Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon miért csinálhatja ezt?

Vajon miért csinálhatja ezt?

Figyelt kérdés

Volt egy fiú osztálytársam, akibe úgy hat éve még eléggé bele voltam zúgva. Nem hinném, hogy tudott róla, a suliban barátok voltunk, de iskolát váltottunk, és azután már csak néhanapján futottunk össze. Úgy a váltás után egy évre rá barátnője lett, de a lány két évvel később szakított vele. Mondani sem kell, a fiú eléggé maga alatt volt.

Ezt is csak hírből hallottam, sokáig nem beszéltünk egymással, mikor is alig pár hónapja írt nekem, hogy még mindig játszom-e hegedűn. Ugyanis hét éves korom óta hobbiból tanulom, kisebb-nagyobb megszakításokkal, és egész tűrhetően megy. Azt válaszoltam, hogy igen, szoktam, mire felvetette, hogy megtaníthatnám őt is néhány darabra. Eléggé meglepődtem, de persze igent mondtam.

Nemrégiben át is mentem hozzá, vittem a hegedűmet, és ő, ahogyan elhatározta, tisztességesen tanulni kezdett. Már az első alkalom óta is eléggé sokat fejlődött, és szinte naponta keres meg, hogy mikor érnék rá legközelebb átmenni.

Azelőtt sosem mutatott érdeklődést a komolyzene irányába, és tudom, hogy sosem szerette a hegedű hangját, még a szép dallamokat sem igazán hallgatta.

Tudom, ez így kívülállóként nem teljesen átlátható, de vajon ez a hirtelen váltás azért következett be, mert így akar imponálni a lánynak, aki szakított vele?



2017. okt. 5. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Beleképzelem magam a fiú helyébe. Én azért akarnék veled hegedűleckéket venni, mert veled akarok lenni. Ha a hobbid a jégkorcsolyázás lenne, azt is csinálnám, nem érdekel, csak veled töltsem az időmet.

Azt valószínűtlennek tartom, hogy mondjuk hegedüléssel akarja visszahódítani az exét. 150% hogy téged akar:).

2017. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy ez az eshetőség nem merült fel bennem, de valószínűtlennek tartom. Mikor átmegyek hozzá, eléggé távolságtartóan viselkedik. Míg a volt barátnőjével láttam, nem igazán lehetett annak nevezni.

Nem sokat változtam az elmúlt években, ha régebben nem érdekeltem őt, nem valószínű, hogy mostanra megváltozott volna. Ráadásul, ha mégis érdekelném őt, akkor nem hinném, hogy kényszerből tanulna játszani, mikor tudom, hogy régen sem szerette a hegedűjátékot.

De azért nagyon köszönöm a választ! :)

Mások szerint valószínű, hogy így akar imponálni a lánynak?

2017. okt. 7. 15:12
 3/4 Mojjo ***** válasza:

Nem valószínű, hogy ezzel akarna imponálni. A hegedű nem egy tipikus csajozós hangszer. Félreértés ne essék, gyönyörű, és én is imádom, de nem hegedűvel szoktak csajozni. Ha ilyesmi motiválná, akkor elkezdene gitározni - az pl egy csajozós hangszer, a neten kismillió oldalon van online tananyag hozzá, na meg bundozott fogólapja van. Miért akarna valaki egy temperálatlan hangszeren megtanulni, amikor a célra van jobban megfelelő temperált is?


Ha meg gyorsan fejlődik, az azt mutatja, hogy elkötelezett, motivált. Nem hiszem, hogy simán imponálni akarásból ez menne. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy simán csak megérett a hegedűre, a hegedűzenére, és rájött, hogy mégis akarja. Van ilyen, az embernek a zenei ízlése, befogadóképessége változik, fejlődik, ráadásul hangszeres játékhoz - főleg egy hegedűhöz - sokaknak meg kell érnie. Teljesen normális, ha kicsiként/nagyon fiatalon nem szereti, de később mégis elkezd foglalkozni vele.

2017. okt. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mojjo ***** válasza:
Ráadásul egy rövid menzúrás temperálatlan hangszer... Hosszabb menzúrával kevésbé feltünő, ha nem talál el pöccre egy pozíciót a fogólapon, de így... Szóval nem, ehhez a hangszer szeretete kell.
2017. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!