Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kérnétek meg erre a...

Hogyan kérnétek meg erre a barátaitokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy érettségi után a barátaim nagy része elköltözött innen én pedig itt maradtam egy másik városban. Viszont ott ahová költöztek, ott lakik az a lány akit igazán szerettem életemben először, legjobb barátok voltunk egymásnak és nagyon sokat jelentett nekem. De nemrég elég csúnyán összevesztünk és mivel messze lakom, alapból nem találkozunk sokat, de így még ritkábban. Viszont a barátaimnak megvan az a lehetőség, hogy annyit találkozzanak vele amennyit szeretnének.

Beszéltem néhány barátommal aki nem érintett de voltak ilyen helyzetben és azt mondták, hogy szerintük jogosan megkérhetném őket, hogy ne találkozzanak vele, legalább addig amíg rendeződnek köztünk a dolgok. Szerintük kérnem sem kellene hanem mivel gyerekkori barátokról van szó, maguktól is tudniuk kellene, hogy így lenne helyes.

Szerintetek is megkérhetném őket erre anélkül, hogy megharagudnának? Nekem személy szerint elég rosszul esik azt látni, hogy milyen jól szórakoznak azzal az emberrel aki összetörte a szívemet.

Ha igen, hogyan kérhetném meg őket?


Köszönöm a segítséget!



2017. okt. 18. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd, egy barátságnak nem az a legfőbb fokmérője, hogy gyerekkori-e vagy sem.

Ha vele is ugyanolyan jóban vannak, mint veled, akkor elég visszás ilyet kérni. Ha fordítva történne, te hogy éreznéd magad?

Minden ember más, szóval valószínű máshogy is reagál egy ilyen helyzetre... de ha engem kérnél ilyenre, én téged dobnálak és nem fordítva.

Az, hogy mi zajlik kettőtök között, egyéni szoc. problem. Nem illik emiatt mások barátságát széttúrni. Pláne így, hogy ha jól értem, téged csak annyiban érint a dolog, hogy tudsz róla, hogy vele is találkoznak.

2017. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe se jutna ilyet kérni a barátaimtól. Ha nekem konfliktusom van valakivel, az az én dolgom, a pofám leszakadna, ha bele akarnék ebbe másokat is rángatni. Maximum arra kérném meg őket (bár szvsz ezt kérni se kell), hogy ne beszéljenek neki a dolgaimról és fordítva.

Volt már erre példa, nem a levegőbe beszélek.

2017. okt. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kérnék ilyet a barátaimtól, aljas suttyóságnak tartom.
2017. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval csak azért, mert neked nem úgy alakultak a dolgok vele ahogy elképzelted, másokat is elvágnál tőle, sőt elvárod, hogy direkt kerüljék? Bocs, de ez így elég nagy önzésnek hangzik, normális ember nem kérne ilyet.
2017. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Soha nem kérnék ilyet és fordított helyzetben is elég furán néznék, ha tőlem kérnének ilyet. Attól, hogy két embernek konfliktusa van, én még lehetek jóban mindkettővel azt gondolom.
2017. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én itt röhögnélek ki.


Csak azért, mert ti hisztiztek meg nemszólokhozzádot játszotok, az a ti dolgotok, nekem miért kéne ugyanezt tennem?


És ha ilyen aljas, suttyó módon akarnád leépíteni az ő baráti körét is, akkor nekem nem kellenél, mint "barát", de havernak sem.

2017. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!