Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy érzem kezd elveszni a...

Úgy érzem kezd elveszni a barátság, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nehéz megfogalmazni, röviden az a helyzet, hogy van 1 barátom akivel romlik a kapcsolat amiatt, hogy én egy másik személynek köszönhetően nagyon sokat fejlődtem az elmúlt 2 évben szellemi téren és úgy érzem, hogy fényévekkel le van maradva hozzám képest. Gyakorlatilag, én vagyok az ő szemében sokszor a f***fej mert nem értek vele egyet bizonyos dolgokban, vagy visszamondok bizonyos programomat, mert nincs pénzem, időm, kedvem stb. Részemről nagyon frusztráló a gyerekes viselkedése és lehetetlen felfogása bizonyos dolgokban, próbáltam vele beszélni ezekről, de egyszerűen azt érzem fölösleges, mert még arra sem hajlandó hogy legalább elgondolkodjon olyan dolgokon amivel gondok vannak, gyakorlatilag mindenkivel és mindennel baj van, kivéve vele az ő mentalitása szerint. Elegem lett abból, hogy ok nélkül utál embereket, hogy egyet mond, mást csinál, hogy nem tudunk egy csoportos találkát se összehozni, mert mindig valakivel vagy valamivel baja van és ha megpróbálod elmondani, hogy nem egészen helyes a viselkedése akkor megint te vagy a rossz. Nem tudom hogy elég érthetően fogalmaztam-e meg de ha valakinek kérdése van válaszolok bátran .

2017. nov. 14. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáltál vele beszélni, nem sikerült túl jól ezek szerint.

ha nem hajlandó kicsit jobb irányba megváltozni, felnőni akkor hagyd, hadd menjen az útjára.

2017. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodok, de nem tudom, hogy ez lenne-e tényleg a legjobb döntés, vagy fordítsak még rá energiát, habár tényleg nem látom azt, hogy el tudnék érni vele bármit is mert nem hiszem hogy fel tudna fogni dolgokat úgy ahogy kellene sőt nem is akarja.
2017. nov. 14. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha látja, hogy feladtad ergo nem keresed stb, akkor ha akarja ezt a barátságot hidd el képes lesz kicsit változtatni a viselkedésén! És újra kialakulhat a barátság.

Nyilván ha nem tesz semmit, illetve az se érdekli hogy már nem keresed akkor is megkapod a választ..

2017. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt sosem kell hagyni, hogy energiavámpírok szívják a véredet. Meg lehet próbálni segíteni valakinek, aztán vagy elfogadja, vagy nem. Ha nem, akkor már nem a te felelősséged. Egy dolog a hűség, de egy másik dolog, hogy mindenkinek van saját élete.

Képzeld. volt egy barátnőm huszonéves korom elején, akivel sülve főve voltam. Rengeteg döntését véleményeztem, de elég bátran, kb. mindig mindenről meg volt a véleményem, ha ő nem úgy döntött, ahogy én azt jónak láttam, pl. anyagiakban. Én tudtam, mire van pénze, mire nincs. Roszul esett neki, mikor én úgy tudtam, hogy mennyire nincs pénze, de ő mégis vett magának egy szekrényt, és elmondtam a véleményem, hogy én nem hitelre vettem volna ezt a szekrényt, hanem használom a régit kb. 10 hónapig még, és közben teszek félre minden hónapban a fizumból szekrényre.

És egy szép napon bmondta ez utána, hogy nem akar velem többé barátkozni. Teljesen elzárkózott tőlem, teljesen. Olyan volt, mint egy szakítás. Elmondta azt is, hogy miért. Elmondta, hogy nem kapott mellettem levegőt, mert nem volt szabad akarata, mert ha mert lenni, akkor utána jöttem egy donggal, és leütöttem.

Rosszul esett, haragudtam rá évekig.

De tudod, utólag örülök, hogy így alakult. Mert akkor a magányomba, elgondolkodtam, és megváltoztam. Azóta nem volt ilyenre panaszom senkitől, sem a régi barátaimtól, sem az újaktól, sem a práomtól, senkitől. Sőt, mindig azt mondják, hogy olyan jó, hogy meghagyom a szabadságukat, meg hogy én kínosan ügyelek arra, hogy ne uraljam le őket. hát igen, kínosan.

És ha nem hagy el engem akkor az a barátnőm, akkor ez nem lenne így, biztos, hogy nem változtam volna meg ennyire.

2017. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi történt veletek azóta?
2018. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!