Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Traffipax - 30ezres büntetés...

Traffipax - 30ezres büntetés - kinek illene kifizetnie?

Figyelt kérdés
Nemrég műtöttek, emiatt éppen nem tudtam vezetni. Egy barátomat megkértem hogy vigyen el a kórházból a családomhoz mert napok óta nem láttam őket. Ő segített nekem, eljött értem és elvitt. Útközben be akart ugrani elintézni valamit de én mondtam hogy ne tegye mert az kerülő lenne és én sietek mert estére vissza kell érnem a kórházba. Emiatt hazafelé menet akarta letudni az elintéznivalóját. Mivel sietett, mert még dolga volt aznap így sajnos gyorsan hajtott és megbüntették 30ezer Ft-ra. Ő aznap csak miattam ült be az autójába, amúgy nem használta volna az autóját. Ráadásul elég rosszul keres mostanában, a fizetése nagy részét elviszi a büntetés Szerintetek illene kifizetnem helyette a büntetést?

2017. nov. 15. 21:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy már az pofátlanság volt tőle, hogy egyáltalán megfordult a fejében, hogy majd te kifizeted. Másképp honnan tudnál róla egyáltalán? Nyilván azért újságolta el, mert arra ácsingózik, hogy majd te fizeted az ő baromságát.
2017. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Félreolvastam valahogy, azt hittem, a te autóddal ment (lásd 9-es válasz), aztán rájöttem, hogy a sajátjával. Akkor meg pláne nem kell kifizetned a büntetést.
2017. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
16%
Én a felét fizetném, mert mégiscsak azért hajtott gyorsan, hogy be tudja tuszkolni a napjába a furikázásodat. Viszont nem te mondtad neki, hogy hajtson gyorsan.
2017. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Neked NEM kell fizetned semmit!


Ő hajtott gyorsan, az Ő sara.

Nehogymár téged izéljen, mikor ő volt a hülye.


Ha volán mögé ülök - tök mindegy, ki kedvéért -, akkor vállalom a felelősséget! Ha gyorsan hajtok (ÉN) nem fogom bevasalni a másikon.

2017. nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%

szerintem azt sokan elfelejtik hogy baráti alapú a kérdés, ha a taxis kapna csekket akkor az legyen az ő dolga

de ha egy barát csak miattam beül a kocsiba, és még siettetem is, hogy vissza kell érni, meg ne csinálja már a dolgát mert az nekem kerülő és én sietek... és emiatt kicsit gyorsabban hajt, hogy most azért mert idegesítem vele hogy siettetem és nem figyelte pillanatnyilag hogy menyivel megy, vagy azért mert én mondom neki hogy igyekezzünk már...

nem kell itt nagy dologra gondolni akár 30as tábla 40el... vagy 50 helyett 60at tartott és volt egy lejtő és pont 62re esetleg felment, de ez teljesen mindegy is

lehet lett volna dolga aznap, de tegye mindenki a szívére a kezét... ha valaki fáradt, vagy nincs kedve vezetni nem fog azért kocsiba ülni hogy elintézzen valamit ami még amúgy rá érne... de ha feltétlen mennie kell, mert pl egy barát megkér egy ilyen jellegű szívességre és vagyunk olyan jóba hogy megtegyük akkor lehet elmennénk megcsinálni a mi dolgunkat is (ezzel kilőve az az érv hogy amúgy is kocsiba ült volna mert dolga volt)

ha ő volt olyan jó barát hogy segítsen a bajba, és mint a kérdező is mondta nem áll jól anyagilag, akkor már hagyjuk a szarba mert szívességet tett nekünk?? ha a kérdező nem kéri meg hogy vigye el, otthon marad nincs csekk...

a barátság szerintem nem csak addig tart amíg kell valami a másiktol...

sőt teljesen ingyen furikázgat mert megkértem rá, pedig tudtommal nem a szeretettel megy a kocsi, még benzin pénzt se kért el vagy valami, szóval vannak olyan jó baráti viszonyba, de már ilyenkor visszafele nem jár semmi?? elég szomorú hogy sokan így gondolkodnak, hogy ha miattam valaki szarba kerül az legyen az ő dolga, az ilyen hozzá állás miatt tart ott az ország ahol tart, én legalább a felét odaadnám, hogy legalább viszonozzam a szívességét.

2017. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a lelkiismeret és a felelősség ebben a kérdésben csak az egyik oldalon létezik. A vétlen fél, aki még figyelmeztette is a vétkest a kihágásra, vacillál azon, hogy kifizesse-e ahelyett a büntetést, akit épp, hogy óva intett a rohanástól. De a másik fél részéről nem vetődik fel, hogy talán pofátlanság lenne elvárni a büntetés kifizetését, amiért az utas egyáltalán nem hibás?

Igen, lehet most erkölcsi meg filozófiai vitát nyitni abból, hogy ha valaki neked segít, és amiatt tesz valami rosszat, akkor az vajon a te hibád-e? Mondjuk szerintem rohadtul nem, nem arra kérted, hogy száguldozzon, hanem egy szimpla fuvarra. Gondolom, ha előre tudod, hogy ki akarja élni Hamiltoni hajlamait, akkor inkább hívsz egy betegszálíltót, az megvan oda-vissza 10-ből...

Ha engem büntetnének meg, a gerincem törne és a pofám leszakadna, ha elfogadnám a barátomtól a büntetést, úgy, hogy még ő nyaggatott, hogy ne hajtsak gyorsan...

2017. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!