Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha kellemetlenul...

Mit tegyek, ha kellemetlenul erzem magam amikor ezzel a 2 baratnommel vagyok? Hogy mondjam el nekik?

Figyelt kérdés

Van 2 16 eves baratnom, ahogy en is. Nem szoktunk gyakran talalkozni, de kb havonta egyszer legalabb.

Tudni kell roluk: csak DESIGNER ruhakba jarnak. Eletemben nem lattam meg oket bemenni egy zara felesegu “”“proli”””” boltba.

Szoval igen, en meg hozzajuk kepest olyan vagyok, mint egy csoves. Kedvenc boltom a Zara, pull and bear. Van par nike, adidas ruhadarabom de semmi extra. Cipoim teljesen atlagosok az oveikhez kepest, az en egyetlen legdragabb cipom 55k volt, amit szulinapomra kaptam. Ok meg viccen kivul: GYUJTIK a yeezyket. “Csak” kettot sikerult szerezniuk eddig, de a tobbi cipojuk is er legalabb 60-70k-t darabonkent...

Nem neznek le egyaltalan engem, nagyon aranyos, jo lelku lanyok, de engem nagyon zavar az anyagi kulonbseg. Persze, nem vagyunk szegenyek, de pl felsojuk, nadragjuk 98%ban 10-20szorosa arban az enyemnek. Fogalmazzunk ugy hogy luxusgazdagok kb...

Amikor pl elmegyunk kajalni is, az egy olyan hely ahol tegyuk fel egy szelet rantotthusert 4-5ezret fizetsz. Egyszer pl nem vittem eleg penzt magammal, ezt fizeteskor vettem eszre es siman elokapta az egyikojuk az otezrest... azt mondta nem kell visszaadni, de termeszetesen par het utan eljutattam hozza a penzt.

A programokat is draga helyekre szervezik.

Hogy mondjam el nekik, hogy nem szeretnek ilyen draga helyekre jarni? Nekik ez lehet alap, de en most gyujtok epp valamire, es kovetkezo talinal nem akarok sokat kolteni. Szuleimtol meg nem lenne pofam penzt kerni, igy is adnak zsebpenzt.

Es legyszi ne gyertek azzal a dumaval, hogy kamu:) ha nem hiszed el, ne irj ala


2017. okt. 30. 04:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi az osszeszedetlensegert
2017. okt. 30. 04:58
 2/7 anonim ***** válasza:

"Hogy mondjam el nekik, hogy nem szeretnek ilyen draga helyekre jarni? Nekik ez lehet alap, de en most gyujtok epp valamire, es kovetkezo talinal nem akarok sokat kolteni. "


Pont így, a "nekik ez alap" részt leszámítva. Ha meg azt mondják meghívnak, mond nekik, hogy attól rosszul éreznéd magad/kisebbségi érzésed lenne, úgyhogy nem akarod, mert ezek nem tennének jót a barátságotoknak. (Már ha így van.)

2017. okt. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne mondd, hogy kisebbségi érzésed lenne, mert azzal felsőbbredűségi érzésüket erősítenéd!

Rászorult vagy társaságukra? Ha nem, növeld két találkozástok közti időt.

2017. okt. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De miért adsz neki ilyen tanácsot, amikor írta, hogy nem nézik le egyáltalán. Azért, mert ő rosszul érzi magát, mert neki nem egy vagyon a ruhája, vele van a "baj" és nem a barátaival. A végén kifejtett gyakorlati problémát pedig meg lehet őszinteséggel oldani, míg ha anélkül próbálja (pl. eltávolodik tőlük), csak megbántja, megsérti őket szerintem. Amúgy az első válaszoló voltam.
2017. okt. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kihagytam a kérdőjelet
2017. okt. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szervezz te programot nektek, nem kell rájuk hagyni mindig azt hogy hova mentek ezzel teljesen álájuk rendeled magadat hiába nem viselkednek felsőbb rendűnek hogyha te alulrendeltnek állítod be magad hozzájuk képest. Nem minden a pénz, ti se álltok olyan szarul a kérdésed alapján sok ember örül ha néha az Auchenből kap egy fölsőt, becsüld meg azt amid van.
2017. okt. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inditvanyozz programokat mas helyekre pl.egy kotetlen sétát,kávézást ha pedig ilyen drága helyre mennének enni ne csatlakozz hozzajuk hivd el őket egy másik időpontban valahova mashova.Nekem is van ilyen mondjuk úgy barátnőm,aki szeret jó drága kajakat rendelni mindenből a nagy adagot utana nem számít nekk hogy jó részét otthagyja.Meg más dolgokban is ilyen, sokszor pazarló és kicsit nagyképűnek érzem az ilyen megnyilvanulasait.Nem néz le nyilvanosan de nem érti meg, nem érzi át a helyzetemet így már ilyen dolgokat nem is mondok neki.Ezzel az értetlenséggel úgy érzem tudatalatt lenéz.Ez növeli köztünk a távolságot.Most nem túl jó az anyagi helyzetem.Csak akkor beszéld át velük ezt s dolgot ha úgy érzed megértően fogadnák.Biztosan kikivankozik ez belőled, hogy ki mondd, megbeszéld ezt velük.De nem mindig az a legjobb megoldás.Te ismered őket így neked kell felmérni kb.mire számíthatsz.
2017. okt. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!