Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » SOS! Mégis, mi tévő legyek?

SOS! Mégis, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni a lényeget. Van egy lány, akit már több mint 9 éve ismerek, végig jóba voltunk, az utóbbi bő másfél évben pedig majdnem a legjobb barátokká váltunk, bevallom, én belé is szerettem. Eddig sem volt teljesen zökkenőmentes dolog, tudjátok, a szokásos friendzone-os, "képtelenvagyokelengedniésvárokrá" téma. Nem is ezzel szeretnélek benneteket fárasztani.


A lényeg: kiderült, hogy nyár óta többször is pocskondiázott a hátam mögött a közös ismerőseinknek, idegesítőnek nevezett, és azt mondta, h nem akar többször találkozni velem. Ennek ellenére azóta is keresi a társaságomat, több közös programunk volt, tervben is van egy csomó, ráadásul felmerült, hogy jövőre összeköltöznénk. A legfőbb támaszának nevez, akire mindig számíthat, folyton emlegeti, hogy mennyi mindent köszönhet nekem, és hogy neki milyen sokat jelent a barátságunk. De egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy ha idegesítem, és a hátam mögött lefikáz, akkor miért tölti a szabadidejét velem?


A legrosszabb, h kedden Halloween party-t szerveztünk, a teljes baráti körünk meg van hívva. A kaját meg a dekort ezzel a "jóbarátommal" felesbe álljuk. Legszívesebben bulizás helyett szembesíteném az egésszel, de akkor a meghívottaknak okozunk csalódást és kellemetlenséget, ha a vitánkkal elcsesszük az egész estét. Életemben nem csalódtam még ekkorát emberben, de mégis, most napokon keresztül vissza kell fognom magamat.



2017. okt. 27. 19:37
 1/6 anonim válasza:
Lehet csak azt gondolta, hogy ezzel mennyire bevágódim a társaságnál. Lehet nem is gondolta komolyan.
2017. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocs, de azzal akar bevágódni, hogy engem lehord mindenféle idegesítő gyökérnek? Ráadásul, ami kimaradt, h még a családommal szemben is inkorrekt volt. Nyáron elhívtam az anyám esküvőjére, anyámék mindent megtettek, hogy jól érezze magát. A hála az volt, hogy még aznap felhívta egy közös haverunkat, és ment a szokásos rinyálás rólam, meg hogy mennyire egy nagy szar az esküvő. Ezek után mégis, hogy bízzak benne?
2017. okt. 27. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Egészen biztos vagy abban, hogy hiteles információt kaptál?

Nem lehet, hogy gonoszkodás áldozata lettél? Vagy mondjuk a barátd szájába adták a szavakat és kellemetlen helyzetbe hozták? Pl: "XY ugye milyen idegesítő? Nem értem minek lógsz vele, hát nem idegesítő?" és akkor erre kínosan annyit mond, hogy "aha.." te meg már úgy kapod meg az infót, ahogy.


Én higgadtan, nem veszekedve elmondanám, hogy mit hallottam, miket mondott rólam, és megkérdezném, hogy igaz-e?

Nem várnék semmilyen bulira.

2017. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy van egy harmadik "barátunk" a képben, egy másik lány, egy igazi sz**kavaró. Valószínűleg ő hergelte ellenem. De ennyire ne legyen már manipulálható, ha annyira jó barátom ez a lány, akkor legyen már hozzám lojális, amikor egy harmadik fél nekiáll pocskondiázni.
2017. okt. 27. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy kitől kaptad a hazug embereket kerülni kell, amiket leirtál azok alapján ha tehet róla, ha nem egy idióta p**ról van szó aki más alázásával akarja magát szebbnek, jobbnak beállitani. Azáltal, hogy te folyamatosan lovat adsz neki a törődéseddel csak ő igényei vannak "kielégítve" a tieid nem.


Szóval egy az egyben bármennyire is fáj kerüld el, ő is majd észre veszi a hiányod csak nem te fogsz neki hiányozni hanem önmagából egy darab ;).


Ne törődj "értéktelen" káros emberekkel, vannak olyan emberek akik ezt a törődést sokkal jobban megérdemlik amit adsz mint az ilyenek. Ezáltalál te nem vagy vesztes, hiába azt érzed egyáltalán nem veszitettél semmit...sőt inkább te nyertél ezzel, az a lány csak azt hiszi hogy nyertes pozíció az ha másokat aláz,pocskondiázik...de ki mit ad azt kapja :) és megelégszik azzal.



Tudom mert én is másokat alázó ember voltam mindig is, de az élet az összeset vissza adta/adja is a mai napig csak másik emberen keresztül.

Mindenki szenved a saját hülyeségei miatt...25f

2017. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan jóba vagytok, az a minimum, hogy megbeszéled vele mihamarabb, mert különben miféle barátság az ilyen...érdek, semmi több.


A bulin meg kibukna valakiből előbb utóbb..., de görgetheted a problémát még, hátha megvalósul...miattad.

2017. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!