Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Félek attól hogy kihasználnak?...

Félek attól hogy kihasználnak? Félek attól is hogy megvetnek.

Figyelt kérdés

Megpróbálok pontosan fogalmazni. Nincs önbizalmam, rengetegszer rám tör a félelem és a panikroham. Félek hogy valaki kihasznál, otthagy egyedül.

De attól is félek hogy én használok ki valakit. Rettegek attól hogy rosszat mondok, hogy kinevetnek és megaláznak.

Rettentően rosszul érzem magam a környezetemben -de mindig mosolygok. Belül pedig össze vagyok törve, szét vagyok tépve. Ha valaki mond valami olyat, ami nekem nem esik jól, akkor csak egyre feljebb megy bennem a pumpa, de kiengedem és inkább hagyom. Önbizalmam a nullán, stresszem az egekben.


Mit tehetnék hogy minden megváltozzon? Mit csináljak amivel kellően le tudom kötni magamat?

Ez egy régi kérdésem. Annyira jól esett a #7-es válasza hogy elsirtam magam.. https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

Egy 13 éves lány..



2017. dec. 6. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Megértés kell neked.

Ha értenéd, mitől félsz egyáltalán, akkor nem stresszelnél, és rájönnél nincs is mitől félned.


Nézd meg amit írtál: Félsz attól hogy te kihasználsz valakit. Rettegsz ettől a dologtól.

Tudtad, hogy megállás nélkül mindenki kihasznál mindenkit? Azért beszél mindenki a másikkal, mert mondjuk jó érzést adnak nekik.

Te is kihasználsz mindenkit. Azért nem mondasz rosszakat a másikra, mert félsz hogy rosszat mondanak rólad, tehát kihasználod őket hogy jó szemmel nézzenek rád az emberek.


Tehát egy hatalmas értelmetlen dolgon paráztál végig.


Nem létezik olyan sem, hogy rosszat mondasz.

Olyan létezik, hogy az agymosott körülötted lévő embereknek nem fog tetszeni az amit mondasz, mert beteg állatok.

És mit számít, hogy valakinek nem tetszik amit mondasz? Te nem változol tőle semmit.


Gyakorin egy lánybarátom írt választ egy srácnak amiben őt segítette, a srác hirtelen leanyázta csak úgy, mert nem tetszett neki hogy lány akart neki segíteni.

A lány ebből azt látta hogy ok nélkül kapja a savazást, holott a háttérben a srác egy frusztrált beteg kisgyerek volt.

És akármikor bántanak téged, vagy bárkit, a bántalmazó mindig egy frusztrált kisgyerek, akinek saját magával van baja, és sosem veled.

Ha értenéd az embereket, miért teszik ezt, nem félnél többé tőlük.


A félelmeid csak kitalált dolgok, nem létező dolgoktól rettegsz, mert nem érted meg a saját érzéseid és gondolataid.


Lekötni magad minek kéne?

"Mivel tereljem el a figyelmem, hogy ne a fájdalomra figyeljek?"

Ehelyett ezt kéne kérdezned:

"Hogy gyógyuljak meg, és ne féljek többé?"


Érts meg másokat, és saját magad.


"otthagy egyedül. "

Mindig egyedül vagy. És én is. Fizikailag egymás mellett lehetünk, beszélgethetünk max. De én sosem leszek ott igazán veled, és senki más sem.

És attól hogy egyedül vagy, nem változik semmi.

2017. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kagamine Rin válasza:

,,Rettegek attól hogy rosszat mondok, hogy kinevetnek és megaláznak."

Nyugi, engem meg rengetegen csúfolnak:

1. Mert rövid göndör hajam van, úgy csúfolnak hogy Michael Jackson (vagy mi), de hát lány vagyok csak fiúnak nézek ki

2. Mert szeretem az animéket

3. Mert ha nem figyelek oda a csúfolódókra, akkor meg úgy is hogy értelmi fogyatékos meg süket

Meg van egy barátnőm aki nagyon érzékeny lelkű, én is félek attól, hogy rosszat mondok neki. A barátodat áruld be mert f..eg volt! Ha még egyszer bárki megbánt (az iskolában) szólj a tanárnak! Nekem sincs önbizalmam, de egyszer elegem volt a csúfolódókból (angol óra volt), és a következő napi órán meg odamentem a tanárhoz, és mondtam:

- Három gyerek azzal csúfol hogy értelmi fogyatékos!

Na ezután csúfoljanak! Ha a suliban történt hogy lerákosozott, szólj a tanárnak! Mi az hogy egy fizikai probléma miatt közösít ki? Ember maradsz attól még hogy betegséged van!

Megváltozol a csúfolás miatt? Nem! Megoldódik a problémád a kiközösítés miatt? Nem! Jobb lesz neked így? Nem! Alaptalan az hogy kicsúfolt? Igen!

Menj oda a tanárhoz és mondd el hogy csúfolt! Ne érdekeljen hogy megbántod vele vagy megsérted! Ő is megbántott, megsértett, hát kölcsönkenyér visszajár! Én is pesszimista vagyok, ráadásul még csak egy gyerek, tizenegy éves, de azt tudom, hogy az ilyen ..... parasztok miatt lesznek felnőtt korukra öngyilkosok az emberek!

Vagy menj oda a barátodhoz, aki nem érdemli meg a szereteted, hogy:

- Mi az hogy lerákosozol te paraszt! Még egyet beszólsz, és akkorát rúgok a lelkedbe, hogy azt a sebet egész életedben hordani fogod! Nem érdemled ki a barátságomat!

Személy szerint én szívesen lennék a barátod, mert én nem vagyok rasszista. Szeretnék új barátokat szerezni, és én azoknak az embereknek ,,adom oda" a szeretetem, akikkel jó érzés együtt lenni és lefogadom hogy veled jó mert hát majdnem egyidősek vagyunk, és én is belül meg vagyok törve, de amúgy meg kívül én is boldogságot mutatok.

2017. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kagamine Rin válasza:

Majd ha lesz időd, nézd meg ezeket! Szerintem használ.


Így NE érdekeljen, hogy mások mit gondolnak rólad!

https://www.youtube.com/watch?v=fHvzJYnCPhI


Az egyetlen mód arra, hogy MAGABIZTOS legyél!

https://www.youtube.com/watch?v=Vmg0phXPLVw


15 Tipp a ROSSZKEDV ELLEN | Bármikor használ

https://www.youtube.com/watch?v=x6vb9U2P8cM

2017. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!