipulációjának az eredménye. Ha nem akarod, hogy rosszul érezd magad, akkor mondd el neki, hogy van ez a lehetőséged, és elmész. Csatlakozhat, ha úgy gondolja (de kíméljen meg a drámázástól). Szerintem gyenge az önképe, és ilyen manipulációkkal próbálja meg elérni, hogy "szeressék", mert amúgy senkinek érzi magát.

Érdemes lenne ezt megbeszélni vele (már ha képes rá sértődés nélkül).

Ha folyamatosan megpróbál befolyásolni, akkor én megszakítanám vele a kapcsolatot.

Talán érdemes lenne összeírnod, hogy te mennyit teszel a kapcsolatba, és ő mennyit, te mit veszel ki belőle, és ő mit. Számodra ez inkább pozitív, vagy sem?

2017. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom azt,hogy sértődés nélkül vele ilyenről beszélni nem lehet ,mert egyszer próbáltam,amit írtam is. Azelőtt mindig csak egy két szóval letudtam,hogy hát oké,ez van .


De lehet az nyugtatna meg,ha őszintén elmondanám neki,hogy a csoporttársaimmal szeretnénk jobban megismerni egymást.

2017. szept. 30. 18:03
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért a kérdező sem igazi barát. Egy barát nem csak akkor szereti a másikat, ha mindent úgy tesz, ahogy ő elvárja, ha mindenhova elmegy vele.
2017. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
ezt abszolút nem várom el tőle,hogy mindent tegyen úgy. épp ellenkezőleg,minden és mindig úgy alakult eddig,ahogy az ő elképzelése volt,mert minden rajta függött.
2017. szept. 30. 19:53
 16/16 anonim ***** válasza:

El kell küldeni az ilyen gyökér embert a p..csába. Ha megsértődik akkor mi van? Se így se úgy nem megy veled.


Nekem lakótársam tipikusan ilyen. Kitalál programokat el kéne menni ide, oda. Bringa túrára, Forma 1-re, koncertre, sörözni. Aztán mikor eljönne az ideje akkor lemondja. Én közöltem vele hogy kapja be a f..szomat, és soha többet nem hívtam sehova.

2017. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!