Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most kinek van igaza? Jelenleg...

Most kinek van igaza? Jelenleg nem beszélünk a "barátnőmmel".

Figyelt kérdés

A kiinduló esemény : A barátnőm elől hagyta a porszívót ,mert még kellett neki.7 éves kislány elesett benne és széthasadt a szeme mellett a bőr.Sírás,vér,kórház. szerencsére nem volt komolyabb.Kb csak elmondtam,nem tértem ki semmire,nem ragoztam. Ezt emeséltem a fiamnak,aki minden nap látja és nagyon szereti a kislányt.

Másnap ezeket az üzeneteket váltottuk a barátnőmmel:

Bn-amúgy azért kicsit ki vagyok ám akadva.Köszi,hogy olyan részletesen elmesélted a fiadnak,a lányom balesetét.

Én-miért?Mi a baj?

Bn-Tegnap találkoztak és közölte a gyermekemmel,hogy szerinteén vagyok a hibás és remélem,azóta már a fél iskolához eljutott a jóhír.Lányom el se akarta amúgy mesélni az iskolában a sztorit. Csak hogy elesett és ő mondta,hogy nem akar róla beszélni,ilyen csámcsogósan. Ennyi

Én-Nem értem miért lenne ebből bajod

Bn-Máskor is mindig befeketítesz a gyereked előtt? (Na itt már gondoltam elgurult gyógyszer.)

Én -baleset volt

Bn-aha.A 8 éves gyereked szerint én vagyok a hibás. És amilyen tudálékos,gondolomterjeszti is. ( na itt már legszívesebben elküldtem volna valahova)

Én-Köszönöm a meglátásod! Egyébként ranadtul nem érdekli a tudálékos fiamat. (a fiam kifejezetten érdektelen.Azt se meséli el mi volt az iskolában.Megverik,vagy piszkálják.Ez nagy probléma nála)

Innentől nem olvastam az üzeneteit,csak most nyitottam meg,hogy le tudjam írni ide

Bn-Nem így gondolom.A lányomnak is azzal indított.Nem megsérteni akartalak,és őt se,de akkor is ezt csinálja.Ha meg nincs igazam annak csak örülök.Gondolj már bele,ha fordítottlenne a helyzet,te hibázol,gyereked baleset érién meg elmondom az enyémnek,és perszetökre levehető,hogy téged hibáztatlak.Le is veszi és utána mondjaa te gyerekednek,meg még ki tudja kinek.Így már érted a problémát?



2017. okt. 27. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Pedig a végén ott az álláspontja világosan:

"Gondolj már bele,ha fordítottlenne a helyzet,te hibázol"

De a helyzet nem fordított, így tudja, hogy ő hibázott.

Az, hogy kinek van igaza? Miben? :D

2017. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 piriiiii ***** válasza:
100%

Ez elég gyerekes, ti ketten anyaként nevetségesebbek vagytok, mint a két kisgyerek.

Viszont a sztoriban nem tiszta, hogy hogyan is történt ez az "elölhagyás".

Porszívózott, abbahagyta, a gépet otthagyta a lakás közepén, elment félórára csinálni valami teljesen mást? Itt végül is jogos a felelőtlensége, mert nem így kell takarítani.

De ha abbahagyta a porszívózást, mert valami útban volt vagy épp szólt a telefonja vagy csengettek, vagy tüsszentett és ki kellett fújnia az orrát, s ez mind legfeljebb 2-3 percig tart, akkor nem az ő hibája, hanem baleset volt.

Azért a két eset közt van különbség.

De egy ilyenen összeveszni, úristen... nem értem, minek ennyire fontos ennek a nőnek, hogy egy balesetről mit gondol a lánya iskolája. Talán gondjai vannak saját magával, nem látja magát jó anyának, vagy azt hiszi, joggal hihetik róla, hogy nem vigyáz a gyerekeire eléggé, de ezt magában kéne letisztáznia, nem mást (Téged) b @ szogatni.

Viszont a pletkyák is úgy terjednek, hogy van valami alapjuk, ő is azt írta, érzi, hogy őt hibáztatod. Szerintem egyszerűen te is csak lépj ezen túl.

Ha szereted a barátnődet és fontos Neked, akkor tedd már félre az egódat!

2017. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az elején,amikor elkezdett kérdőre vonni ,én is úgy voltam,hogy ez gyerekes,de amikor elkezdett megvádolni,hogy direkt befeketetítem és tudálékosnak nevezte a gyerekem,akkor nagyon megharagudtam rá.Ebből adódik a kérdés.Ő haragszik rám a tévképzetei miatt,én meg azért amiket írt és feltételez rólam.

Még annyit beszélgettünk a férjemmel az eseményekről,hogy szegény gyerek és utána a férjem sajnálta a barátnőméket,hogy jól elcsesződött a hétvégéjük.

Pórszívózott ,abbahagyta és nem tette el,mert még akarta használni.Ennyit tudok.

Fordított helyzetben megbeszéltem volna a gyerekemmel,hogy igen az én hibám,de ez baleset volt.Nem szándékos.Nem ugrok neki a barátnőmnek,hogy miket magyaráz a lánya.Nem is érdekelne,mert nem feltételezném hogy engem hibáztat.

2017. okt. 27. 13:19
 4/13 piriiiii ***** válasza:

Hát, mint írtam, ha fontos neked, hogy jóban legyetek, tényleg próbáld a saját büszkeségedet kicsit félretenni. Írj neki valami olyasmit, hogy valószínűleg félrebeszéltetek egymás mellett, nem akartad kényelmetlen helyzetbe hozni, bár továbbra sem hiszed, hogy tőled indult volna ki ez a hibáztatós dolog, de bocsánat, ha így látja. Ha erre nem reagál, vagy nem reagál kedvesen, akkor szerintem hagyd annyiban egy időre. Ha normális, akkor rövid időn belül belátja, hogy felesleges ezen kiakadni, ha meg puffog vagy nem is reagál, akkor szerintem ez azt jelenti, talán nem kell ilyen felszínes, ostoba emberekkel barátkoznod.

Bár én magamból indulok ki, alaposan megválogatom, kivel barátkozom. Nekem nem kéne egy olyan ember, aki mindenhol az összeesküvést látja, aki nem bízik meg bennem és folyton csak támad. A leírásod alapján mondjuk egyébként is úgy tűnik, mintha csak "havernők" lennétek, nem pedig valódi barátnők.

2017. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Legalább annyira nőjetek fel, mint ahol a gyerekek vannak agyilag!
2017. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A leírt bonyolult családi helyzet, hogy nem tudni a kérdező nemét, tehát, hogy a "barátnő" milyen viszonyban van vele, a sok gyerek, meg, hogy nekik mi közük mindehhez, engem oda vezetett, hogy a helyedben én minden kapcsolatot megszakítanék a "barátnővel" és felszámolnám a zavaros helyzetet.
2017. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez nem családi helyzet.A barátnőm egy anyuka és én is egy anyuka.
2017. okt. 27. 14:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Megbántottad valamivel véletlenül. Ilyenkor szokás bocsánatot kérni. Aztán elfelejteni.
2017. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire mély ez a barátság, vagy hogy "mennyit ér" mindkettőtöknek. Ha nálunk történt volna ilyesmi, nyilván elismerem, hogy hibáztam, balesetek bármikor előfordulhatnak. Nem is igazán értem a problémát.

Viszont ahogy a barátnőd a te gyerekedről beszél... az nagyon nem ok. Nekem a barátnőm gyereke majdnem egyenértékű a sajátommal és fordítva, szóval ez elképzelhetetlen, hogy ilyen jelzőkkel illesse.


Szerintem a barátnődet nagyon frusztrálja ez az egész baleset és ezt a feszültséget vezeti le rajtatok elég gusztustalan formában. Gondolom félti az "imidzsét" a suliban a tanárok és más szülők előtt.

A helyedben átgondolnám ezt a barátságod de nagyon.

2017. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a fő probléma, hogy a nagyon hülye (már bocsánat, csak felhúz az ilyen, mert nekem is volt ilyen ismerősöm) barátnőd meg van győződve róla, hogy egy gyereknek nem lehet saját véleménye. Ebből adódóan, úgy gondolja, hogy te adtad elő a fiadnak, hogy ő a volt a hibás. Ezen van megsértődve.

Nyilván ő lihegi túl, illetve képzel olyan dolgokat, amik remélhetőleg nem voltak ott.

2017. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!