Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire tartod elfogadhatónak...

Mennyire tartod elfogadhatónak egy barátságban a veszekedést? Miről szoktál veszekedni barátoddal?

Figyelt kérdés
Velem fiatalabb koromban nagyon gyakran előfordult, hogy veszekedés vagy konfliktus folytán összevesztem sok barátommal, később nem nagyon beszéltem velük (bár ennek a veszekedés közbeni provokálás is az oka). Manapság jobban kezelem ezeket a helyzeteket, illetve igyekszem kerülni a vitákat, talán nem mindig mondom ki amit gondolok, vagy ha igen is, akkor néha minél árnyaltabban. Manapság is kifogtam egy barátot, akivel sokáig nagyon jól kijöttünk, de volt pár hisztis veszekedés és elment a kedvem amiatt, mert nagyon érzékeny vagyok. Te hogy kezeled a konfliktusokat baráttal szemben, amikor esetleg ilyen van?

2017. okt. 28. 16:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem fontos a barátság, nem szívesen veszítek el barátokat nézet eltérések miatt.

Te mennyire érzed gáznak, amikor valaki azt mondja, hogy "felb&sztad az idegem" (amúgy ez csak egyszer fordult elő)

2017. okt. 28. 16:38
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Veszekedés nélkül nincs barátság. Meg kell hallgatni mindkettőnek a másikat, és olyan megoldást találni. Hogy egyformán fájjon mind a két félnek.


Ahol nincs veszekedés. Az a barátság nem egyenrangú. Van egy vezető és meghunyászkodó fél. Vagy a barátság nem őszinte.

2017. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Kamaszkorban természetes, hogy a barátok/barátnők vitatkoznak néha, na de felnőttként? Azért 25-30 évesen már nem kapnak össze olyasmin az emberek, mint tinikorukban. Egy felnőtt ember nem hisztizik.
2017. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Vitatkozni szoktam a barátaimmal, veszekedni sosem. Nincs az a véleménykülönbség, ami megérne annyit.
2017. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem van egy haverom, ha vita van, akkor általában mindig az, hogy ő egyetemre jár, amit évek óta nem tud elvégezni, én pedig egy úgymond melós vagyok. Ehhez képest én 470-540 ezer közt keresek, nettó, ő pedig 200 körül, ha van annyi, nettó. De mindig azzal jön, hogy ő tanult ember. Legutóbb pont egyszerre vettünk laptopot. Ő valami Lenovot 250-ért, én egy Rog-ot vettem 505-ért. Azóta mindig a fejéhez vágom, hogy egy normális laptop 400-nál kezdődik. Mindig azzal jön, hogy ha elvégezné a sulit, milyen sokat keresne. Én meg csak annyit mondok, hogy túl sok a "ha" és a "de" ebben a sztoriban. :)
2017. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Fura haverod lehet:)) Annyira nehéz az az egyetem?:D
2017. okt. 29. 09:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sem nevezném veszekedésnek épp, ami a barátommal volt, csak egy ponton kicsattant a vitából, de utána elfelejtõdött és már tette a szépet, amikor látta, hogy megharagudtam. S csak egy filozófiai jellegū vita volt, nem szoktunk egymás életérõl vitatkozni.
2017. okt. 29. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik egyetem se nehéz, csak a mai huszonévesek csesznek annyira komolyan venni, hogy hamar el tudják végezni.
2017. nov. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!