Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha drogfüggő lett az egyik...

Ha drogfüggő lett az egyik gyermekkori barátod, tehetsz érte valamit?

Figyelt kérdés
A felnyomom a rendőrségnél és barátai bizonyítottan csak rosszabbítják a helyzeteket. Én itt egy olyan emberről beszélek, akinek mindennap már kell az anyag, vagy kattog - ideges, stb.

2017. okt. 19. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felajánlhatod a segítségedet, hogy segítesz neki megfelelő szaksegítséget keresni, mellett állsz. De ha ő nem akar változtatni, akkor hiába van bármilyen rehab program, nem fog menni. Az elhatározást neki kell meghoznia.
2017. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
A családtag lennél sem tudnál rajta segíteni addig amíg ő nem akarja. A legtöbb amit tehetsz, hogy megkérdezed mikor óhajt lejönni a cuccról. Ha azt mondja, hogy letenné, de nem tudja meglépni, akkor már lehetőséged lesz segíteni neki. Addig sajnos nem. Csak maximum nehezítheted az letét. De hidd el! Nekik egy akadály leküzdése egy újabb gátlás taposásával történik, mivel már eleve lent vannak. Arra gondolok, hogy ha felnyomnád kijönne, ellenségei lennének a társai és olyan dolgokat tenne, hogy tartsa a napi adagokat, amik sokkal rosszabbak a jelenleginél. Vagy akár kirúgnák a munkahelyéről (ha van neki) akkor lopna, netán rabolna.
2017. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Dolgozni se hajlandó a gyerek, láttam a papírjait... + 1 munkahelyet is eljátszott , mert korán kell kelni... Ja, és nem is akármilyet! Jól fizetőt! (nettó 100+)
2017. okt. 19. 15:09
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nem lehet, ha magatol nem jut el oda, hogy ez igy nem jo, valamit tenni kell, valtoztatni. Sajat tapasztalat. Borzalmas vegig nezni ahogy kinyirja magat egy szeretted szep lassan, tonkre megy, leepul, torzul az arca, omlik az orrabol a ver, vert kop, lefogy, aztan a vegen mar az agybol se tud kikelni, csak amig felsziv egy csikot. De nem tudsz segiteni. Meg te leszel a szar, ha megprobalsz.
2017. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyszer már megkaptam azt a drogfüggő barátjától, hogy én vagyok a xar szemét xar alak, mert nem támogattam a gyerek cuccozását...
2017. okt. 19. 16:12
 6/15 anonim ***** válasza:
Tehetsz érte, ha a tiszta pillanataiban elbeszélgetsz vele és megpróbálod meggyőzni, hogy a saját pusztulását segíti elő, ha nem áll le. Mutass neki a neten elrettentő képeket drogosokról. Az se mindegy, hogy mit szed, mert vannak olyan szerek, amik már 1-2 alkalom után is függőséget okoznak és ösztönlénnyé alakítják az embert.
2017. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ő már mindent nyomott szinte: Speed, Kokain Fű, Varázsgomba. Minden olyat, amitől be lehet állni.
2017. okt. 20. 09:19
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
nem. mert te nem vagy sem szakértő, sem lelkiismeret. Pozitív támogatást adhtasz,d e ha MAGÁTÓL nem akar változni, akkot neked csak lelki teher lesz
2017. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Elküldtem neki egy "példa videót", aztán megmondtam neki, hogy ha ő ezt nem tartja jónak, akkor jó lenne ha abba hagyná azt amit most csinál. Én megmondtam neki hogy magáért kell megtennie, nem másokért, és hogy én nem basztatom tovább ezzel, meg nem fogok a nyakára járni ezzel.
2017. okt. 20. 17:34
 10/15 A kérdező kommentje:
+ hogy nem én vagyok a lelkiismerete meg a szakértő. Ennyi.
2017. okt. 20. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!