Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit szólnátok ha a legjobb...

Mit szólnátok ha a legjobb barátnőtök ilyet vallana be?

Figyelt kérdés
Teljesen őszintén bevallja hogy szarul van, furcsán érzi magát és nem akar már élni és többször gondolt rá hogy csak meg kéne ölni magát de még nem volt elég bátorsága. Mit tennétek?
2017. okt. 30. 12:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%
Pszihológushoz küldeném.
2017. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

megkérdezném mi a gond és hogyan tudok segíteni


több lelki problémás egyénnel foglalkoztam, többeknek segíteni is tudtam, már az is elég, ha figyelmet kapnak, törődést...

te ki vagy a történetben? tenned kellene a probléma ellen!

2017. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Sokan mondanak ilyet amikor rossz passzban vannak.Állj mellette,hogy érezze számithat rád,hallgasd meg amikor igényli,szervezzetek közös programokat.Mást nem igen tehetsz.Ha nincs bátorsága az jó jel, azt jelenti,hogy szeretne változtatni,csak nem tud,a megoldást keresi amit egyenlőre nem talál és emiatt érzi kilátástalannak a heylzeteét.De ő valójában nem meghalni akar hanem a problémáit megoldani.
2017. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
64%
Ez komoly helyzetnek tűnik. Szolnék a szüleinek, hozzátartozóinak róla. Sokat beszélgetnék vele, próbálnék vele sok időt tölteni, nem hagynám egyedül, éreztetném vele, hogy mellette vagyok és próbálnám támogatni, terelni a gondolatait más pozitív irányba.
2017. okt. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%
Ha az emlitett dolgok amiket a hozzászólók irtak nem sikerülnének akkor mindenképp javasolnám neki a pszichológust vagy egy mentálhigiénés szakembert
2017. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
23%
Elvinném pszichiáterhez. Nálam egyébként ez nem elméleti kérdés, voltam ilyen helyzetben. Leszerveztem az időpontot, rábeszéltem, hogy jöjjön el, és én is bementem vele, mivel ő nem mondta el magától, hogy szuicid gondolatai vannak. Aztán közös erővel, a dokival arra is rábeszéltük, hogy feküdjön be. Két hétig kezelték bent, utána járt még pszichoterápiára, egy darabig gyógyszerezték is, hál'istennek túljutott rajta, évek óta rendben van.
2017. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

Csak pszichiáterhez ne vidd mert begyógyszerezik és vége az életének. Beszélgess vele derítsd ki mitől szomorú. Csináljatok vidám programokat menjetek társaságba nevessetek sokat

El fog múlni.

2017. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

"Csak pszichiáterhez ne vidd mert begyógyszerezik és vége az életének. "


Az én barátnőm életének jó eséllyel akkor lett volna vége rövid időn belül, ha nem viszem el pszichiáterhez. Súlyos depressziója volt, amit NEM tudsz csak beszélgetéssel megoldani, és NEM múlik el magától. Ha ő felakasztja magát, ahogy tervezgette, 4 gyerek marad árván... Az ilyen végtelenül ostoba és felelőtlen embereknek köszönhetően, mint te vagy, kedves válaszoló, vajon hányan haltak meg, akiket az erre képzett szakember meg tudott volna menteni, és rendbe tudott volna hozni??

2017. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
Én mondtam ilyent neki. Engem összeteremtett inkább, hogy ne hisztizzek, hogy ezt nem gondolhatom komolyan, de javasolta a pszichológust is. Én esetemben igaza volt, te ismered a barátnődet, hogy nála mi a helyzet. Voltam, amúgy pszichológusnál és jó volt.
2017. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem te vagy az, akiről szó van?
2017. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!