Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert ítél el máris?

Miert ítél el máris?

Figyelt kérdés

Most mentem 9.osztalyba és kb 5 hete vagyunk osztálytársak

És ma derült ki úgy van egy lány az osztályból aki nagyon nem bír engem mert sminkelek, mert szokitve van a hajam és mert olyan stílusom hogy mindenfiubelemvanesve

Nem azt mondom hogy nem sminkelek, de tényleg csak szempillaspiral van rajtam

És hogy lehet az hogy ennyi idő alatt ő elkönyvelt engem

És még csak nem is tőle tudom meg

Ja és neetto 2 mondatot beszéltünk



2017. okt. 10. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Jajj, ez annyira dedó...
2017. okt. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá, hogy te sminkelsz-e. El kell döntened, hogy kinek akarsz megfelelni. Valószínű irigykedik a stílusodra. Ne foglalkozz vele. Ismerkedj a fiukkal, mert az igazi nem fog az ajtón kopogni. Neked kell felfedezni. Jelképesen meg kell találnod a csiszolatlan gyémántot, és neked kell fényesre csiszolnod. Nem megváltoztatni, hanem egymáshoz kell kovácsolódni, csiszolódni, alkalmazkodni. Ehhez jó ember ismeret kell. Ezért tanácsolom az ismerkedést.
2017. okt. 11. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem téged akarlak bárminek beállítani, vagy mondani, hogy veled bármi probléma van a világon, hisz' nem is ismerlek. Tény azonban, hogy én is olyan vagyok, amilyen, és rohadtul tudom utálni az olyan lányokat, akik úgy beszélnek magukról, hogy minden fiú beléjük van esve. Ez azért van, mert nekem teljesen másféle személyiségem van amely azt diktálja, hogy ne mondjak hasonló dolgokat magamról. Mivel nem tudom az embereket nem a saját értékeimhez mérni, ha egy olyan emberrel akadok össze, aki az értékeimnek ellentmond (különösen ezen a téren), akkor beszélgetés nélkül is ellenszenvesen viseltethetek iránta. Lehet, hogy vele is ez az eset.

Nem kell beszélned valakivel ahhoz, hogy megmondd, kedvelnéd-e az első pár beszélgetés után. Van egy viselkedésmódod, van egy beszédstílusod, öltözködési stílusod, vannak különböző szokásaid, és ezeket akarva-akaratlanul is megmutatod az osztálytársaidnak. Na, akik a te vonásaiddal ellentétesek, vagy érzékeny pontjukat ütöd valamelyik tulajdonságoddal (mint ahogy nálam ütötted azt a bizonyos pontot azzal a fél mondattal), azok lehet, hogy nem fognak kedvelni. Persze ha elkezdenétek beszélgetni, és rájönnétek, hogy egyébként meg tök jól kijöttök egymással, akkor még barátok is lehettek. Az emberek véleménye változik, de az első benyomás attól még egy fontos dolog :)


Ettől függetlenül ne változtass semmin. Te olyan vagy, amilyen, és így vagy jó. Ő olyan, amilyen, ő meg úgy jó. Mindig is lesz körülötted legalább egy olyan ember, aki nem fog kedvelni azért, mert olyan vagy, amilyen. Ez természetes - mindenkinek lehetetlen megfelelni. Lesz, aki imádni fog a személyiséged miatt, és lesz, aki utálni fog.

Nem tudhatod, lehet megvan a saját oka erre, csak fogadd el és engedd el, vagy ha nagyon zavar, kérdezd meg róla. Még egy olyan piti dolog is lehet a háttérben, hogy az előző iskolájában volt egy lány, aki mindig kicikizte és megkeserítette az életét, te pedig megszólalásig hasonlítasz rá kinézetben vagy személyiségben, akár mindkettő. Ez elég gyerekes dolog, de néha nehéz elvonatkoztatni tőle, de ha tényleg ilyesmi van a háttérben, pár beszélgetés és lehet, hogy túllép a dolgon, aztán tök jó barátok lesztek. Ki tudja? A lényeg, hogy mivel te sem ismered őt, nem tudhatod, miért van ez. Nehéz úgy kedvelni valakit, ha nem ismered, és esetleg rossz az első benyomásod, vagy emlékeztet valaki másra, akivel rossz élményed van.

(Még az is egy lehetséges forgatókönyv lehet, hogy abban a két mondatban mondtál valamit, ami megbántotta, te meg észre se vetted. Ilyen velem is történt már, mivel egy kissé túlérzékeny vagyok. Ki tudja? Akár ő is lehet az.)


B-sszus, röviden akartam válaszolni, erre leírtam egy fél esszét. Bocsi. Valamiért képtelen vagyok röviden írni :D Mindenesetre remélem érted, mire akarok kilyukadni. Nem ismered, úgyhogy nem tudhatod, mi van a háttérben. Konklúzió: Engedd el vagy járj utána, de magadon semmiképp se változtass.

2017. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek !

Az utolsó válaszolónak főleg hogy ilyen hosszan leírta , sikerült megértenem

2017. okt. 11. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek nem tudsz megfelelni. Akár mit csinálsz valaki úgy is beléd fog kötni. Ne hagyd, hogy bohócot csináljanak belőled. Akkor tudnak megfelelően értékelni téged az emberek, ha önmagad adod. Így hozzád illő barátaid lesznek, akik olyannak szeretnek, amilyen vagy.
2017. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!