Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mit kellene tennem?

Szerintetek mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy barátom, aki... talán az első barátom egész életemben. És emiatt rengeteg dolog miatt aggódok. Például, hogy túl sokat beszélünk rólam és az én dolgaimról (ez nem biztos, hogy igaz, csak én így érzem). Mondtam is neki egyszer, de azt felelte, hogy őt nem zavarja, és ő csak akkor beszél magáról, ha kérdezik (ami, ahogy megfigyeltem, így is van).

Próbálok érdeklődni felőle, iskola után beszélni, neten ráírni, de nem akarom zaklatni, tolakodónak lenni, és tudom, hogy rengeteg ember van az életében, 1000 nálam fontosabb, és nagyon értékes az ideje, amit rám szám. Szóval tanácstalan vagyok, mit kellene tennem...

Jó barát akarok lenni, és semmiképp sem akarom, hogy csak azért beszélgessen velem, mert kedves, és nem akar megbántani. De félek, hogy csak teher vagyok számára, és ebből a "kapcsolatból" csak én építkezem... Nagyon sokat köszönhetek neki, és nagyon-nagyon szeretem. Ezért talán az lenne a legjobb, ha békén hagynám, és megszakítanám vele ezt a barátságot? :(



2017. okt. 29. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A ragaszkodás mindig csalódáshoz vezet. Én véleményem szerint, hagynám hagy folyanak a dolgok a medrükben. Ha valaki esetleg elhagy az életben, az azért van, mert tőle már nem tudsz többet tanulni. Hagyd tisztelettel, majd jönnek mások akikkel szintén jóban leszel :)
2017. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd ezt ennyire véresen komolyan, mert pont ez szül benned ennyi kétséget, és ez nem tesz jót egy barátságnak, ahogy semmilyen kapcsolatnak. El sem kezdett volna veled barátkozni, ha nem kedvelne ő is téged, ha pedig zavarná bármi is, amit csinálsz, azt valahogy biztosan éreztetné, még ha nem is szeretné konkrétan kimondani, mert nem akar megbántani. Vannak ilyen emberek, akik tényleg nem igazán beszélnek magukról, csak ha kérdezik őket, én is ismerek ilyet, és hidd el, én is azt hittem, hogy az agyára megyek azzal, ha magamról mesélek és közben bántom, mert vele nem törődöm, de neki is valószínűleg jobban esik, ha nem mindig magáról kell beszélnie, hiszen ha akarna, akkor beszélne. Nem miattad van ez így és biztos vagyok benne, hogy nem is azért, mert gondja van veled. Te is érdeklődsz, figyelsz rá, ráadásul nagyon is értékeled őt, nem veszed félvállról a vele való kapcsolatodat, mint ahogy azt sokan teszik beleszokásból egy barátságban, tehát nyugodj szépen meg, nem kell megszakítanod a barátságodat vele, csak mert most kétségeket érzel, mert félsz, hogy esetleg valami miatt elveszítheted őt. Dőlj hátra, és évezd, hogy van egy barátod, akit szeretsz. :)
2017. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!