Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ezekkel a "barátokk...

Mit tegyek ezekkel a "barátokkal"? (többi lent)

Figyelt kérdés

Röviden és tömören a lényeg annyi, hogy általában én kerestem őket mindig. Ők sosem jelentkeztek, sosem kérdezték meg csak úgy maguktól, hogy vagyok (e-mailen tartjuk a kapcsolatot egymással). Valamelyikőjük azt mondta, hogy örül, hogy velem mindent meg tud beszélni. Mondjuk volt egyszer, hogy családi gondok miatt meg suli miatt nem tudtam velük levelezni, mert nem volt hozzá hangulatom. Volt, hogy elhívtam tavaly a szalagavatómra, koncertemre, ballagásomra stb., ezt mindig valamilyen gyerekes indokkal lemondta. Most már egy kicsit másképp látom a dolgokat. Szerintetek mit tegyek? Mit tanácsoltok?


19/F



2017. okt. 13. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudtál nekik írni, ezért eltávolodtatok egymástól. A legtöbb embernek állandó dumálásra van szüksége, s ha ez valakivel nincs meg, elfordulhatnak egymástól. Nekem úgy tünik, számodra sem jelentettek ök olyan sokat, inkább csak nincs az életedben olyan, aki megfelelne az elvárásaidnak, és az így keletkezett ürességet próbáltad általuk betölteni. Én is átéltem mindezt, de sikerült eljutnom arra a pontra, hogy meg tudjak a görcsös barátmánia nélkül, egyedül is maradni. Értelmesebb és mélyebb vagy az átlagnál, szurkolok!

Tök jó, hogy (gondolom) nem vagy facebookon!


Ha van kérdésed, írj bátran.

25f

2017. okt. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak aktív és passzív felek a barátságokban is... ha felbontod a kapcsolatot azért mert passzívok, a végé nem lesznek barátaid... én is így jártam és 30 éves koromra nincs egy se... ha jólérzed velük magad, és akarsz barátokat, akkor szard le, hogy neked kell keresni őket...
2017. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én nagyon átgondolnám hogy akarok-e ilyen barátokat. Ha te nem írsz nekik x gondok miatt, ők sosem jelentkeznek, sosem érnek rá találkozni veled, akkor mi értelme lenne folytatni a kapcsolatot.

Én inkább úgy gondolok a barátságra, mint egy párkapcsolatra. A párkapcsolatban is mindkét félnek tennie kell azért hogy működjön a kapcsolat, kell valamennyi közös érdeklődés, stb, ugyanígy barátságban.

Én nemrég jutottam el arra a pontra, hogy inkább vagyok egyedül, mintsem ilyen "barátokkal" körülvéve.

26L

2017. okt. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még fontos lenne egy-két tanács. :)
2017. okt. 24. 02:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem lehet ezt ragozni... vagy hagyod őket veszni, és akkor ez se lesz, vagy fentartod a kapcsolatot és megmaradnak, mégha csak ilyen szinten is...
2017. okt. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!